Prefabrik Ev Fiyatları ve Modelleri 2021

Villa ve müstakil konut tercihlerinde ilgi son yıllarda prefabrik evlere odaklanmış durumda. Son dönemde yapılan evlerin önemli bir bölümü prefabrik yapı sistemiyle inşa ediliyor. Karmod sektördeki öncülüğüyle prefabrik ev fiyatları ve modelleri 2021 tasarımlarını özel koleksiyonla hazırlayarak satışa sundu. Çok sayıda ev kullanıcısının geri dönüşleri ve modern taleplerden oluşan beklentiler 2021 prefabrik ev modellerine özenle yansıtıldı. Seçkin ve yenilikçi tasarımlar modern tesislerde her aşamasında konfor yaşatan kalitesiyle size özel üretiliyor. Her zaman olduğu gibi üretime yansıtılan özgün tasarımlar prefabrik ev fiyatları cazibesinin devamına katkı sağlıyor. Şimdi prefabrik ev modelleri 2021 yılının yeni yansımalarını görmeye hazır mısınız? Yıllarca müstakil yeni bir ev sahibi olma amacıyla kurduğunuz hayalleri şimdi gerçeğe dönüştürmek için yeni modelleri görmeye değer.


Prefabrik Nedir? Prefabrik Evler Neden Çok İlgi Görüyor?

Yapı modelinin prefabrik evlerde kullanımı yaygınlaştıkça doğal olarak büyük merak uyandırdı ve ‘prefabrik nedir?’ sorusu yoğun bir şekilde sorulmaya başlandı. Ön üretimi demonte parçalı şekilde fabrika tesislerinde imal edilerek kullanım yerinde sadece kurulumu gerçekleştirilen yapı sistemine Prefabrik denilmektedir. Kelime kökeni İngilizce olup bu dildeki parçaları önceden hazırlanmış yapılara verilen ‘prefabricated’ kelimesinden Türkçe ifadesiyle prefabrik şeklide geçmiştir. Tarihi kökleriyle M.Ö. 4000’li yıllara kadar uzanmakla birlikte Prefabrik yapı modeli1750’li yıllarda meydana gelen Portekiz depreminde tekrar gündeme taşınmıştır. Lizbon’da deprem sonrası kurulan yeni evler prefabrik modeliyle inşa edilmiştir. Yine Avustralya 19. Yüzyıldaki konut yapılanmasını İngiltere’den ithal ederek gemilerle getirttiği prefabrik evlerle kısa sürede tamamlamayı başarmıştır. O tarihten sonra Avrupa ve etkileşimindeki ABD gibi ülkelerde yapı modeli yoğun şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde ise bu yenilikçi ve büyük avantajlara sahip prefabrik yapı sistemi malesef çok geç fark edilebilmiştir. Prefabrik yapı sistemi Türkiye’deki serüvenine ancak ağır yıkıma neden olan 99 Marmara Depremi sonrası yaygınlaşarak başlayabilmiştir. Buna rağmen yapı modelinin tam anlamıyla tanıtılamaması bu avantajlı yapı modelinin yaygınlaşmasının gecikmesini sürdürmüştür. Bu süreç sektörde yeni nesil teknolojilerle üretim yapan markaların önemli yatırımlarla ortaya çıkışıyla son bulmuş ve hak ettiği değere ulaşmıştır. Son on yılda sektörde yaşanan yatırımlar ve yenilikler sayesinde bugün prefabrik klasik yapı modellerine karşı önemli bir alternatif oluşturmuştur.


Üstün Özelliklere Sahip Prefabrik Ev VideolarımızPrefabrik yapı sistemiyle bir ev veya ofis, okul veya hastane binası, işçi şantiye yerleşkeleri veya deprem konutları modern tesislerde çok kısa sürelerde ön üretimle hazır hale getirilebiliyor. Her türlü nakliye standardında ülke içi veya yurtdışına tüm parçalarıyla sevk edilerek başka malzemelere ihtiyaç duyulmadan hızlı kurulum gerçekleştirilebiliyor.


Başlangıçta deprem konutları, sonraları şantiye yapılarıyla gündeme gelen yapı modeli günümüzde prefabrik ev tercihlerinde yoğun talep almaktadır. Bu talepte yapı sisteminin teste edilmiş ve denenmiş güvenliği, modern tasarımlarıyla birlikte özellikle hızlı kurulum avantajının büyük etkisi olmuştur. Müstakil konut taleplerinde 2+1 veya 3+1 evlerin 15 – 20 gün gibi çok kısa sürelerde oturuma hazır hale gelmesi yapı modeline ayrı bir cazibe kazandırmıştır. Diğer modellere göre oldukça cazip prefabrik ev fiyatları her geçen gün ev sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir.


Karmod Prefabrik Ev Modelleri

Konut mimarisindeki yeni trendler ve kullanıcı bildirimlerinden harmanlanan öneriler ışığında hazırlanan Karmod prefabrik ev modelleri her biri beğeninize özel seçkinlikte. Yeni model ev tasarımlarının tamamında konfor ve güveni birlikte yaşayacaksınız. Günlük kullanım veya doğada ikinci bir ev tercihinizde sevdiklerinizle birlikte Karmod Ev en büyük tutkunuz olacak. Bu tarif edilmez tutkuya tek katlı veya iki katlı çok sayıda prefabrik ev modelleri arasında birini seçerek başlayabilirsiniz. Seçim yaparken çok sayıda seçkin model arasında zorlanacağınızı belirtmek isteriz. Her biri birbirinden ergonomik, yeni ev trendlerinin yansıtıldığı albenili ev modelleri seçiminize özel. Otuza yakın tek katlı ve dubleks prefabrik ev modelleri için en doğru adrestesiniz.


Tarzınız evinize yansısın. Ergonomik kullanımda prefabrik ev planları şimdi burada. 1+0’dan 4+1’e yaşamınızı canlandıracak ev modelleri burada. Çok sayıda seçin modelden bazılarından kısaca bahsedelim. 1+0 Hobi evi doğa tutkunlarına özel. 28 m2 özel büyüklükteki Karmod Hobi prefabrik ev içi yerleşiminde en küçük planda bile ferahlığı yansıtıyor. 17 m2 Hobi tutkunları için oldukça geniş salonla birlikte tuvalet ve banyo plana ustalıkla yerleştirildi. Ev önünde boydan boya uzayan verandada doğayı seyretmeye doyamayacaksınız. Konforu sizi doğaya çeken tutkuya dönüşecek.


2+1 planlı Nostalji ve İznik prefabrik ev modelleriyle 45 ve 51 m2’de minimal yaşam özlemlerine en güzel tasarımlar sunuluyor. Bu modellerde özenle hazırlanmış örnek prefabrik ev içi yerleşimlerini renkli perspektif çizimlerinden görerek inceleyebilirsiniz. Yine 2+1 plana sahip 64 Söğüt ve 82 Yükselen Mavi modelindeki prefabrik evler koleksiyonunun en ilgi çeken tasarımları arasına girecek gibi. Çünkü bu metrajlar prefabrik ev fiyatlarını inceleyen müşterilerin en çok ilgisini çeken plan ölçüleri arasında yer alıyor. Burada 3+1 prefabrik ev planları arasında 87 m2 ile Karmod Yedi Renk modelini de anmadan geçmeyelim. Girişte yer alan fonksiyonel kullanımdaki antreden sağa ilerlediğimizde 25 m2 genişçe bir salon bizi karşılıyor. Girişin tam karşısında 10 m2 ve hemen onun solunda 12 m2 bir oda bulunuyor. Ön cephede 15 m2 bir oda daha yer alıyor. Ev önünde genişçe bir verandaya yer verilmiş. 3+1 Gündoğumu yeni tasarımlarda ilgiyi çekecek modeller arasında. 2021 Karmod prefabrik ev modelleri arasında duble 2+1 102 m2 ev fazlasıyla ilgi görecek gibi. Tek planda iki ayrı daireye ustalıkla yer verilmiş gözüküyor. Özellikle yazlık kullanımlara özel baba – oğul veya kardeş kullanımlarına özel. İkiz adı verilen bu modelin prefabrik ev fiyatları açısından duble avantaj sağlayacağını şimdiden söyleyebiliriz. İki katlı modelleri arasında 2+1 plandan başlayarak 4+1 plana kadar standart çok sayıda dubleks prefabrik ev modelini bulmak mümkün. İki katlı prefabrik evler arasında 206 m2 4+1 plan bu yıl ilgi odağı olacak gibi. Bu modelde zemin kat planına kapalı otopark ustalıkla yerleştirilmiş.


Prefabrik Ev Fiyatları

Ev modelleri sürekli güncelleniyor ama değişmeyen tek şey kazandıran prefabrik ev fiyatları avantajları. Örneğin 2+1 planda tek katlı prefabrik ev fiyatları 60 bin liralardan başlayan çok cazip rakamlarla satışa sunuluyor. Klasik betonarme maliyetleriyle kıyaslandığında her zaman için prefabrik fiyatları konut sahibi olmak isteyenlere büyük bütçe kazanç avantajları sunuyor.Prefabrik Villa Fiyatları


Prefabrik Ev Fiyatları Neden Çok Cazip?

Modern mimari tasarım ve yapı güvenliği üstünlüğüyle hazır ev fiyatlarının avantajları hep merak ediliyor. Bu nedenle sıklıkla ‘prefabrik ev fiyatları neden çok cazip?’ sorusuyla karşılaşılıyor. Bunun çok sayıda nedeni bulunuyor. Öncelikle prefabrik ev yapımı klasik tarzlardan çok farklı. Ön üretimi duvardan çatıya, kapıdan pencereye her detayıyla modern tesislerde hazırlanıyor. Parçalı sistemle üretilen yapı birleşenleri tek bir araca yüklenerek Türkiye’nin her bölgesine, aracın ulaşabildiği her köyüne gönderilebiliyor. Yerinde başka hiçbir ek inşaat malzemesine ihtiyaç duyulmadan Karmod ustalarınca kurulum yapılarak kullanıma sunuluyor. Evin iç ve dış boya işçiliği de Karmod ekiplerince gerçekleştiriliyor. Sonuçta israfsız üretim sistemi ve farklı ustalara ihtiyaç duyulmadan uzman ekiplerce kurulum avantajı maliyetleri oldukça aşağı çekiyor. Belirtilen avantajlarla en ucuz prefabrik ev fiyatları ev sahibi olmak isteyenlerin bütçelerine doğrudan tasarrufla yansıyarak kazandırıyor.


Prefabrik Ev Avantajları

Çok sayıda öne çıkan üstünlüğe sahip prefabrik evlerin avantajları oldukça fazla. Bunların öne çıkanları arasında modern üretim teknolojiler kullanılarak kısa sürede imalat, yerinde farklı ustalara gerek durmadan kullanıma hazır kurulum avantajına sıralayabiliriz. Yapı güvenliği üstünlüğü ve prefabrik ev fiyat avantajlarına da burada vurgulamakta yarar var. Müstakil, uzun ömürlü, yüksek ısı ve ses yalıtımına sahip modern bir eve kısa sürede sahip olmak isteyenler için prefabrik ev en doğru tercih. Yukarıda belirttiğimiz çok sayıda avantajı kısaca maddeler halinde sunarak prefabrik ev avantajlarını kısaca özetleyelim;


 • Prefabrik ev modern tesislerde üretildiğinden kısa sürede imal edilebilmektedir.

 • Kurulumu mevsime bağlı kalmadan her zaman yapılabilmektedir. Donun yol açtığı güçlükle inşa edilemeyen klasik betonarme binalara bu yönüyle ekstra avantaj sağlar.

 • Karmod evlerin üretimden kuruluma, elektrikten su tesisatına, boya işçiliğine kadar çok sayıda işçilik özel ekiplerce farklı ustalara ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilir.

 • Prefabrik evlere ödeyeceğiniz para, ayırmanız gereken bütçe sözleşme anında netleşir. Sözleşmede belirlenen ödeme miktarı ne kadarsa sadece onu ödersiniz. Ek maliyet sürprizleriyle karşılaşmazsınız.

 • Yüksek izolasyonlu özel duvar blokları ve çatı yalıtımıyla klasik binalara göre enerji tasarrufu sağlar. Yazın soğutma kışın ısıtma iklimlendirme enerji giderlerinizi hissedilir oranda azaltır.

 • Ağır temel giderlerine ihtiyaç duymaz. Yapı modeline uygun statik hesaplamaları özel yapılmış zemin betonu yeterli olur.
 • Evinizin her bir detayı tek bir araçla sevk edildiğinden kurulum aşamasında ekstra başka inşaat malzemelerine gerek duyulmaz.
 • Ortalama 20 ila 30 gün gibi kısa bir sürede ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşatır.

 • Prefabrik ev deprem gibi etkenlere karşı en güvenilir ev sınıfında yer alır.

 • Bakım ve tadilatları oldukça kolaydır.

 • Üretimi modern tekniklerle israfsız sistemde yapıldığından malzeme zayiatına neden olmaz. Yapı sistemiyle çevreye dosttur.
 • Arzu edildiğinde ilk kurulum yerinden sökülerek istenilen başka bir yere kurulum yapılabilmektedir.

 

Neden Prefabrik Ev Tercih Etmelisiniz

Yukarıda da vurguladığımız gibi prefabrik evleri tercih etmenizin çok sayıda nedeni var. Diğer yapı modelleriyle kıyaslandığında yapı güvenliği, uzun ömür gibi önemli avantajların yanı sıra prefabrik evleri tercih etmenin dört önemli nedeni daha var. Bunlardan birincisi prefabrik ev hiçbir yapı modelinde bulunmayan hızlı üretim üstünlüğüne sahip. 100 m2 civarı 2+1 veya 3+1 bir prefabrik evde yaşamaya iyi bir planlamayla ortalama 15-20 gün gibi bir zaman diliminde başlayabilirsiniz. İkinci olarak prefabrik ev yaptırdığınızda tek bir firma ile muhatap olursunuz. Sözleşmenizde belirtilen tüm detaylar çok sayıda ustaya gerek duyulmadan aynı firma tarafından gerçekleştirilir. Üçüncü olarak prefabrik ev modelinin diğer konutlara göre yüzde 60’a varan enerji tasarrufu üstünlüğü bulunur. Yüksek yalıtımlı duvar ve çatı panelleriyle evin içi kışın en soğuk gecelerinde kolayca ısıtılabilir. Yaz sıcağında da serin iç mekanlar hazırlar. Dördüncü öne çıkan özellik de fiyat avantajıdır. Klasik inşaat tekniklerine göre prefabrik ev fiyatları en az yüzde 30 oranında daha az bütçe gerektirir.


Prefabrik Ev Sahibi Olmanın Size Yaşatacağı Yararlar;

 • Hayalinize uygun olarak tasarlanıp inşa edilebilen çok sayıda konut modeli bulunmaktadır.

 • Diğer konut modellerine göre inşa süresi yüzde 70 oranında daha azdır. Size uzun inşa süreçlerinden kurtararak müstakil ev mutluluğu yaşatır.

 • Boya gibi bakımlar klasik binalarla aynı olup yenileme ve tamirat giderlerinden her yıl tasarruf sağlarsınız.

 • Dış görünümleri modern tarzları yansıtan yenilikçi tasarımlar iç mekanda ferah kullanım ortamlarına sahiptir.

 • Isı yalıtım üstünlüğüyle kullandıkça enerji gideri harcamalarınızdan tasarrufla kazandırır.

 • Tek ve iki katlı prefabrik modellerinin tamamı modern tarzıyla size villa konforunu yaşatır.

 • Klasik betonarme binalarda devasa büyüklükteki kolon ve kirişlerin kapladığı alanlar yenilikçi sistemle iç kullanıma kazandırılmıştır. Her modelde içeride ferah ortam göze çarpar.

Sık Sorulan Sorular


Prefabrik evleri görerek inceleyebileceğimiz yer var mıdır?
Ödemede ne tür kolaylıklar sağlıyorsunuz? Kredi kartına taksit uygulamanız bulunuyor mu?
Prefabrik evi kurulum sonrası sökerek başka yerlerde de kullanabilir miyim?
Prefabrik ev depreme karşı güvenli mi, ne kadar dayanıklı?
Prefabrik evlerin kurulum ve teslim süresi ne kadardır?
Prefabrik ev modelinde kendi isteğimize göre tasarım ve planda üretim yatırabilir miyim?
İki katlı betonarme evim var. Onun üzerine yeni prefabrik ev yaptırabilir miyim?
Prefabrik evler kaç kata kadar yapılabiliyor?
Prefabrik evlerin ömrü ne kadardır?
Prefabrik evlerde iklimlendirme enerji maliyeti nasıldır? Sesi geçirir mi?
Prefabrik ev yaptırabilmem için ruhsat almama gerek var mı?
Prefabrik evleri Türkiye’nin hangi illerine kuruyorsunuz?
Prefabrik evlerde müşterinin yükümlülüğündeki uygulamalar nelerdir?
Prefabrik ev fiyatlarına neler dahil?
Prefabrik evlerin sevkiyatı için hangi araçlar kullanılabilmektedir?
Prefabrik evlerin kataloğunu adresime iletebilir misiniz?
Prefabrik evimi tekrar kendim boyayabilir miyim?
Prefabrik evler 4 mevsim kullanılabilir mi?
Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail