Prefabrik Mülteci Okulu Ürdün

Prefabrik Mülteci Okulu, Ürdün
Kullanım Amacı:
Suriyeli Mülteci Çocukların Eğitimi
Yapı Adeti: 6
Yapı Modeli: Panel Sistem Prefabrik 
Toplam Metraj: 432 
Kapasite: 295 Öğrenci
Proje Yılı: 2018
Tamamlanma Süresi: 14 gün

Ürdün’de Suriyeli Mülteci çocuklar için okul

Savaşın getirdiği mağduriyetle Ürdün’e sığınan Suriyeli Mülteci çocukları için okul binalarını kurarak teslim ettik. Ürdün’de Suriyeli mültecilerin yaşadığı en büyük kamplardan olan Zaatari Kaypı içerisinde kurduğumuz okul binasında aynı anda 300’e yakın öğrenci eğitim alabilecek.

UNICEF raporlarına göre 4,3 milyon Suriyeli çocuğun savaş nedeniyle eğitim haklarından mahrum kaldığı belirtiliyor. Aynı raporda ülke dışında yaşayan eğitim çağındaki çocuk sayısı 730 bin olarak tahmin edildiği belirtiliyor. En fazla Suriyeli Mültecinin barındığı ülkeler ise Türkiye ve Ürdün.

Suriyeli çocukların eğitimi için Ürdün’de kurduğumuz okullar iyi izolasyonu, ergonomik derslikleriyle uzun ömürlü okul konforuna sahip. Okul yapılarımızın diğer önemli özelliği kısa sürede kullanıma hazır kurulum yapılabiliyor olması. Bu proje kapsamında hazırladığımız 6 adet okul binasını 14 gün gibi kısa sürede teslim edebildik. Suriyeli mülteciler okul projmizde 4 adet 42 metrekare, 2 adet 132 metrekarelik yapı grubu bulunuyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail