Nijerya UNICEF Okul Projesi

 

Kullanım Amacı:  Okul Dersliği
Yapı Modeli:  Konteyner
Yapı Adeti:  30
Toplam Metraj:  1.140 m2
Proje Yılı:  2015
Tamamlanma Süresi:  20 gün

 

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) için Nijerya'da mobil okul projesini tamamladı. Orta Afrika ülkelerinden Nijerya'da 30 derslikten oluşan konteyner mobil okul projesini tamamlayarak teslim ettik. Konteyner okul projesi UNICEF'in desteğiyle Borno Eyaleti'nin başkenti ve en büyük şehri olan Maiduguri şehrinde gerçekleştirildi.

 

Konteyner okul projesinin ülkenin olaylarla gündeme gelen kuzey doğusundaki Borno eyaletinde gerçekleştirilmesi son derece önemli. Bölgede yaşayan çocukların eğitimi için son derece önemli bu projenin tamamlanması için ekiplerimiz bölgede öz veriyle çalıştı. Okul projesinin inşa süresince Nijerya Ordusu’na bağlı birlikler ekiplerimizin güvenliğini sağladı.

 

20 gün gibi kısa bir zaman diliminde kullanıma hazır halde Nijerya Eğitimine kazandırılan, 960 öğrencinin eğitim göreceği konteyner okul yeni eğitim döneminde ilk öğrencileri ile buluştu.

 

Her biri 32 öğrencinin ergonomik şartlarda eğitim görebileceği 42 ve 36 metrekare iki farklı ölçüde hazırlanan 30 mobil sınıfta yer alan yazı tahtaları, sıra ve sandalyeler, öğretmen masa ve dolapları Karmod tarafından hazır gönderildi. Bölge halkı tarafından mutlulukla karşılanan okulda her yıl 960 öğrenci sağlıklı ortamda eğitim alacak.

 

Okulların açılışı nedeniyle bir tören düzenlendi. Nijerya Devlet Başkan Yardımcısı Yemi Osinbajo, törende yaptığı konuşmada mobil konteyner okulların bölgenin geleceği çocukların iyi şartlarda eğitim almasına çok önemli katkı sağlayacağına dikkat çekti. Osinbajo konuşmasında bu kadar kısa bir sürede bu kapasitede bir okulun hazırlanmasına katkı sağlayan kurumlara ayrı ayrı teşekkür etti. Uzun ömürlü pratik kullanıma sahip son derece modern okulları bölge genelinde yaygınlaştırmak için çalışmalara başladıklarını da vurguladı.

 

Konteyner okul derslik açığının kapatılması için en iyi çözüm

Teknolojik hatta üretim aşamalarının çok kısa sürede yapılabilmesi, demonte kolay lojistik avantajı ile yerinde yine kısa zamanda kullanıma hazır kurulumunun gerçekleştirilebiliyor oluşu gibi üstünlükleriyle konteyner okul yapıları derslik açığının kapatılması için en iyi çözüm sunuyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail