Libya’ya Üretilen Petrol Çıkarma Şantiye Binaları Tamamlandı

Elazığ Deprem Konteyner Evleri
Bingazi Petrol Çıkarma Projesi – Bingazi, Libya

 

Kullanım Amacı:  Şantiye Mobilizasyon
Yapı Modeli:  Prefabrik Yapı
Yapı Adeti:

 3 Adet

Toplam Metraj:  659 m2
Proje Yılı:  2012
Tamamlanma Süresi:  28 gün
 

 

Enerji, madencilik, yol yapım ve havaalanı inşaatı, toplu konut projeleri gibi çok sayıda alana şantiye yapıları inşa eden Karmod enerji sektörüne hazırladığı şantiye mobilizasyonuna bir yenisini daha ekledi. Petrol ihraç eden ülkeler arasında yer alan Libya’da petrol çıkarma tesisine şantiye yapıları kurduk. Bingazi’deki bu proje için 4 adetten oluşan prefabrik yapı grubunu kısa sürede üreterek deniz yoluyla Libya’ya gönderdik. Toplam 659 m2 büyüklükteki mobilizasyon projesinde prefabrik ofis binası, yemekhane ve yatakhane binalarıyla içerisinde wc duş üniteleriyle soyunma odalarının yer aldığı bina bulunuyor.

 

Al-Khairat Al-Andasiya firması için yapılan şantiye kompleksi Karmod’un üretim tesislerinde kısa sürede üretilerek kısa bir sürede yerinde kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim edildi. Proje kapsamında 197 metrekare büyüklükte hazırlanan prefabrik ofis binası içerisinde çalışma odaları, toplantı salonu, laboratuvar olacak şekilde bölümlendi. Prefabrik yatakhane binası ortadan bir koridor olacak şekilde sağlı sollu koğuş odalarının yerleşimiyle hazırlandı. Yatakhane koğuşları uluslararası iş ve işçi sağlığı standartları dikkate alınarak kalacak çalışan sayısına göre ölçülendirilerek hazırlandı.

 

Prefabrik yemekhane binası ise girişte büyükçe bir yemek salonu ile hem salondan hem de bağımsız girişli mutfak bölümü yerleşimiyle projelendirildi. Mutfakla salon arasına yemek dağıtımı için tabldot sunum tezgahı yerleştirildi. 68 m2 olan diğer binada ise içerisinde wc duş üniteleriyle soyunma dolapları bulunuyor.

 

Yenilenen teknolojilerle ürettiğimiz yeni nesil prefabrik yapılarımızla zamanın çok değerli olduğu şantiye projelerinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Kaynak kullanılmadan cıvatalı ve geçmeli sistemle modern tesislerde üretilen yapılarımın temel farkı hızlı üretim, demonte sistem kolay nakliye avantajı ve kullanım yerinde supervisor ekiplerimizle çok kısa sürelerde kurulum özelliğidir. Şantiye projelerine yapı grubu üretimi öncesi teknik destek de Karmod uzmanlığıyla verilmektedir. Şantiyede hangi aşamalarda kaç kişinin görev alacağı, yönetici, teknik ofis ve mavi yaka çalışan dağılımı gibi bilgiler ışığında projeye en uygun mobilizasyon tercihinin yapılabilmesini kolaylaştırmak adına uzmanlığımızla müşterilerimize destek oluyoruz.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail