Cibuti Serbest Ticaret Bölgesi Ofisi - Bab el-Mandeb Kanal Bölgesi, Cibuti

 

Kullanım Amacı:  Serbest Ticaret Bölgesini Gümrük Hizmet Ofisi Binası
Yapı Modeli:  Prefabrik Yapı
Yapı Adeti:  1 Blok
Toplam Metraj:  126 m2
Proje Yılı:  2015
Tamamlanma Süresi:  15 gün

 

Cibuti genelinde gerçekleştirdiğimiz prefabrik yapı projelerine bir yenisini daha ekledik. Cibuti hükümetince yaptırılana serbest ticaret bölgesi gümrük ofisini tamamlayarak teslim ettik. Prefabrik ofis binamız Afrika'nın en büyük serbest ticaret bölgesinin merkezi binası olarak gümrük memurları hizmet verecek.

 

Proje kapsamında panel sistem prefabrik yapı modelimizle kurduğumuz ofis binası 185 metrekare büyüklüğe sahip olup yapı tarzıyla ülkenin lüks konseptli ofisleri arasında sayılıyor. Bina estetiği ve yalıtımı için çatıda parepet uygulamasıyla dış cephede taş desenli kaplama uygulaması gerçekleştirildi. Ön üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen gümrük ofisi deniz yolu ile Cibuti limanına buradan da kurulum yerine sevk edildi. Sevkiyatın tamamlandığı gün bölgede hazır edilen uzman ekiplerimizce 12 gün gibi kısa bir sürede kurulum tamamlandı. Prefabrik Gümrük Ofisinde 20 kişilik gümrük ekibi görev yapıyor.

 

Cibuti için geleneksel inşaat yöntemlerine göre modern görünüm, hızlı kurulum avantajlarıyla yenilikçi tarz sunan hazır ofis yapılarımız ülkenin yeni gözdesi. Yapılarımız başka inşaat malzemelerine ve ustalara ihtiyaç duyulmadan cıvatalı ve geçmeli sistemiyle kısa zamanda kurulabiliyor. Üstelik uzun ömürlü yapı sınıfı ve fiyat avantajlarına da sahip.

 

Gümrük ofis binamızın tercih edildiği serbest bölge ile, Hint Okyanusu’ndan Afrika Boynuzu, Kızıldeniz ve Süveyş Kanalı'nın girişinde daralmış stratejik bir noktada bulunan Bab el-Mandeb bölgesine yakın konumuyla ülkenin komşuları olan Somali, Eritre ve Etiyopya ile olan ticaretlerinin daha kolay gerçekleştirilmesi hedeflendi. Yıllık 30 bin gemi trafiğiyle Bab el-Mandeb dünyanın 4. Büyük deniz rotası. Cibuti, Etiyopya-Eritre arasında yaşanan savaş sonrası Etiyopya'nın ithalatının yüzde 90’ının giriş kapısı oldu.

 

Serbest bölge ofisi için son gerçekleştirdiğimiz hazır ofis projesi ülke genelinde tamamladığımız çok sayıda hazır yapı projesi arasında yerini aldı. Şantiye binaları haricinde Cibuti’de Telekom ofis binası, resort otel gibi yapı projeleri gerçekleştirmiştik. Karmod yapılarının iyi tanındığı ülkede yeni projelerimiz her yıl artarak devam ediyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail