PWT Wasser’in Türkmenistan Arıtma Tesisi şantiyesi

Archabil Altyapı Projesi Şantiye Binaları - Aşkabat, Türkmenistan

 

 Kullanım Amacı:  Şantiye Yapıları
 Yapı Modeli:  Sandviç Panel Konteyner
 Yapı Adeti:  20
 Toplam Metraj:  420 m2
 Proje Yılı:  2012
 Tamamlanma Süresi:  18 gün

 

Atık su altyapı ve arıtma tesislerinde dünya genelinde büyük projelere imza atan Alman PWT Wasser firmasının Türkmenistan’da gerçekleştireceği tesis altyapı tesis projesi için işçilerin kullanacağı konteyner şantiye yapılarını kurulum yaparak kullanıma hazır teslim ettik.

 

Sandviç panel demonte konteyner teknolojisiyle üretilen Karmod arıtma tesisi şantiye yapıları 20 adet yapıdan oluşmakta olup yönetim ofisi, işçi yatakhanesi, yemekhane, çalışma ofisi ve wc duş ünitelerini içerecek şekilde birleşimli konteyner sistemiyle kuruldu.

 

Proje kapsamında hazırladığımız şantiye mobilizasyonu, başkent Aşkabat’ta bulunan Archabil Caddesi boyunca gelecekteki yapısal gelişmeler de dikkate alınarak hazırlanacak altyapı çalışmaları ve arıtma tesisi inşası süresince kullanılacak. Şantiye yapılarında konaklayan teknik ekip ve diğer çalışanlar, Archabil semtini geliştirmek için içme suyu ile beraber doğalgaz dağıtım iç boru hattı, kanalizasyon sistemini inşasında görev alıyor. Çalışmalarla 40 bin m2 alan üzerine pompa binası, arıtma sistemi ve üç adet içme suyu deposunun bulunduğu modern bir içme suyu pompa istasyonun yanı sıra içerisinde analiz laboratuvarının da yer aydığı yönetim binası inşa edildi.

 

Yen Nesi Konteyner Yapılar Açık alan Şantiyelerinde en iyisi

Sandviç panel sistemine sahip duvar ve çatısı, izolasyona büyük katkı sağlayan çift camlı pencereleri, tam kapama sağlayan toza rüzgara geçit vermeyen sac panel sistemi kapısıyla Karmod yeni nesil konteyner açık alan çalışmalarının yapıldığı şantiyelere konforlu çalışma ve dinlenme alanları kazandırıyor. Tamamen vidalı ve geçmeli panel sistemin verdiği kolaylıkla binlerce kişinin çalışıp konaklayacağı şantiye mobilizasyonları yeni nesil konteynerle çok kısa sürelerde kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim ediliyor.

 

Uluslararası Çalışma Standartlarına uygunluğunda İş Sağlığı ve Güvenliği kriterleri dikkate alınarak üretilen Karmod şantiye konteyneri konforlu yaşam alanları sunmasının yanı sıra şantiyelerde en büyük sorunlardan biri olana yangına karşı tam güvenlikli yapılar hazırlamaktadır. Tüm standart üniteler ve özel projelerde elektrik tesisat sistemi projelendirilerek hazırlanmaktadır. Kablodan sigortalara, anahtarlardan armatürlere her malzemenin yapıyı güvenli kılması için en iyisi kullanılmaktadır. Elektrik kablolamaları özel klemenslerle bağlantılanarak kapı üzerinde ana sigortada toplanmaktadır. Sigortalar kusursuz güvenlik için tam amper değerinde gerçekçi akımda tercih edilmiştir.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail