Elazığ Depremi sonrası 110 adet Konteyner Evi bölgeye gönderdik

Elazığ Deprem Konteyner Evleri
Elazığ Depremi Konteyner Projesi, Elazığ - Türkiye

 

Kullanım Amacı: Afet Konteyner Evleri
Yapı Modeli: Afet Konteyner Evleri
Yapı Adeti: 110 Ünite (3x7 Mt.)
Toplam Metraj: 2.310 m2
Proje Yılı: 2020
Tamamlanma Süresi: 12 gün
 

 

Elazığ Depremi sonrası 110 adet Konteyner Evi bölgeye gönderdik

Ocak 2020’de meydana gelen Elazığ Depremi’nde 41 vatandaşımızı kaybettik, bin 500’e yakın vatandaşımız yaralandı. Çok sayıda vatandaşımız da ya hasar alarak ya da yıkılmak suretiyle evsiz kaldı. Karmod olarak Deprem sonrası oluşan konut ihtiyacının giderilmesine katkı sağlama adına 110 adet konteyner yapıyı 12 gün içerisinde üreterek yaraların hızlı bir şekilde sarılması için hemen bölgeye gönderdik. Kullanıma hazır sevk edilen evlerimizin her biri bir aileye yuva oldu.

 

Duvardan çatıya sandviç panel sisteme sahip deprem konteyner evlerimiz kışın en soğuk günlerinde bile ailelerimize sıcacık ev ortamı sundu. İki odalı afet evlerimizin içerisinde duş teknesinin de yer aldığı tuvalet ve mutfak evyesi de yer alıyor.

 

Karmod Ar-Ge’since geliştirilen Yeni Nesil Konteyner teknolojisiyle hazarlanan deprem evlerimizin ana taşıyıcı iskeletinde çürümez, paslanmaz metal şaseler kullanılıyor. Boydan boya kilitli pencerelerde tercih edilen çift cam ve özel sac panel sistemli kapılar yapıdaki izolasyona ekstra katkı sağlayarak enerji tasarrufunu üst düzeye çıkartıyor. Otomotiv sektöründe tercih edilen boyama sistemiyle boyanan yapılarımız uzun yıllar kalıcı olarak kullanılıyor.

 

 

 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail