Türkiye’nin madencilik sektör lideri Anagold’un şantiye binası

Elazığ Deprem Konteyner Evleri
Çöpler Altın Madeni Sahası – İliç, Erzincan, Türkiye

 

Kullanım Amacı:  Şantiye Mobilizasyon
Yapı Modeli:  Prefabrik Yapı
Yapı Adeti:

2 Blok (524 m2 Şantiye Binası / 224 m2 Ofis Binası)

Toplam Metraj:  748 m2
Proje Yılı:  2012
Tamamlanma Süresi:  28 gün
 

 

Altın madeninde Türkiye üretiminin yüzde 20’sinin gerçekleştirildiği Çöpler Altın Madeni projesi için şantiye mobizasyon yapıları kurduk. Karmod prefabrik şantiye binaları; altın madeni başta olmak üzere maden şantiyeleri, petrol arama ve çıkarma, doğalgaz çıkarma ve işletme projelerinin mobilizasyonda ilk tercih edilen markası.

 

Çöpler altın madeni sahası Erzincan ilinin İliç ilçesi Çöpler köyünde yer almakta olup sahada altın çıkarma ve işleme çalışmaları Anagold Madencilik A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Çok sayıda öne çıkan maden projesinde olduğu gibi şantiye yapılarımız bu projede de tercih edildi.

 

Anagold Çöpler Altın Madeni şantiye mobilizasyonu için toplam 748 m2 kapalı kullanım alanına sahip iki ayrı yapının inşasını gerçekleştirdik. Bu yapılardan biri iki katlı ve diğeri tek katlı plana sahip. Diğer yapı ise tek katlı prefabrik yönetim ofisi olarak hizmet verecek. İki katlı şantiye binası toplam 524 m2 kullanım alanına sahip olup maden sahasında sosyal tesis amacıyla kullanılıyor. Prefabrik sosyal tesis yapısıyla madende çalışanlara sosyal etkinlik alanları hazırlandı. Bu amaçla aileler dahil tüm şantiye sakinlerine hizmet veren yapı içerisinde kapalı oyun sahası, sinema salonu, bilardo, langırt, masa tenisi, oyun odası, çocuk oyun alanı, spor aletleriyle donatılı fitnes salonu yer almaktadır.

 

Tek katlı 224 m2 kullanım alanına sahip şantiye binası ise prefabrik yönetim binası olarak kullanılacak. Tek katlı yönetim binasında; yönetici odaları, mühendis ve teknik personel çalışma odaları, toplantı odası, seminer salonu vb. üniteler yer alıyor.

 

Çöpler Altın Madeninde tam teşekküllü bir şantiye bina mobilizasyon örneğini oluşturuyor. Adını üzerinde bulunduğu köyden alan madende, çalışmaların 2009 yılında başlamasından daha önce sahada bulunan Çöpler köyü başka bir alana taşınmıştır. Proje öncesi mobilizasyon yapı grubunun kurulum yapılan madende ilk altın üretimine Aralık 2010 yılında başlanmıştır. Sahada madende görev alacak çalışanların aileleriyle birlikte yaşamaları için lojmanlar hazırlanmış, bekar çalışanlara özel de konteyner üniteler sahaya kurulum yapılmıştır.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail