Kamuya, Hazır Yapılardan Yönetim Binası Karmod Prefabrik’ten

Elazığ Deprem Konteyner Evleri
Avşa Belediye Hizmet Binası - Avşa Adası, Marmara, Balıkesir, Türkiye

 

Kullanım Amacı:  Belediye Hizmet Binası
Yapı Modeli:  Prefabrik Yapı
Yapı Adeti:

 1 Adet

Toplam Metraj:  530 m2
Proje Yılı:  2013
Tamamlanma Süresi:  26 gün
 

 

Karmod Prefabrik, Avşa Adası’na yapılan yeni Belediye Başkanlığı binasını tamamlayarak teslim etti. Prefabrik yapı modeliyle kısa sürede inşa edilen Belediye Başkanlığı binasıyla Ada modern bir binaya kavuşmuş oldu. Projenin tamamlanmasından sonra yeni binaya taşınan Avşa Belediye personeli Ada halkına daha iyi şartlarda hizmet vermesi hedeflendi.

 

Tüm birimler modern prefabrik başkanlık binasında toplandı

Toplam kapalı alan büyüklüğü 530 m2 olan son teknolojilerle donatılmış yeni prefabrik belediye binası içerisine tüm birimler toplanarak hizmet sunumu oldukça kolaylaştı. Başkanlık makamı başta olmak üzere tüm müdürlük ve hizmet birimleri yeni binada yerini aldı. Bu birimler arasında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü , Gelir ve Tahakkuk Birimi, Hukuk İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Yazı İşleri ve Kararlar Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü tek çatı altında hizmet vermeye başladı.

 

Lojistik imkanların sınırlı olduğu yerler için en iyisi prefabrik yapı

Avşa Adası gibi lojistik imkanların son derece sınırlı olduğu yerleşim alanlarına inşa edilecek yapı modelleri arasında prefabrik yapı sistemi en ideal çözüm sunmaktadır. Bunun nedeni adaya malzeme ulaşımın sadece Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan arabalı vapurlar vasıtasıyla yapılabiliyor oluşu. Bu ulaşımda günde karşılıklı bir veya iki seferle sınırlı. Olumsuz hava şartlarında da bu seferler tamamen duruyor ve Adaya malzeme taşınması imkansız hale geliyor.

 

Ulaşım imkanının kısıtlı olduğu Avşa Adası ve benzeri alanlarda prefabrik yapı sistemi büyük kolaylık sağlıyor. Örneğin bu projedeki 530 m2 büyüklükteki başkanlık binasının inşasında gerekli tüm malzeme üç tıra yüklenerek aynı gün ve aynı vapurla adaya ulaştırıldı. Binanın kurulumunda bunun dışında ekstra bir inşaat malzemesine gereksinim duyulmadı. Aynı zamanda bu büyüklükteki bina kurulumu 26 gün gibi bir zamanda tamamlanarak kısa sürede hizmete alındı. Oysa ki klasik sistemlerle inşa edilseydi bu bina mevcut şartlar altında kurulum aylar hatta yıllar alabilirdi.

 

Avşa Adası yakın zamanda düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Kanunuyla, Balıkesir ilimizin Marmara ilçesine bağlanarak Adadaki belediye hizmetleri Marmara Adalar Belediyesi’ne bağlanmış olup bu bina günümüzde Belediye Hizmet Binası olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail