Guyana 500 Kişilik Maden Ocağı Şantiyesi - Georgetown, Guyana

 

Guyana Maden Ocağı Şantiyesi - Georgetown / Guyana

 

Kullanım Amacı: İşçi Kamp Yapıları
Yapı Modeli: Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adeti: 2 Blok
Toplam Metraj: 1.072 m2
Proje Yılı: 2017
Tamamlanma Süresi: 30 gün

 

Güney Amerika’nın kuzey bölümünde bulunan Guyana’da maden ocağında görev alacak çalışanlar Karmod Yeni Nesil konteyner kullanacak. Şantiye konteyner ihracatıyla farklı kıtalarda projeler gerçekleştiren Karmod Guyana’daki maden ocağına 420 yatak kapasiteli şantiye mobilizasyon yapılarını kurulum gerçekleştirerek teslim ettik.

 

Şantiye konteyner projesi kapsamında hazırlanan Guyana’nın Georgetown şehrinde boksit madeni ocağında kurulan yapılar konteyner yatakhane olarak kullanılacak. Maden ocağı mobizizasyonu iki ayrı konteyner yatakhane bloku şeklinde projelendirildi. Yapıların inşası için sandviç panel demonte sistemle hazırlanan 230x595 standart ölçüde 62 ünite kullanıldı. 682 metrekare büyüklükteki birinci yatakhane blokunda 39 ünite kullanıldı ve yapı 300 yatak kapasitesine sahip. İkinci blok ise 390 metrekare büyüklüğe sahip olup 120 yatak kapasitesine sahip. Demonte şekilde deniz yolu taşımacılığı ile ülkeye ulaştırılan konteyner üniteleri 1 ay gibi kısa sürede 2 blok halinde kullanıma hazır kurulum yapıldı.

 

Georgetown boksit madeni ocağı için hazırladığımız şantiye mobilizasyon projemizin öne çıkan özelliklerden biri de şantiye konteyner yapısının yerleştirileceği zemim detayıyla ilgili. Adeta bir balçığı andıran bu zemin üzerine konteyner yatakhane binalarını yerleştirme başarısı gösterdik. Mevcut sorunu içeren zemine hazır zemin beton bolakları yerleştirilerek bina kurulumu yapı güvenliği kriterleri de göz önüne alınarak sağlam zemine oturtuldu.

 

Konteyner yatakhane bloklarının içerisinde yer alan koğuş odalarının her ünitesinde uluslararası işçi sağlığı ve şantiye mobilizasyon standartları titizlikle uygulandı. Bu kapsamda yatakhane odalarının havalandırmaları, oda başına yatak sayısı, wc duş ünitesi gibi detaylar projeye yansıtılarak üretim gerçekleştirildi.

 

Maden ocağı gibi zor şartlarda çalışan personele Karmod Yeni Nesil ergonomisiyle zinde konteyner yatakhane dinlenme alanı sunan konforlu bir mekan bu projede de hazırlanarak ortaya konuldu.

 

Sandviç panel sistemin kazandırdığı üstün yapı izolasyonu, iklimlendirme kolaylığı, konforu, mekan çözümleri gibi avantajlarıyla Karmod yeni nesil konteyner “şantiyecinin dostu”. Yeni nesil sunduğu ev konforuyla şantiye çalışanların tercihi. 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail