Sahra Hastanesi Prefabrik

 

Karmod olarak 1986 yılından bugüne hazır yapı sektöründeki uzmanlığımızla acil ihtiyaçlar için Sahra Hastanelerinin üretim ve yerinde hızlı kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Depreme karşı son derece güvenli civata – somunlu kaynaksız yapı sistemimizle 100 metrekarelik bir hastane yapısını kullanım yerinde 1 günde hizmete hazır halde teslim edebiliyoruz. Sağlık hizmet yapılarımızın yalıtım, yangın güvenliği, havalandırma gibi sistemleri Sağlık Bakanlığı bina kriterleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Uluslararası prefabrik hastane yapı projelerinde Dünya Sağlık Örğütü ile beraber ulusal standartlar göz önüne alınarak üretim ve kurulum yapılmaktadır.

 

Prefabrik Sahra Hastanesi Üstün Özellikleri

Özellikle deprem, sel, yangın gibi tabi afetlerle beraber virüs salgınlarında insan kaybının önüne geçmek ve salgın yayılımlarını azaltma, karantina süreçlerini takip etme açısından acil eylem planı çerçevesinde Sahra Hastanesi kurulumu ve hizmete alımı en önemli konular arasındadır. Bunlara sıkça yaşadığımız savaş mağduriyeti nedeniyle oluşan mülteci kamplarındaki acil hastane talebini de eklemek gerekir. Özellikle göçle beraber oluşan barınma imkansızlığı, su kaynaklarının darlığından kaynaklanan hijyen sorunlarıyla olası salgınlara karşı hızlı kurulacak hastane ile önlem alınması gerekmektedir. Sahra Hastaneleri belirttiğimiz acil durumların dışında hasar görmüş veya yıkımına karar verilmiş hastanelerin yenisinin inşa sürecinde de sağlık hizmeti için devreye alınmaktadır. Sahra Hastaneleri mevcut ihtiyaç planlamasına göre 2 aydan 2 yıla kadar hizmet verebilirler.

 

Pandemiyle mücadelede en iyi yöntem Prefabrik Sahra Hastaneleri

Prefabrik yapı sistemiyle projelendirip üretimini gerçekleştirdiğimiz prefabrik sahra hastaneleri özellikle pandemi dönemlerinde virüs salgını hastalıklarıyla mücadelede en hızlı kuruluma sahip sağlık binası tercihidir. Bilindiği üzere pandemi döneminde bulaş riskinin büyük oluşu karma hastanelerde hastalıkla mücadeleyi oldukça zor hale sokmaktadır. Aynı hastane içerisinde normal sağlık hizmetlerinin verildiği ortamda pandemi hastalarının da bulunması bulaş riskini son derece artırmaktadır. Bu nedenle pandemi hastalığının ilerleyişini azaltma yönünde atılacak en önemli adım bu hastalığa özel ayrı bir hastane binasının hızlı bir şekilde inşa edilmesindedir. İşte prefabrik modeli tam teşekküllü hastanelerden ayrı olarak çok daha güvenli ortamda sahra hastaneleri hazırlayabilmek için son derece isabetli bir yapı modelidir.

 

Prefabrik yapı sektöründe yenilikçi teknolojilerle üretim yapan bir marka olarak hızlı üretim, demonte kolay lojistik ve yerinde kısa sürede hızlı kurulumlu bina sistemimizle acil ihtiyaç duyulan hastane yapılarını kısa sürede hizmete hazır şartlarda teslim ediyoruz. Prefabrik yapı projelerimiz alanında uzman mühendislerimizce özel yazılımlı tasarım programı kullanımıyla bilgisayarda hazırlanmaktadır. Tasarımdan başlayarak üretim öncesi aşamalara kadar yapıyı hızlı üretimin yanı sıra güvenlikli kılacak her detay uzmanlıkla kontrollü olarak sağlanmaktadır. Ön tasarım aşamasında yapı güvenliği statik hesaplamaları da aynı şekilde yazılım kontrollü olarak uzmanlıkla çek edilmektedir.

 

Dezenfektan Kabini

 

Özel yazılımla hazırlanan proje bilgisayar sistemiyle teknolojik donatılı prefabrik hattına yüklenerek üretime başlanmaktadır. Bu hatta ana çelik hammaddeden oluşan malzeme proje detaylarıyla bire bir ölçülerde milimetrik olarak hazırlanmakta. Teknolojik hat üzerinde çelik ilerlerken bükümler, özel kesimler, vida delikleri el değmeden açılmaktadır. Yapıyı oluşturan ana taşıyıcılar, çatı makasları, duvar üzeri omegalar, ara kat şaseleri, metal birleşim aksamları bu hatta kaynaksız teknolojiyle ortaya çıkmaktadır. Diğer hatlarda da prefabrik yapıya yüksek izolasyon ve dayanım katan duvar blokları, kapı ve pencereler, elektrik ve sıhhi tesisat sistemleri gibi binayı oluşturan tüm malzeme ve ekipmanlar demonte olarak lojistiğe hazır hale getirilmektedir. Proje hazırlandıktan sonra anlattığımız bu üretim süreçleri saatler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Demonte olarak paketlenen prefabrik bina araçla kullanım yerine sevk edilmektedir. Bina birleşenlerinin sahaya ulaştığı gün orada hazır bulunan Karmod ekibince kuruluma hemen başlanmaktadır. Yapı büyüklüğüne göre birkaç gün içerisinde kurulumu yapılan prefabrik bina (3 kişilik bir ekip 100 metrekare büyüklükteki bir binayı 3 gün gibi kısa bir sürede kurulum yapabilmektedir) kullanıma hazır hale getirilerek teslim edilmektedir.

 

Prefabrik yapı sektöründeki uzmanlığımız, sahip olduğumuz teknolojiler ve sekronize ekiplerimizle acil ihtiyaç duyulan sahra hastanelerini en kısa sürelerde kullanıma hazır teslim ediyoruz. Pandemi dönemi kullanımlarında prefabrik sahra hastanesi yapılarımızla sağlık personeli daha steril ortamda görev yapma imkanına kavuşurken hastalık bulaş riskini de en düşük seviyede tutmaya katkı sağlıyoruz.

 

Aynı şekilde deprem, sel, yangın, volkanik hareketler gibi tabi afetlerle beraber savaş durumunun ortaya çıkardığı mülteci akınlarında acil toplanma merkezlerinde tutulan mağdurlara sağlık hizmeti verilmesine yönelik sahra hastanelerini de en hızlı şekilde projelendirip kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Hızlı kuruluma sahip sağlık yapılarımızla yaşanan mağduriyetlerin kısa sürede giderilmesine uzmanlığımızla katkı sağlıyoruz.

 

Tam teşekküllü Sahra Hastanesi Modellerimizde tasarlanmış hizmet alanlar arasında; idari ve yönetim binaları, poliklinikler, pandemiye özel test alanı, yataklı tedavi üniteleri, yoğun bakım, yenidoğan ünitesi (kuvez vb.), cerrahi bölümü, pediatri ve psikiyatri kliniği, kadın hastalıkları ve doğumhane, radyoloji ve görüntüleme üniteleri, laboratuvarlar, akut ve kronik hemodiyaliz ünitesi, rehabilitasyon ve fizik tedavi bölümü, ortak kullanım alanları, yemekhane ve mutfak, kan bankası, çamaşırhane, morg, eczane gibi hastanelerde bulunması gereken tüm hizmet alanları yer almaktadır.

 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail