Görüntülemek istediğiniz kategoriyi seçiniz
Prefabrik yapılar uzun ömürlü yapı sınıfında olup ortalama 50 yıl güvenle kullanılabilmektedir. Aşırı rüzgâr, kar, yağmur, nem ve kullanma şekli gibi etkenler yapının ömrünü etkiler. Diğer yapı modellerinde olduğu gibi standart bakımlarının yapılması bina ömrünü olumlu yönde etkilemektedir.
Karmod Prefabrik yapıların üretimi kaynaksız vidalı sistem teknoloji ile modern tesislerde gerçekleştirilmektedir. Civatalı sistemin mukavemeti kaynağa göre daha kuvvetli ve emniyetli olup üretim ve işçilik hatalarını neredeyse “0” a indirmektedir. Yapılarımızda kullanılan ana malzemeler sac, EPS ve betopandır. Üretimlerimizin tamamında %100 paslanmaz malzemeden kullanılmaktadır. Duvar panellerimizde betopan-strafor-betopan veya sac-strafor-sac olmak üzere yüksek izolasyonlu iki farklı panel tercih edilmektedir. Çatı makasları vidalı sistemli olup teknolojik hatta otomatik rollform makinalarında bire bir projeye detaylarına özel üretilmektedir. Makasların dikmeleri ve çaprazları statik hesaba göre mühendislerimizin tespit ettikleri yerlere, binanın kurulacağı coğrafi ve iklim koşulları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Çatı kaplaması olarak kullanılan malzeme standart olarak galvaniz sac malzemedir. Müşteri tercihine özel çatı kaplamasında OSB, mebran, şıngıl gibi malzemeler kullanılabilmektedir. Pencereler ve balkon kapıları PVC çift ısı camlıdır. İç kapılarda Amerikan panel kapı kullanılmaktadır. Elektrik ve sıhhi tesisat malzemeleri ile birlikte kullanılan tüm malzemeler TSE standartlarında olup, kalite ve garanti belgelidir.
Prefabrik yapılar vidalı ve geçmeli modüler sistemli olup sökülerek başka bir yere taşınabilir. Ancak yeniden montajda sökülen bazı malzemeler tekrar kullanılamaz. Maksimum %10 oranında malzemenin yenilenmesi gerekebilir.
Prefabrik yapılar 7,5 şiddetinde depreme ve 80km/saat hızında esen bir rüzgara dayanıklıdır. Prefabrik yapıları gideceği yerin iklim koşullarını dikkate alarak Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde kullanıma uygun olarak üretmekteyiz.
Her yapı sisteminde olduğu gibi prefabrik yapılarda da standart bakımların yapılması gerekmektedir. Prefabrik yapılar farklı özelliklere sahip birden fazla malzemenin birleşiminden oluşturulmaktadır. Bu malzemelerin tamamı çalışmakta, ısıya karşı genleşme katsayıları da birbirinden farklılıklar arz etmektedir. Bu ve bunun gibi sebeplerle panel aralarında kılcal çatlaklar oluşabilir. Bu çatlakların mastikle tamir edilmesi ve kısmi boya yapılması gerekebilir.
Karmod prefabrik binaların dış duvarları 10 cm kalınlığında straforlu panel sisteme sahip olup klasik betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses izolasyonu sahiptir. Duvar panelleri arasındaki yüksek yoğunlukta strafor ve çatı izolasyonu için kullanılan cam yünü ve taş yünü malzeme yüksek yalıtım içermektedir.
Prefabrik yapılarımız istenilen ölçü ve büyüklükte yapılabilmektedir. Özellikle konutlarda mimar ve mühendislerce hazırlanmış her biri yüksek konfor ve ergonomi içeren hazır tasarımlar müşterilerimizce yoğun talep ve beğeni görmektedir. Metrekarelerine göre 1+1’den başlayarak 3+1’e kadar değişik kullanımlar için çok sayıda planda üretim yapılmaktadır. Karmod hazır prefabrik yapı projelerine de üretim desteği vermektedir.
Standart bir binanın üretim süresi normal koşullarda bir haftadır. Hava koşullarına bağlı olarak montaj ekiplerimiz tek katlılarda 20-25 m2; çift katlılarda ise günde yaklaşık 15-20 m² kurulum gerçekleştirebilmektedir. Montajdan sonra müşterimizin yapacağı işlemlerden sonra boyacı da bina metrekaresine göre 1-3 gün aralığında boyama işlemini tamamlanmaktadır. İyi bir planlamayla 1 ay gibi kısa bir sürede binanın içine yerleşebilirsiniz.
Prefabrik yapılar bulunduğu doğal ve iklim koşullarına göre yapı statiğine uygun olarak üretilmektedir. Prefabrik yapının statiğini bozmayacak şekilde tadilat işlemleri yapılabilir. Olası tadilatlarınız için mutlaka Karmod satış sonrası destek biriminden bilgi alınız.
Bina ölçülerinin her cephesinden en az 30’ar cm fazla olacak şekilde 25-30 cm yüksekliğinde terazili beton gerekmektedir. Betonarme binalardaki gibi ağır bir temel betonu gerekmemektedir. Sözleşme anında müşterilerimize prefabrik yapının üzerine yapılacağı beton planı verilmektedir. Müşterilerimiz bu plana göre zemin betonunu montaj öncesi hazır duruma getirmektedir.
Sözleşmemizde bulunan genel kullanım şartlarına uygun olarak kullanıldığında üretim ve montaj hatalarına karşı garanti süremiz bir yıldır. Karmod her konuda olduğu gibi satış sonrası servis konusunda da sektörde öncü ve lider konumdadır. Satış sonrası servisimiz her zaman sizin yanınızdadır.
Çatı kaplamaları naturel trapez saç, boyalı trapez sac, metal kiremit desenli sac uygulamaları direk metal aşıklar üzerine uygulanabildiği gibi OSB üzerine de uygulanabilmektedir. Ayrıca şıngıl ve sandviç panel uygulamaları da mevcuttur.
Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine yapabiliyoruz. Karmod şu an Dünya’nın 90’a yakın ülkesine de ihracat gerçekleştirmekteyiz. Binanın yapılacağı bölgelerdeki iklim, rüzgâr ve kar yükü gibi doğal etkenler göz önüne alınarak binalarımız mühendislerimiz tarafından yapı güvenliği tasarlanarak o bölgeye uygun üretim ve bina kurulumu gerçekleştirilmektedir.
Prefabrik yapılar ruhsatla ilgili olarak betonarme binalar gibi izne tabidir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerine başvurarak izin almanız gerekmektedir.
Prefabrik konutları 2 katlı olarak yapılabilmektedir. Hafif çelik yapılarda ise 3 kata kadar yapmak mümkündür.
Zemin betonu hasırlı çubuk demirle 30 cm su basmanı için beton atılması ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, fayans, laminat parke vs.), prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su ), belediye veya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden alınması gereken izinler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vs.), İstanbul dışı montajlarda montaj ve boya ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.
Tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca kurulacak alanda baca olmaması gerekir. Çünkü prefabrik binalarda çatıdan baca çıkarmak su yalıtımı ve yangın riski açısından uygun değildir.
Kışın soba, klima, kalorifer tesisatı ve elektrikli sobayla rahatlıkla ısınabilirsiniz. Yazın da klimayla iklimlendirme yapabilirsiniz.
Prefabrik binaların nakliyesi kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir.
Prefabrik yapılar her türlü kullanım amacına uygun imal edilebilirler. Prefabrike yapılar standart modüllerden oluştuğu için pratik ve hızlı bir şekilde kurulur. Esnek yapı özelliğiyle deprem ve zemin kaymalarına karşı dayanıklıdırlar. Prefabrik yapılar bütün iklim şartlarına göre imal edilebilirler. Ses ve ısı yalıtımı konusunda diğer yapılardan üstün özelliklere sahiptirler. Çevreye zarar vermeden ve kirletmeden kısa sürede kurulur. Modern ve tarihi dokuya uygun olarak tasarlanıp üretilebilirler. Yangına karşı dirençlidirler. Prefabrik yapılar demonte özelliğiyle isteğe bağlı olarak sökülüp başka bir yere montajlanabilir.
Dış duvar paneli ve çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825’de belirlenen yalıtım değerlerini sağlayacak şekilde detaylandırılmaktadır. Karmod Prefabrik evlerde sağlanan ısı değerleri Türkiye’nin her bölgesi için uygundur.
• Firmanın güvenirliği çok önemlidir. • Firmanın işçiliği, ürününün arkasında duruşu, kurumsallığı ve çalıştırdığı kişilerin niteliği çok önemlidir. • Sürekli servis hizmeti sağlıyor olabilmesi gerekmektedir. • Malzemelerin kaliteli olması ve kalite belgeli ürünler kullanılması çok önemlidir. • Firmanın yerini görüp yetkilileriyle görüşün. Konusunda uzman olup olmadıklarından emin olun. • Sözleşmeyi detaylı inceleyin. • Satış hizmeti sonrasında üretim ve montaj aşamasında profesyonel ekiplere sahip olmasına dikkat edin. • Size sunduğu hizmetler dışında eviniz tamamlandıktan sonra bir problem yaşadığınızda firmada muhatap bulup gereken çözümlerin hızlı bir şekilde sağlanabilmesi konusuna dikkat edin.
Yapıda kullanılan çeliğin kalitesi ve kalınlığı, duvar kalınlığı ve panellerde kullanılan malzemenin niteliği, çatı izolasyonu, kullanılan pencerenin serisi gibi unsurlar prefabrik yapılarda fiyatı etkiler. Bunun yanında cephede ekstra ısı yalıtımı için gerekli kaplama malzemeleri ve çatı kaplamasında kullanılan alternatifli malzemeler de fiyatı etkilemektedir.


Prefabrik yapılar, ev, villa, ofis, sosyal konut, sosyal tesis, şantiye, yemekhane ve yatakhane, prefabrik fabrika, hangar gibi yaşamın her alanında kullanılmaktadır
Tamamı paslanmaz galvaniz sacdan üretilmiş profillerden oluşturulan tamamı cıvatalarla birleştirilen ana gövde üzerine EPS sandviç panel kaplanarak elde edilmiştir. Konteynerimizin tüm metal aksamının boyama işlemi otomotiv teknolojisi fırın boya sistemiyle yapılmaktadır. Karmod, Türkiye’de konteyner çatı sisteminde 125 mm sandviç panel sistemi kullanan ilk markadır. 50 mm duvar kalınlığı ve pvc kapı pencere sistemiyle Karmod ürünleri benzerlerine göre %60’lara varan oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Zeminde betopan üzerine PVC mineflo kullanılmaktadır. İç bölme kapıları MDF malzemeden üretilmektedir. Kullanılan malzeme ve üretimde %35 daha az karbon salınımıyla Karmod Konteyner Çevre dostudur.
Yere sabitlenme şartıyla 80km/saat hızında esen bir rüzgara dayanıklıdır. Birleşimli konteyner yapılarda ise kurulacak bölgedeki rüzgar hızı mühendislerimiz tarafından dikkate alınarak göre statik hesaplar yapıldıktan sonra üretimi gerçekleştirilmektedir.
Genel kullanım şartlarına dikkat edildiği takdirde kapı ve pencerelerin mastikleri dışında bakım gerektiren bir husus bulunmamaktadır.
Yeni nesil Karmod Konteyner kullandığı duvar panelleri ve Türkiye’de ilk 125 mm çatı sandviç paneliyle yüksek ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Diğer konteynerlere göre daha fazla yalıtım değerine sahiptir ve %60’a varan oranlarda daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Karmod yeni nesil konteyner her zaman kazandırır.
Müşterilerimizin ihtiyaçları ve uluslararası taşıma standartları dikkate alınarak tespit edilen çok sayıda model ve ölçü standartlarından biri tam da sizin içim hazırlanmıştır. Klasik demonte konteyner üretim standardı 230x595 iken Karmod Dünya’da ilk kez 3x7 konteyneri tam demonte üretim gerçekleştiren tek markadır. Bu durum benzerlerine göre 7 metrekare daha geniş imkanıyla üstün kılmaktadır.
Konteynerin konulacağı bölge terazide olmalı ve konteyner ölçülerine göre 10 cm kalınlığında beton bir zemin yapılmalıdır. Satın aldığınız konteyner ölçüsüne göre kenarlarında yere sabitlenmesi için yeterli boşluğun bırakılması uygun olur. Konteynerin kullanım kılavuzunda belirtilen şekiller ve malzemeler dışında ahşap kalas gibi düzgün ve sağlam bir altyapı oluşturmayacak malzemelerin üzerine konulmamalıdır.
Konteynerle birlikte verilen kullanım kılavuzunda yer alan ve aynı zamanda sözleşmemizde bulunan genel kullanım şartlarına uygun olarak ürünün kullanılması esastır. Bu şartlarda imalat ve montaj hatalarına karşı garanti süresi 1 yıldır.
Konteynerlerimizde ısı yalıtımı üst düzeydedir. Klima ve elektrikli ısıtıcılarla kolaylıkla ısıtma veya soğutma yapılabilmektedir.
Konteynerler ölçülerine göre kamyon kırkayak ve tır ile sevk edilebilir. Türkiye’de ilk defa uygulanan flatpack sistemiyle aynı nakliye araçlarıyla daha fazla konteyner taşımanız mümkündür. Karmod Dünyada 3x7 konteyneri tam demonte üretim sistemiyle imal edip sevk edebilen tek markadır. 3x7 konteyneri flatpack olarak bir tırda boş hacimli 12 adet konteyner sevk edilebilmektedir.
Kabinlerimiz de ısı yalıtımı üst düzeydedir. Klima ve elektrikli ısıtıcılarla kolaylıkla ısıtma veya soğutma yapılabilmektedir.
Karmod olarak 4 farklı tarzda yaşam kabini üretimi gerçekleştirmekteyiz. CTP kabin; dış yüzeyde jelkot, arada cam elyaf, polyester ve poliüretan malzemeden oluşan panellerin birleşiminden üretilmektedir. Üretimde tam yoğunlukta hammadde kullanımıyla maksimum ısı ve ses izolasyonu sağlanmaktadır. ABS kabin; Türkiye’de ilk olarak ABS malzemeden çift cidarlı olarak arada poliüretan malzemeden üretilen panellerin birleşiminden üretilmektedir. Panel kabin; dıştan içe doğru sıralandığında Sac+EPS+PVC lambriden oluşan panellerin birleşiminden oluşmaktadır. Metropol Kabin; değişik ölçülerde kutu profillerden oluşturulan karkasın arasında ısı ve ses yalıtımı için EPS iç ve dış kaplama olarak dekoratif betopan malzemeden üretilmektedir.
Karmod kabinlerin iç ve dış temizliği çok kolaydır. Kabinin iç kısımları ıslak bezle bile deforme olmadan silinerek temizlenebilmektedir. Kabin dış kısımları fırçayla yıkanmalıdır. Kabinin silikon çekilen bölgelerinde dış etkenlere bağlı olarak silikon aşınırsa yenilenmelidir. İç ve dış bölgelerde oluşan lekeler standart temizlik malzemeleriyle kolayca temizlenebilir.
Karmod Kabin yapısı itibarı ile -30 ile + 60 dereceye kadar malzeme deformasyonu olmadan dayanım gösterir. İçerisinde kullanılabilecek ısıtıcı ve soğutucuya göre yaşam alanı olarak kullanılabilir. Paneller arasına dökülen 35 mm kalınlığında 40 (kg/m³) yoğunlukta poliüretan köpük hem ısı hem de yüksek ses yalıtımı sağlar.
Kabinlerde kalıp sistemi kullandığımız için standart ölçülerde üretim gerçekleştirilmektedir. İhtiyaçlar dikkate alınarak ölçüler tespit edildiğinden tüm ölçüler ihtiyacınıza cevap verecektir. CTP ve Metropol kabinlerde 50 metrekareye varan ölçülerde üretimlerimiz bulunmaktadır.
Standart ölçülerde kabinlerimiz de yaklaşık 2 m2 alanda 1 kişi kalabilir. Kabin satın almadan önce ihtiyaçlarınıza göre uzman satış temsilcisi arkadaşlarımız kullanım amacınız ve kalacak kişi sayısına göre en ideal ürünü seçmeniz konusunda yardımcı olacaklardır.
Kabinin konulacağı bölge terazide olmalı ve kabin ölçülerine göre 10 cm kalınlığında beton zemin yapılmalıdır. Satın aldığınız kabin ölçüsüne göre kenarlarında yere sabitlenmesi için yeterli boşluğun bırakılması gerekmektedir.
Ürünlerimizle birlikte verilen kullanım kılavuzunda yer alan ve aynı zamanda sözleşmemizde bulunan genel kullanım şartlarına uygun olarak ürünün kullanılması esastır. Bu şartlarda imalat ve montaj hatalarına karşı garanti süresi 1 yıldır.
Kabinlerimizde ısı yalıtımı üst düzeydedir. Klima ve elektrikli ısıtıcılarla kolaylıkla ısıtma veya soğutma yapılabilmektedir.
Nakliye, kabin ölçülerine göre kamyonet, kamyon ve tır ile yapılmaktadır. Nakliye yapılacak en uzun kabin ölçüleri 270x750 cm’dir. Bundan daha büyük ölçülü kabinler demonte olarak gönderilip Karmod uzmanlarınca yerinde montaj yapılmaktadır.


Karmod Prefabrik yapıların üretimi kaynaksız vidalı sistem teknoloji ile modern tesislerde gerçekleştirilmektedir. Civatalı sistemin mukavemeti kaynağa göre daha kuvvetli ve emniyetli olup üretim ve işçilik hatalarını neredeyse “0” a indirmektedir. Yapılarımızda kullanılan ana malzemeler sac, EPS ve betopandır. Üretimlerimizin tamamında %100 paslanmaz malzemeden kullanılmaktadır. Duvar panellerimizde betopan-strafor-betopan veya sac-strafor-sac olmak üzere yüksek izolasyonlu iki farklı panel tercih edilmektedir. Çatı makasları vidalı sistemli olup teknolojik hatta otomatik rollform makinalarında bire bir projeye detaylarına özel üretilmektedir. Makasların dikmeleri ve çaprazları statik hesaba göre mühendislerimizin tespit ettikleri yerlere, binanın kurulacağı coğrafi ve iklim koşulları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Çatı kaplaması olarak kullanılan malzeme standart olarak galvaniz sac malzemedir. Müşteri tercihine özel çatı kaplamasında OSB, mebran, şıngıl gibi malzemeler kullanılabilmektedir. Pencereler ve balkon kapıları PVC çift ısı camlıdır. İç kapılarda Amerikan panel kapı kullanılmaktadır. Elektrik ve sıhhi tesisat malzemeleri ile birlikte kullanılan tüm malzemeler TSE standartlarında olup, kalite ve garanti belgelidir.


Yapıda kullanılan çeliğin kalitesi ve kalınlığı, duvar kalınlığı ve panellerde kullanılan malzemenin niteliği, çatı izolasyonu, kullanılan pencerenin serisi gibi unsurlar prefabrik yapılarda fiyatı etkiler. Bunun yanında cephede ekstra ısı yalıtımı için gerekli kaplama malzemeleri ve çatı kaplamasında kullanılan alternatifli malzemeler de fiyatı etkilemektedir.


Prefabrik yapılar 7,5 şiddetinde depreme ve 80km/saat hızında esen bir rüzgara dayanıklıdır. Prefabrik yapıları gideceği yerin iklim koşullarını dikkate alarak Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde kullanıma uygun olarak üretmekteyiz.


Zemin betonu hasırlı çubuk demirle 30 cm su basmanı için beton atılması ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, fayans, laminat parke vs.), prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su ), belediye veya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden alınması gereken izinler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vs.), İstanbul dışı montajlarda montaj ve boya ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.


Prefabrik yapılar uzun ömürlü yapı sınıfında olup ortalama 50 yıl güvenle kullanılabilmektedir. Aşırı rüzgâr, kar, yağmur, nem ve kullanma şekli gibi etkenler yapının ömrünü etkiler. Diğer yapı modellerinde olduğu gibi standart bakımlarının yapılması bina ömrünü olumlu yönde etkilemektedir.


Standart bir binanın üretim süresi normal koşullarda bir haftadır. Hava koşullarına bağlı olarak montaj ekiplerimiz tek katlılarda 20-25 m2; çift katlılarda ise günde yaklaşık 15-20 m² kurulum gerçekleştirebilmektedir. Montajdan sonra müşterimizin yapacağı işlemlerden sonra boyacı da bina metrekaresine göre 1-3 gün aralığında boyama işlemini tamamlanmaktadır. İyi bir planlamayla 1 ay gibi kısa bir sürede binanın içine yerleşebilirsiniz.


• Firmanın güvenirliği çok önemlidir. • Firmanın işçiliği, ürününün arkasında duruşu, kurumsallığı ve çalıştırdığı kişilerin niteliği çok önemlidir. • Sürekli servis hizmeti sağlıyor olabilmesi gerekmektedir. • Malzemelerin kaliteli olması ve kalite belgeli ürünler kullanılması çok önemlidir. • Firmanın yerini görüp yetkilileriyle görüşün. Konusunda uzman olup olmadıklarından emin olun. • Sözleşmeyi detaylı inceleyin. • Satış hizmeti sonrasında üretim ve montaj aşamasında profesyonel ekiplere sahip olmasına dikkat edin. • Size sunduğu hizmetler dışında eviniz tamamlandıktan sonra bir problem yaşadığınızda firmada muhatap bulup gereken çözümlerin hızlı bir şekilde sağlanabilmesi konusuna dikkat edin.


Prefabrik yapılar, ev, villa, ofis, sosyal konut, sosyal tesis, şantiye, yemekhane ve yatakhane, prefabrik fabrika, hangar gibi yaşamın her alanında kullanılmaktadır
Prefabrik yapılar vidalı ve geçmeli modüler sistemli olup sökülerek başka bir yere taşınabilir. Ancak yeniden montajda sökülen bazı malzemeler tekrar kullanılamaz. Maksimum %10 oranında malzemenin yenilenmesi gerekebilir.
Her yapı sisteminde olduğu gibi prefabrik yapılarda da standart bakımların yapılması gerekmektedir. Prefabrik yapılar farklı özelliklere sahip birden fazla malzemenin birleşiminden oluşturulmaktadır. Bu malzemelerin tamamı çalışmakta, ısıya karşı genleşme katsayıları da birbirinden farklılıklar arz etmektedir. Bu ve bunun gibi sebeplerle panel aralarında kılcal çatlaklar oluşabilir. Bu çatlakların mastikle tamir edilmesi ve kısmi boya yapılması gerekebilir.
Karmod prefabrik binaların dış duvarları 10 cm kalınlığında straforlu panel sisteme sahip olup klasik betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses izolasyonu sahiptir. Duvar panelleri arasındaki yüksek yoğunlukta strafor ve çatı izolasyonu için kullanılan cam yünü ve taş yünü malzeme yüksek yalıtım içermektedir.
Prefabrik yapılarımız istenilen ölçü ve büyüklükte yapılabilmektedir. Özellikle konutlarda mimar ve mühendislerce hazırlanmış her biri yüksek konfor ve ergonomi içeren hazır tasarımlar müşterilerimizce yoğun talep ve beğeni görmektedir. Metrekarelerine göre 1+1’den başlayarak 3+1’e kadar değişik kullanımlar için çok sayıda planda üretim yapılmaktadır. Karmod hazır prefabrik yapı projelerine de üretim desteği vermektedir.
Prefabrik yapılar bulunduğu doğal ve iklim koşullarına göre yapı statiğine uygun olarak üretilmektedir. Prefabrik yapının statiğini bozmayacak şekilde tadilat işlemleri yapılabilir. Olası tadilatlarınız için mutlaka Karmod satış sonrası destek biriminden bilgi alınız.
Bina ölçülerinin her cephesinden en az 30’ar cm fazla olacak şekilde 25-30 cm yüksekliğinde terazili beton gerekmektedir. Betonarme binalardaki gibi ağır bir temel betonu gerekmemektedir. Sözleşme anında müşterilerimize prefabrik yapının üzerine yapılacağı beton planı verilmektedir. Müşterilerimiz bu plana göre zemin betonunu montaj öncesi hazır duruma getirmektedir.
Sözleşmemizde bulunan genel kullanım şartlarına uygun olarak kullanıldığında üretim ve montaj hatalarına karşı garanti süremiz bir yıldır. Karmod her konuda olduğu gibi satış sonrası servis konusunda da sektörde öncü ve lider konumdadır. Satış sonrası servisimiz her zaman sizin yanınızdadır.
Çatı kaplamaları naturel trapez saç, boyalı trapez sac, metal kiremit desenli sac uygulamaları direk metal aşıklar üzerine uygulanabildiği gibi OSB üzerine de uygulanabilmektedir. Ayrıca şıngıl ve sandviç panel uygulamaları da mevcuttur.
Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine yapabiliyoruz. Karmod şu an Dünya’nın 90’a yakın ülkesine de ihracat gerçekleştirmekteyiz. Binanın yapılacağı bölgelerdeki iklim, rüzgâr ve kar yükü gibi doğal etkenler göz önüne alınarak binalarımız mühendislerimiz tarafından yapı güvenliği tasarlanarak o bölgeye uygun üretim ve bina kurulumu gerçekleştirilmektedir.
Prefabrik yapılar ruhsatla ilgili olarak betonarme binalar gibi izne tabidir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerine başvurarak izin almanız gerekmektedir.
Prefabrik konutları 2 katlı olarak yapılabilmektedir. Hafif çelik yapılarda ise 3 kata kadar yapmak mümkündür.
Tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca kurulacak alanda baca olmaması gerekir. Çünkü prefabrik binalarda çatıdan baca çıkarmak su yalıtımı ve yangın riski açısından uygun değildir.
Kışın soba, klima, kalorifer tesisatı ve elektrikli sobayla rahatlıkla ısınabilirsiniz. Yazın da klimayla iklimlendirme yapabilirsiniz.
Prefabrik binaların nakliyesi kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir.
Prefabrik yapılar her türlü kullanım amacına uygun imal edilebilirler. Prefabrike yapılar standart modüllerden oluştuğu için pratik ve hızlı bir şekilde kurulur. Esnek yapı özelliğiyle deprem ve zemin kaymalarına karşı dayanıklıdırlar. Prefabrik yapılar bütün iklim şartlarına göre imal edilebilirler. Ses ve ısı yalıtımı konusunda diğer yapılardan üstün özelliklere sahiptirler. Çevreye zarar vermeden ve kirletmeden kısa sürede kurulur. Modern ve tarihi dokuya uygun olarak tasarlanıp üretilebilirler. Yangına karşı dirençlidirler. Prefabrik yapılar demonte özelliğiyle isteğe bağlı olarak sökülüp başka bir yere montajlanabilir.
Dış duvar paneli ve çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825’de belirlenen yalıtım değerlerini sağlayacak şekilde detaylandırılmaktadır. Karmod Prefabrik evlerde sağlanan ısı değerleri Türkiye’nin her bölgesi için uygundur.
Hızlı İletişim Formu
444 20 35
Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail