Cezayir Havaalanı Şantiye Projesi

Havaalanı Genişletme Şantiye Projesi – Setif, Cezayir

 

Kullanım Amacı:  Setif Ain Arnat Havaalanı Şantiye Binaları
Yapı Modeli:  Prefabrik Yapı
Yapı Adeti:  5 Bina
Toplam Metraj:  1.226 m2
Proje Yılı:  2009

 

Büyüklüğüyle dünyada öne çıkan projelere şantiye yapıları üretimine imza atan Karmod, bir önemli projeyi de Kuzey Afrika ülkesi Cezayir’de gerçekleştirdi. Şantiye projesi Başkent Cezayir’e 266 km mesafede yer alan Şetif şehrinde gerçekleştirildi. Prefabrik yapı modeliyle kurulumunu gerçekleştirdiğimiz şantiye yapıları Setif Ain Arnat Havaalanı’nın genişletilmesi ve yeni bağlantı yollarının yapımı projesinde görev alacak personelce kullanılacak.

 

Proje kapsamında demonte prefabrik sistemiyle ön üretim yaptığımız 5 ayrı binadan oluşan yapılar deniz yolu konteyner taşımacılığıyla ülkeye gönderilerek havaalanı şantiye proje sahasına ulaştırıldı. Proje alanına gönderdiğimiz süpervizör ekiplerimizin çalışmalarıyla toplam bin 226 m2 büyüklüğe sahip 5 ayrı bina 42 gün gibi bir zaman diliminde kurulum yapılarak kullanıma hazır hale getirildi.

 

Cezayir Setif Ain Arnat Havaalanı’nın genişletme ve bağlantı yolları projesi için kurulum yaptığımız şantiye mobilizasyon yapı grubunda şantiyenin ihtiyaçlarını karşılayacak tüm binalar hazırlandı.

 

Proje kapsamında inşa edilen, iki adeti 256’şar m2 ve 3 adeti 244’er metrekare büyüklükteki 5 ayrı prefabrik şantiye binasının kullanım dağılımı şöyle oluştu; 1 adet bina şantiye yönetim ofis binası olarak hazırlandı. Bu binada yönetici odasıyla beraber mühendis ve teknikerlerin kullanacağı çalışma odaları, yapısal malzeme analiz laboratuvarı, toplantı odası, mutfak ve wc üniteleri yer aldı. Diğer bir bina da yemekhane binası olarak projelendirilip hazırlandı. Yemekhane binası çerisinde 110 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği şekilde genişçe bir yemek salonuyla diğer kısımda mutfak bulunuyor.

 

Projedeki 3 binayı ise 285 kişi kapasitesine sahip şantiye yatakhane binaları oluşturuyor. Bu binalardan biri mühendis ve teknik personelin kullanımına özel hazırlandı. Diğer iki yatakhane binasında ise şantiye saha çalışanları konaklayacak. Yatakhane binalarında wc ve duş üniteleri uluslararası şantiye işçi kampı standartlarına göre projelendirilerek üretildi.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail