Turizm Konut Projesi, Kinşasa – Kongo Demokratik Cumhuriyeti

Turizm Konut Projesi, Kinşasa – Kongo Demokratik Cumhuriyeti

Turizm Konut Projesi, Kinşasa – Kongo Demokratik Cumhuriyeti

Kullanım Amacı: Toplu Konut

Yapı Adeti: 900 Adet (600 Adet Tek Katlı, 300 Adet Çift Katlı)

Yapı Modeli: Prefabrik Panel Sistem

Toplam Metraj: 57.900 m2

Proje Yılı: 2019

Tamamlanma Süresi: 90 gün

 

 

Karmod’dan dev bir Toplu Konut Projesi daha;

Kongo’ya 3 ayda 900 Toplu Konut ürettik.

 

Karmod, Afrika lokasyonunda konut açığı sorununa çözüm getirecek önemli bir projeye daha imza attı. Kıtanın orta bölümünde yer alan Kongo Demokratik Cumhuriyeti için 3 ay gibi kısa bir sürede 900 konut ürettik. Karmod 2013 yılında da Irak’ın Başkenti Bağdat ve Kut şehirlerine 7 ayda bin 884 konut üretmişti. Söz konusu proje dünyada tek seferde gerçekleştirilen en büyük Prefabrik Toplu Konut Projesi olma özelliğine sahip olmuştu.

 

Karmod Ev, uzun yıllar kullanım ömrü, teknolojik hızlı üretim sistemi, kolay nakliye ve yerinde kısa sürede kolay kurulumu gibi öne çıkan üstünlükleriyle yatay mimaride toplu konut projelerine en önemli çözüm getiriyor. Bu durum özellikle inşaat imkanlarının maliyetli ve sınırlı olduğu konut açığı yüksek Afrika ülkelerine büyük kolaylık ve avantaj sağlıyor.

 

Kongo’nun Başkenti Kinşasa’da gerçekleştirdiğimiz toplu konut projesini 3 etapta gerçekleştirdik. İlk aşamada tek katlı 300 prefabrik ev ile beraber 100 adet iki katlı konutun üretimi yapıldı. Aynı üretim adetleri ikinci ve üçüncü etaplarda tekrarlanarak toplam 900 adete ulaşıldı. Tek katlı evlerde 51 metrekare büyüklükte 2+1 plan iki katlı konutta ise 91 metrekare plan tercih edildi.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail