600 Kişilik Altın Madeni İşçi Kampı - Gine

600 Kişilik Altın Madeni İşçi Kampı - Gine

 

 Kullanım Amacı:  İşçi Kampı Yerleşkesi
 Yapı Modeli:  Konteyner
 Yapı Adeti:  150 Ünite
 Toplam Metraj:  2.100 m2
 Proje Yılı:  2017
 Tamamlanma Süresi:  80 gün

 

Batı Afrika ülkelerinden Gine’de Karmod Yeni Nesil Konteyner modelimizle maden işçi kampı yapıları kurduk. Altın madeni çıkarmada çalışacak teknik ofis ve işçilerce kullanılacak kampta 600 kişi kapasiteli. Gine kamp projesinde toplam 150 üniteden oluşan demonte ve full demonte konteyner kullanıldı. Karmod Yeni Nesil 230x595 standart demontenin yanı sıra ilk defa 3x7 metreden 4x12 metreye varan ölçülerde konteyner ünitesini tam demonte olarak uluslararası nakliye standartlarında sevk edebiliyor.

Yerinde kurulumu 80 günde tamamlanarak kullanıma hazır teslim edilen kamp yapılarında çalışma ofisleri, laboratuvar, yatakhane, yemekhane gibi benzeri yaşam alanları bulunuyor.

 

Yeni Nesil Konteyner Şantiye Yapıları maden kamplarının yapı tercihi

Maden çıkarma ocakları bilindiği gibi zorlu saha çalışma şartlarıyla öne çıkar. Çoğunlukla şehir merkezlerinden kilometrelerce uzakta olan bu sahalarda yaşam oldukça zordur. Bulunduğu bölgeye göre çöl sıcağı, kar, fırtına, yoğun yağış gibi iklimsel etkilerle tozla çamur birbirine karışır maden sahalarında. Bu nedenle zorlu maden sahalarına kurulacak şantiye mobilizasyon yapı tercihi son derece önemlidir.

 

Karmod olarak 1986 yılından beri sektördeki uzmanlık ve sahip olduğumuz birikimle tasarlayarak ürettiğimiz yeni nesil konteyner şantiye binalarıyla zorlu madencilik sahalarına özel yapılar hazırlıyoruz. Zorlu saha ortamlarına maksimum dayanımda uzun ömür, kullanım ergonomisi ve konforu farklı iklim şartlarında yüksek yalıtım yeni nesil şantiye konteyner yapılarımızın temel özelliğidir.

 

Uzmanlığın yansımasıyla adeta konteyner ev konforunu hissettiren şantiye mobilizasyon yapılarımız üretimin hiçbir aşamasında kaynak kullanılmadan cıvatalı ve geçmeli yapı sistemiyle üretilmektedir. Duvardan çatıya tamamen sandviç panel kullanımıyla konteyner şantiye yapılarımız benzersiz yalıtım üstünlüğüne sahiptir. Metal aksamlarında yüksek yoğunlukta galvaniz kaplamalı paslanmaz çelik kullanımı ve otomotiv sanayinde tercih edilen en uzun ömürlü boyama teknolojisine sahiptir. Konteyner yapının pencere sisteminde tercih edilen çift camlı pvc sistem ve yine tam kapama sağlayan çit yön metal kaplı özel panel kapı sistemiyle yalıtım en yüksek seviyeye çıkartılmıştır.

 

Şantiye konteyner yapılarımızın iç yerleşimi uluslararası konaklama ve iş sağlığı standartlarına uygun olarak tasarlanmış olup maksimum genişlikteki ünitelerde yönetici, mühendis, teknik ekip ve diğer çalışanlar için eni iyi konfor şartları hazırlanmıştır. 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail