Sürdürülebilir çevre için Prefabrik Yapı

Dünya üzerinde var olan kaynakların azalması, küresel ısınma, su kaynaklarının tükenmesinin yol açtığı kuraklık, iklimsel değişiklikler gibi tüm insanlığı ilgilendiren önemli sorunlar sürdürülebilir çevre politikalarının yeniden gözden geçirilerek geliştirilmesini ülkelerin gündemine taşıdı. Bu doğrultuda her alanda olduğu gibi yapı sektöründe de sürdürülebilir çevre politikalarının uygulanmasını kolaylaştıracak yeni nesil yapı sistemleri üzerin çalışmalar yoğunlaştı.

 

Bu çalışmalara paralel uyum doğrultusunda sektörde yakaladığı yeniliklerle çevresel değerleri koruma adına olumlu üretim teknikleri geliştiren Prefabrik Yapı sistemi dünyamız için önemsenecek adımlar ortaya koyuyor. Prefabrik yapı modelinin getirdiği en önemli detay yenilik üretimde kullanılan hammadde girdilerinin neredeyse tamamıyla dönüştürülebilir özelliğe sahip olmasında gizli. Yapı modelinin bina güvenliğini oluşturan statik uygulamanın temelini tamamıyla dönüştürülebilir veya tekrar kullanılabilir niteliklere sahip çelik sistemi oluşturuyor. Prefabrik yapı üretiminde klasik betonarme binalardaki ana unsur betona ihtiyaç duyulmuyor. Bilindiği üzere betonarme binalardaki betonun dönüşümü tam ekonomik anlamda mümkün olmamaktadır.

Daha uzun ömürlü evler Prefabrik Yapı ile mümkün

Özel bilgisayar yazılımıyla entegre edilmiş yeni teknolojilerle donatılmış modern tesislerde prefabrik yapı modeliyle üretilen hazır evler yapı güvenliği, uzun ömürlü kullanım özelliği, hızlı üretimli sistemiyle beraber ekonomik ev fiyatlarıyla da öne çıkıyor. Yapının temel güvenliğini oluşturan çelik yapı sistemine sahip uzmanlıkla hazırlanan hazır ev modellerinin üretim öncesi çalışmaları hataya pay bırakmadan bilgisayar yazılımlı programlarda gerçekleştiriliyor. Yeni nesil hatlarda ön üretime alınan prefabrik evler yeni nesil teknolojiyle bant sisteminde kaynaklar israf edilmeden hazırlanıyor.

 

Prefabrik Şantiye Yapılarımızın Üstün Özellikleri

Depreme Dayanıklı Prefabrik Yapı Özellikleri Yüksek Yalıtımlı Prefabrik Yapı Özellikleri Yüksek İzolasyonlu Prefarbik Yapı Özellikleri Kaynaksız vidalı Prefabrik Yapı Özellikleri Rüzgara Dayanıklı Prefarbik Yapı Özellikleri Üstün özellikleri olan Prefabrik Yapı Özellikleri

Lojistik kolaylığıyla yapının kullanım yerine kolayca sevk edilen binalar Karmod profesyonel ekipleriyle başka yapı malzemelerine ihtiyaç duyulmadan kısa sürede kurulum yapılarak kullanılabilir duruma getirilerek teslim edilmektedir.

 

Seçkin prefabrik ev modelleri yeniliği arayanlara özel

Farklı ülke ve coğrafyaların özel konut tercihlerinin gerçekleştirilmesini oldukça kolaylaştıran prefabrik yapı sistemiyle seçkin ev modelleriyle yeni tarzı arayanlara özel çözüm fırsatları da sunuyor. İster tek katlı veya iki katlı, geniş veya küçük metraj, farklı çatı veya teraslı ev modellerinde prefabrik evlerde tarzınızı bulacaksınız.

 

Farklı projelerin pratik tarzı Prefabrik Yapı

Hazır ev konseptli bireysel veya toplu konut projelerinde son yıllarda yaygın şekilde kullanılan prefabrik yapı modeli evin yanı sıra çok sayıda bina ihtiyacının ilk  tercih edilen modeli konumunda. Bu yapı tercihleri arasında ilk olarak prefabrik ofis yapılarını sayabiliriz. Proje kolaylığının yanı sıra yapı güvenliğinde hızlı üretim ve kısa sürede kullanıma hazır kurulum üstünlükleriyle bu yenilikçi yapı sistemi ofis tercihlerinde yerini aldı. Prefabrik yapı sisteminin kurulum hızını örneklendirmek gerekirse ortalama 100 m2 bir prefabrik ofis binasının kurulum 4-5 günde gerçekleştirilebilmektedir. Kurulum sonrası diğer uygulamalarda iyi bir planlamayla lüks ofis yapısı 15 gün gibi bir sürede kullanıma hazır hale getirilebilmektedir.

 

Prefabrik yapı modelinin diğer yaygın kullanıldığı alanlar arasında şantiye mobilizasyonları, sosyal tesis binaları, satış ve showrom binaları, markalı konut proje ve satış ofis binaları, çok amaçlı salonlar, kütüphane ve arşiv binaları gibi çok sayıda bina ihtiyaçları yer alıyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail