Iberostar Hotel Şantiye Projesi, Trinidad – Küba

Iberostar Heritage Grand Trinidad Şantiye Projesi - Trinidad, Küba

 

 Kullanım Amacı:  Otel İnşaatı Şantiye Yapıları 
 Yapı Modeli:  Prefabrik, Çelik Hangar, Yeni Nesil Konteyner ve CTP Kabin
 Yapı Adeti:  2 Adet Prefabrik 250+210 m2, 3 Adet 114 m2’lik Çelik Hangar, 15 Adet Yeni Nesil Konteyner Ünite, 3 adet 215x270 cm CTP Kabin
 Toplam Metraj:  1.030 m2
 Proje Yılı:  2019
 Tamamlanma Süresi:  27 gün

 

Küba’yı Prefabrik Yapılarla tanıştırdık

Amerika kıtasında Karayipler’de ada ülkesi olan Küba’da ilk prefabrik yapı projesini gerçekleştirdik. Proje kapsamında kurulum yaptığımız prefabrik yapılar oteller zinciri Iberostar’ın otel inşaatında şantiye yapıları olarak kullanılacak.

 

Karmod olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz 4 farklı yapı modelini kullanarak tamamladığımız proje ile Küba’da prefabrik yapı modelini kullanan ilk marka olmanın mutluluğunu yaşadık.

 

Şantiye yapı grubumuz Küba’nın geçmiş mirasıyla öne çıkan tarihi binalarından birinin restore edilerek Iberostar Heritage Grand Trinidad adıyla turizme kazandırılacağı binanın restorasyonunu yapan ekiplerce kullanılacak. Uluslararası oteller zincirine sahip Iberostar’ın 5 yıldızlı otel projesi için restorasyonun yapılacağı bu projede restorasyon alanında uzman ve yetkilendirilmiş teknik ekip ve personeller görev alacak.

 

Projenin bir diğer öne çıkan özelliği aynı projede dört farklı yapı modelinin kullanılmış olması. Prefabrik yapı, Çelik sistem Hangar, Yeni Nesil Konteyner ve CTP Polyester Kabin modellerimizin tamamı bu projede bir arada kullanıldı.

 

Ön üretimi Karmod modern tesislerinde demonte olarak gerçekleştirilen mobilizasyon yapıları deniz yolu konteyner taşımacılığı ile Küba’ya ulaştırıldı. Sevkiyatın tamamlandığı gün bölgede hazır edilen ekiplerimizce yerinde kullanıma hazır kurulumla teslim edildi. Iberostar Otel şantiyesinde kullanılmak üzere kurulum yaptığımız binalar arasında şantiye yönetim ofisi, teknik ofis binası, yatakhane binası, yemekhane binası, kantin ve dinlenme binası, tuvalet duş yapıları gibi bir şantiye yerleşkesinde ihtiyaç duyulan tüm kapalı mekanların yapımı gerçekleştirildi. 3 Adet CTP Polyester Kabin de şantiyenin güvenliğini sağlayan ekiplerce kullanılacak.

 

Iberostar Heritage Grand Trinidad, restore edilen yeni binasıyla Küba'da rakipsiz bir kültürel mirasa sahip. Otel Trinidad’da 5 çatallı bir restoranda yer alıyor. Restorasyonda tarihi dokunun korunabilmesi için uzman personellerle çalışılıyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail