Bakü SOFAZ TOWER İnşaat Projesi’nin şantiye yapılarını kurduk

SOFAZ Tower Projesi Şantiye Yapıları - Bakü, Azerbaycan

 

Kullanım Amacı:  Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Fonu (SOFAZ) Hizmet Binası Şantiyesi
Yapı Modeli:  Demonte Sandviç Panel Birleşimli Konteyner
Yapı Adeti:  3 Blok (İkişer Katlı)
Toplam Metraj:  346 m2
Proje Yılı:  2012

 

Konut, altyapı, çevre ve yol yapım projelerinin Belçika merkezli dev firması BESIX ve Azerbaycan'ın önde gelen inşaat firmalarından AS Grup proje ortaklığı ile kurulan AZ-BESIX'in Bakü’deki inşaat projelerine konteyner şantiye yapıları kurduk. Şantiye yapılarımız AZ-BESIX ortaklığında, Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Fonu (SOFAZ)’ın kullanımı için Bakü’de inşa edilen SOFAZ TOWER hizmet binasının yapım aşamasında şantiye ofisi, yemekhane ve yatakhane binası olarak kullanılacak.

 

Kaynaksız yapı teknolojisiyle vidalı ve geçmeli sistem demonte sandviç panel birleşimli konteyner modeliyle Karmod’un modern tesislerinde ön üretimi gerçekleştirilen AZ-BESIX şantiye yapıları toplam 346 m2 kapalı kullanım alanına sahip. Demonte konteyner üniteleri halinde hazırlanan yapılarımız karayolu konteyner taşımacılığı ile  SOFAZ TOWER projesinin inşa edileceği alana sevk edildi. Lojistiğin tamamlandığı gün sahada hazır bulunan ekiplerimizce montaja başlanarak proje kapsamında her biri ikişer katlı üç konteyner blokun kurulumu gerçekleştirilerek kullanıma hazır teslim edildi.

 

SOFAZ TOWER projesi şantiye mobilizasyon yapılarındaki üç bloktan biri şantiye projesi ofis binası olarak değerlendirilecek. Konteyner bina içerisinde yönetici odası, şantiye teknik ekip çalışma odası, toplantı salonu, laboratuvar ve teknik analiz odası, mutfak ile wc üniteleri yer alıyor. Diğer iki bloğun toplam üç katın şantiye yatakhane binası olarak hizmet veriyor. Yatakhane koğuşları uluslararası iş ve işçi sağlığı standartlarına göre düzenlenerek hazırlandı. Bloklardan birinin zemin katı ise şantiye yemekhane binası olarak kullanılıyor.

 

Şantiye yapılarımızın tercih edildiği, Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Fonu'nun (SOFAZ) yeni idari binası Sofaz Tower, uluslararası standartlarda yüksek gökdelen şeklinde inşa edilmiş olup son teknolojik yenilikleri üzerinde barındırıyor. 13 bin metrekare kullanım alanına sahip bina 117 metre yükseklik ve 140 metre çatı teraslı 2’si yer altında olmak üzere toplam 26 kattan oluşmaktadır.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail