Göçmen Bürosu Sığınma Evleri Katsina, Nijerya

Göçmen Bürosu Sığınma Evleri Katsina, Nijerya

Kullanım Amacı: Nijer Sınırı Göçmen Sığınma Evi
Yapı Adeti: 18 Bağımsız Bina
Yapı Modeli: Yeni Nesil Konteyner
Toplam Metraj: 399 (17 Adet 3x7 ünite, 42 m2 Birleşimli Ofis)
Kapasite: 48 Kişi
Proje Yılı: 2018
Tamamlanma Süresi: 15 gün

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya’nın Katsina eyaletinde Göçmen Sığınma Evleri kurduk. Karmod Nijerya Ofisi’nce hazırlanan proje Yeni Nesil Konteyner modelimizle üretim yapıldı.
Nijer sınırına yakın bölgede kurulan sığınma evleri Nijerya Göçmen Bürosu’nca kullanılacak. 3x7 metre ebatında bağımsız ünitelerden oluşan yapı grubunda 48 göçmen aynı anda barınabilecek.

Karmod Nijerya Ofisimizle beraber ülke genelinde çok sayıda proje gerçekleştirdik. BM, UNICEF gibi dünyada öne çıkan kurumlara askeri kamplardan, mülteci sığınmacı kamplarına, hastane yapılarından mobil okullara çok sayıda projeye imza attık.
Projenin öne çıkan özelliği tam demonte 3x7 konteyner ünitelerin kullanılmış olmasıdır. Standart üretimler deniz konteyneri taşımacılığında 230x595 cm ebatından büyük ünitelerin taşınmasına imkan vermemektedir. Karmod tam demonte ise dökme yüklenebilme özelliği ile 3x7 ünitenin uluslararası nakliye standartlarında taşınabilmesine imkan sunmaktadır. Bu da en az yüzde 50 daha büyük (7 metrekare) ebatta mekanların hazırlanması gibi önemli bir avantaj sağlamaktadır. 

Göçmen Bürosu’nun kullanımı için Katsina’da tamamladığımız projede toplam 19 adet konteyner ünitesi kullanılarak 18 farklı bina oluşturuldu. 21 metrekare kullanım alanına sahip 12 ünite göçmenlere tahsis edilmiş durumda. 4 ünitede de Büroda görev alan idari personelce kullanılacak olup bu ünite içlerinde ayrı ayrı wc duş kabinleri planlandı. İki konteyner ünitesinin birleşimiyle 42 metrekarelik bir hizmet ofisi de proje kapsamında hazırlandı. Bir ünite de wc duş kabinleri bulunuyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail