Hastane Lojmanı Projesi - Beşar, Cezayir

 

Hastane Lojmanı Projesi - Beşar/Cezayir

 

Kullanım Amacı: Şantiye Yönetici ve Mühendis Lojmanları
Yapı Modeli: Prefabrik Yapı
Yapı Adeti: 28 adet
Toplam Metraj: 2706 m2
Proje Yılı: 2017
Tamamlanma Süresi: 55 gün

 

Cezayir’e işlevsel kullanımda prefabrik konut kazandırdık

Cezayir’in güneyinde yer alan Beşar bölgesinde hastane projesi gerçekleştirecek Türk firması çalışanlarının kullanacağı lojman binaları kurduk. Toplam 28 adet konuttan oluşan lojmanlar firmanın gerçekleştireceği projede görev almak için Türkiye’den giden yönetici ve mühendislerinin ailece konaklamasında kullanılacak. Uzun ömürlü panel sistem prefabrik yapı modeliyle yapılan lojmanlar hastane projesi tamamlandığında hasta yakınlarının kullanacağı misafirhane olarak hizmet vermeye devam edecek.

Toplam 2 bin 706 metrekare büyüklüğe sahip 28 konutluk proje 55 günde kullanıma hazır montajlanarak teslim edildi. Üç farklı plan üretilip kurulum yapılan konutların 5 adeti 170 metrekare, 3 adeti 92 metrekare ve 20 adeti 79 metrekare büyüklüğe sahip.

Cezayir hastane lojmanına özel projelendirilerek uzun ömürlü yapı sistemiyle üretilen Karmod prefabrik konut lojman görevinin ardından hastane yakınlarına hizmet vermeyi sürdürecek. Hastanenin inşa sürecinde inşaatta görev alan mühendislerce lojman amacıyla kullanılacak hazır evler projenin tamamlanmasının ardından hizmete girdiğinde de ülkenin uzak yerlerinden tedavi için gelen hasta yakınlarının kullanımına sunulacak.

 

Hafif çelik yapı modeliyle kaynak kullanılmadan vidalı demonte sistemle Karmod’un modern tesislerinde ön üretimi gerçekleştirilen prefabrik evler dünyanın her ülkesine uluslararası nakliye standartlarında kolaylıkla lojistiği yapılabiliyor. Prefabrik ev kullanım yerine ulaştığında bölgede hazır olan Karmod süpervizörleri öncülüğünde kısa sürede kurulumu tamamlanan hazır ev birkaç gün içerisinde kullanıma hazır hale getirilebiliyor.

 

Uzun ömürlü sisteme sahip çelik konstrüksiyon ev yapı güvenliğiyle de öne çıkıyor. Dünyamızın birçok bölgesinde yaygın olarak yaşanan doğa olaylarından deprem gibi etkenlere karşı yapı güvenliğiyle çelik evler son derece güvenli yapı modeli olarak bilinmektedir. Prefabrik konut üstün yalıtım değerleriyle sıcak veya soğuk iklim şartları dikkate alındığında sağladığı enerji tasarrufuyla da kazandırıyor. Karmod prefabrik evlerin yazın sıcağında serin ortamı, kış soğuğunda sıcak iç mekan ile kullanım konforu hemen hissedilir.

 

Prefabrik ev ile uzun inşa süreçlerine son

Yeni nesil teknolojili demonte üretimli Karmod prefabrik ev sisteminin öne çıkan temel avantajlarından biri de çok kısa süren inşa sürecidir. Konutlarımızın hazır ev olarak isimlendirilmesi de yapı tarzının bu avantajından kaynaklanmaktadır. Örnek vermek gerekirse 3+1 plandaki 100 metrekare bir prefabrik ev üç kişilik bir ekiple sadece 3 gün gibi kısa bir sürede kurulum yapılabilmektedir. Hazır evlerin bahsedilen 3 günlük kurulum aşamasında elektrik ve su tesisatlarının yapımı ile aydınlatma armatürlerinin montajı da dahil olarak aynı zamanda gerçekleştirilmektedir.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail