Prefabrik yapılarda prestijli projelerin tercih ettiği marka

Prefabrik hazır yapı sektörünün lider markası Karmod gerçekleştirdiği yapı projeleriyle dünyanın önde gelen firmalarının prestijli projelerinin tercihi oldu. Dünya genelinde şantiye yapılarından toplu konutlara, ofis binalarından sosyal tesislere, okul ve hastane binalarına kadar birçok alanda hazır yapı projesi gerçekleştiren Karmod’un yapıları bugün güvenle kullanılmaya devam ediyor.

 

Karmod 1986 yılından bugüne prefabrik yapı sektöründeki uzmanlığı ve sahip olduğu yenilikçi üretim teknolojileriyle farklı kullanım alanlarına seri üretimle imal ettiği, kolay lojistik imkanları ve yerinde kısa sürede kullanıma hazır hızlı kurulum avantajlarına sahip yapılarıyla yeni projeler gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

 

Şantiye mobilizasyon binalarında dev projelerin tercihi

Prefabrik, konteyner ve hibrit çelik yapı sistemleriyle beraber CTP kabin modeliyle üretimini gerçekleştirdiği hazır yapılarıyla çok sayıda önemli projeye imza attı. Prefabrik ve konteyner şantiye yapılarıyla büyüklüğüyle dünyanın önde gelen projelerinin şantiye mobilizasyon binalarını inşa etti.

 

Bunlardan biri dünyanın günümüzde tespit edilebilmiş en yüksek gaz rezervine sahip Azerbaycan Bakü yakınındaki BP Azfen konsorsiyumunda devreye alınan Şahdeniz 2 Doğalgaz projesidir. Proje için yönetim ofis binaları, teknik çalışma ofisleri, prefabrik yemekhane binası ve konteyner yatakhane binalarının üretimini Karmod gerçekleştirdi. Yine yıllık 150 milyon yolcu transferi hizmet kapasitesiyle dünyanın en büyük havaalanı projesi olan İstanbul 3. Havaalanının ilk şantiye yapılarını kurdu. Yönetici ofis binası, teknik ofis binası, analiz laboratuvarı, yatakhane ve yemekhane binaları, eğitim salonu, insan kaynakları ofisi, şantiye sağlık hizmet binası, çamaşırhane gibi binaların bulunduğu yerleşkede 3 bine yakın çalışan konakladı.

 

Karmod, Afrika, Güney Amerika, Ortadoğu ve Asya’da enerjiden madenciliğe çok sayıda şantiye yapı projesini tamamladı ve yeni projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

Prefabrik toplu konut projelerinde dünyanın en büyük projeleri

Karmod’un yapı güvenliği yüksek uzun ömürlü, hızlı üretim ve yerinde hızlı kuruluma sahip prefabrik yapıları toplu konut projelerinin de tercihi oldu. Karmod, toplu konut alanında Irak’ın başkenti Bağdat ve Kut şehirlerinde bin 884 konutluk projeyi 7 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. Proje içerisinde ayrıca yönetim merkezi, spor tesisi, avm gibi sosyal donatılar da yer aldı. Günümüzde 10 bin kişinin yaşadığı bu proje dünyanın tek seferde gerçekleştirilen en büyük prefabrik toplu konut projesi oldu.

 

Karmod bir diğer önemli toplu konut projesini de Kongo Demokratik Cumhuriyeti için gerçekleştirdi. İki katlı ve tek katlı iki ayrı metrajda projelendirilen bu konut projesinde tam 1200 konutun ürerim ve kurulumu yapıldı. Türkiye’deki modern tesislerde üretilen prefabrik evler başkent Kinşasa ile Mbuji Mayi şehirlerinde kurulum yapıldı. Projenin toplam metraj büyüklüğü 73 bin 200 m2

 

Eğitim yapıları da Karmod’un gerçekleştirdiği önemli projeler arasında yer alıyor. İstanbul Sultangazi’de 19 derslikli tam deprem dayanımına sahip çelik okul binasını 72 gün gibi kısa zaman dilimindi tamamlayarak eğitimin hizmetine sundu. Fransa’nın Amilly şehrinde 10 derslik ve 6 uygulama sınıfının yer aldığı EREA Simone Veil okul binasını 40 gün gibi bir sürede tamamlayarak teslim etti. Hızlı kuruluma sahip konteyner yapılarıyla Fransa’nın başkenti Paris’te Covid 19 poliklinik binasını sadece 1 günde kurulum yaparak hizmete alınmasını sağladı.

 

Karmod’un yenilikçi hazır yapı modeliyle çok farklı alanlarda kullanıma sunduğu yapı projelerini bu sayfada bulunan linklerden inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail