Enerji Santrali Şantiye Yerleşkesi - Madagaskar

Madagaskar Enerji Santrali Şantiye Yerleşkesi - Madagaskar

 

 Kullanım Amacı:  Yönetim Ofisleri ve İşçi Kamp Yapıları
 Yapı Modeli:  Prefabrik Yapı
 Yapı Adeti:  4 Blok
 Toplam Metraj:  1.911 m2
 Proje Yılı:  2017
 Tamamlanma Süresi:  65 gün

 

Doğu Afrika’da bir ada ülkesi olan Madagaskar’da 20 yıl süre ile elektrik üretim ve dağıtımı yapacak enerji firmasının ana hizmet binalarının da bulunduğu prefabrik şantiye projesini tamamlayarak teslim ettik. Demonte üretimli olarak ülkeye sevk ederek yerinde kısa zamanda kullanıma hazır kurulumunu gerçekleştirdiğimiz şantiye yapıları arasında prefabrik ofis, lokal binası ve prefabrik yatakhane binası bulunuyor. Yüksek yalıtımlı prefabrik yapıları aynı yıl içerisinde aylara göre sıcak ve kurak, soğuk ve yağışlı, aşırı nemli farklı iklim özelliklerinin yaşandığı Madagaskar'da yılın her döneminde güvenle kullanılacak.

 

Prefabrik yapı modeliyle hazırladığımız şantiye binaları Madagaskar’da 120 megavat üretim kapasiteli fuel-oil’den elektrik üretim santralinin yapım ve işletmeciliğini gerçekleştirecek firma tarafından 20 yıl süre ile kullanımda olacak.

 

Madagaskar’ın elektrik ve su işletme hizmetlerini kamu kuruluşu olan Jiro Sy Rano Malagasy (Jirama) yönetiyor. Tamamladığımız projede elektrik üretimini Jirama adına Aksaf Power şirketi gerçekleştirecek. Tamamen demonte vidalı ve geçmeli sistemle hazırladığımız yapılar deniz yolu taşımacılığı ile ülkeye ulaştırıldı. Proje kapsamında toplam bin 911 metrekare büyüklüğe sahip 4 adet dubleks iki katlı binanın 1 ay gibi kısa sürede kurulumunu tamamladık. Yapı grubunda biri 822 metrekare diğeri 464 metrekare olmak üzere 2 adet yatakhane binası, 1 adet 302 metrekare lokal binası, 1 adet 323 metrekare yönetim ofisi binası yer alıyor. Prefabrik lokal yapısının bir bölümü prefabrik yatakhane binası olarak kullanılıyor.

 

Prefabrik lokal yapısının bir bölümü prefabrik yatakhane binası olarak kullanılıyor. Prefabrik şantiye binaları Madagaskar’ın elektrik ihtiyacının karşılandığı yan yana bulunan iki ayrı santrale hizmet veriyor. Bu santraller Madagaskar HFO Enerji Santrali ve Madagaskar CTA-2 Ağır Akaryakıt Santrali. Bu santrallerden ilki Eylül 2017’de devreye alınmış olup ilk fazında 66 MW kurulu güçte enerji üretimi gerçekleştiriliyor. CTA-2 Ağır Akaryakıt Santrali ise Ocak 2019 itibariyle 24 MW kurulu güce ulaşmıştır. Bu santrallerde üretilen enerji Societe Jiro Sy Rano Malagasy (Jirama) dağıtım firmasıyla Madagaskar geneline ulaştırılıyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail