Yaouré Altın Madeni sahasına Şantiye Mobilizasyonu kurduk

Yaouré Maden Kampı Şantiye Yapıları - Yamusukro, Fildişi Sahili

 

 Kullanım Amacı:  Maden İşletmesi Şantiye Mobilizasyonu
 Yapı Modeli:  Prefabrik Yapı
 Yapı Adeti:  5 Adet (483 + 253 + 197 + 120)
 Toplam Metraj:  1.053 m2
 Proje Yılı:  2021
 Tamamlanma Süresi:  35 gün

 

Batı Afrika ülkelerinden Fildişi Sahili'nin rezerviyle öne çıkan Yaouré Altın Madeni sahasına şantiye mobilizasyonu kurduk. Prefabrik yapı sistemi kullanılarak inşa edilen şantiye mobilizasyon projesi başkent Yamusukro şehrine 40 km mesafedeki Bandama Nehri yakınında yer alan ve ülkede işletimi alınan 3. altın maden sahası olan Yaouré maden alanında kullanılacak.

 

Prefabrik şantiye yapılarında Karmod uzmanlığıyla projelendirilen dört ayrı bina toplam bin 53 m2 kapalı alan büyüklüğüne sahip. Mobilizasyon projesinde prefabrik yemekhane binası, şantiye ofis binası, çok amaçlı eğitim salonu binası, içinde soyunma odalarının da bulunduğu prefabrik wc duş binaları yer aldı.

 

Bunlardan prefabrik yemekhane binası 488 m2 büyüklüğe sahip. 200 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği genişçe bir salonla mutfak bölümü bina içerisinde yer alan ana kısımlar. Bina içerisinde el yıkama lavabolarıyla çift yönde yemek servis bankoları bulunuyor. 197 m2 büyüklükteki ofis binası içerisinde ise biri yöneticinin kullanımına özel toplantı odalı bir alanla, 6 ayrı çalışma odası, mutfak ve bay – bayan tuvalet yer alıyor. Daha çok iş güvenliği eğitimi amacıyla kullanılacak çok amaçlı salonu içeren binamız 253 m2. Projenin son binası ise 120 m2 kapalı mekan içerisinde soyunma odaları ile 7 adet duş ve 7 adet wc kabininin yer aldığı bir prefabrik binadan oluşuyor.

 

Ön üretimi Karmod modern tesislerinde kısa sürede inşa edilen prefabrik şantiye binaları deniz yolu ile Abidjan limanına oradan da karayoluyla başkent Yamusukro yakınındaki Yaouré maden sahasına ulaştırıldı. Karmod ekiplerince başka ustalara ve inşaat malzemelerine ihtiyaç duyulmadan kurulumuna başlanan prefabrik şantiye yapıları 35 gün gibi kısa bir sürede kullanıma hazır hale getirilerek teslim edildi.

 

Kesin fizibilite çalışması 2017 yılında tamamlanan Yaouré altın madeninde üretime 2021 yılı itibariyle başlandı. Yaouré sahası altın düşük maliyetli çıkarım bütçesiyle cazip bir saha. Yaouré’nin yılda 215.000 ons altın üretim potansiyeli bulunuyor. 1.5 Moz'un üzerinde altın rezervine sahip Yaouré sahasında 27 milyon ton cevher de dahil olmak üzere yaklaşık 170 milyon ton malzemenin aktarım transferi gerçekleştirilecek.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail