Hastane Poliklinik Projesi, Atme Kampı – Suriye

Hastane Poliklinik Projesi, Atme Kampı – Suriye

Kullanım Amacı: Poliklinik Binası 
Yapı Modeli: Prefabrik
Yapı Adeti: 1 Adet 
Toplam Metraj: 218 m2
Kapasite: 4 Ayrı Doktor Muayene Odası, Acil Müdahale Odası
Proje Yılı: 2019
Tamamlanma Süresi: 12 Gün.


Suriye Atme kampında kurduğumuz poliklinik binası hizmete girdi

Suriye’de savaş durmuyor acılar dinmiyor. 2011 yılından bugüne ülkede yaşanan savaş nedeniyle çok sayıda insan ülkesini terketmek durumunda kaldı. Çoğu insan da Türkiye, Ürdün gibi komşu ülkelerde veya ülke içerisinde bulunan nisbeten güvenlikli bölgelerde oluşturulan kamplarda hayatını sürdürme çabasında. Ülke içerisinde yer alan bu kamplardan biri de İdlib şehrindeki Atme sığınmacı kampı. Ülkemizin hemen yanı başındaki bu kamp 450 bin sığınmacıya ev sahipliği yapıyor. Kampta eğitimden sağlığa çok sayıda hizmet binasına ihtiyaç duyuluyor.

Bu kamptaki sığınmacılara hizmet vermek amacıyla ayakta tedavi hizmeti verecek poliklinik binasının kurulumunu tamamlayarak teslim ettik. Şu an hizmet sunulmaya başlanan poliklinik binasında aynı anda 4 doktor hastaları muayene ederek tedavilerine yardımcı oluyor. 

Ön üretimi Karmod tesislerinde demonte olarak hazırlanan hastane binası karayolu taşımacılığı ile kurulum yerine sevk edildi. 218 metrekare büyüklükteki binanın kısa sürede kurulumu tamamlanarak sağlık hizmeti verilmeye başlandı. Yapı içerisinde hasta muayene odalarının yanı sıra acil müdahale odası, pansuman odası gibi alanlarla beraber engelli kullanımına özel wc de bulunuyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail