Atak Lojistik Operasyon Merkezi

Ataklar Nakliyat Lojistik Operasyon Merkezi, İstanbul - Türkiye

 

Kullanım Amacı:  

Lojistik Firması Operasyon Merkezi Antrepo Şantiyesi

Yapı Modeli:  Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adeti:  1 Blok İki Katlı
Toplam Metraj:  576 m2
Proje Yılı:  2015
Tamamlanma Süresi:  35 gün

 

Lojistik sektöründe İtalya, Yunanistan ve eski Yugoslavya topluluğu ülkeleri ağırlıklı hizmet sunan taşımacılık firmalarından Ataklar Uluslararası Nakliyat A.Ş. firmasının yeni antrepo yatırımının inşasında kullanılacak şantiye konteyner projesini tamamlayarak teslim ettik.  Konteyner yapılarımız Firmanın, lojistik faaliyetlerini daha yüksek kapasiteyle yürütebilmek amacıyla Halkalı semtinde inşa edeceği yeni antreposunun yapımında konteyner yatakhane binası olarak hizmet verecek.

 

Karmod yeni nesil konteyner modeliyle inşa edilen işçi şantiye yatakhane binası toplam 184 yatak kapasitesine sahip. İşçilerin kalacağı bölüm 160 yataklı olup bu yapının bitişiğinde inşa edilen içinde mimar ve mühendislerin konaklayacağı 24 yatak kapasiteli ayrı bir ünite daha bulunuyor.

 

Şantiye mobilizasyon planlaması yeni antrepo inşa sürecinde görev alacak çalışan ortalama çalışan sayısına göre Karmod uzmanlığıyla gerçekleştirildi. Bu doğrultuda konteyner şantiye binası yoğun kullanım kriterleri de dikkate alınarak yeni nesil birleşimli konteyner modeliyle hazırlanmasına karar verildi.

 

Karmod’un antreponun kurulacağı Halkalı’da yapımını gerçekleştirdiği şantiye kompleksi iki katlı birleşimli yeni nesil konteyner yapı modeliyle kuruldu. Şantiye konteyner yatakhane projesinin gerçekleştirilmesi için 24 adet 3x7 mt. konteyner ünitesi kullanıldı. Saha kurulumu 6 günde tamamlanan 576 metrekare kapalı alana sahip konteyner projesi onay sonrası 35 günde tamamlanmış oldu.

 

Şantiye yatakhane binasında yer alan koğuş sistemleri ve diğer wc duş gibi ünitelerin tamamı işçi sağlığı ve güvenliği standartları dikkate alınarak gerçekleştirildi. İşçi koğuşlarında kalacak kişi sayısına göre havalandırma sistemi, ısıtma tertibatları kriterlere uygun standartlarda projelendirilerek hazırlandı. Her katta ergonomik kullanım koşulları düşünülerek wc duş konteyner üniteleri yerleştirildi.

 

Her bir konteyner ünitesinin koğuş şeklinde yerleştirildiği projede kapıların karşılıklı açıldığı alana geçiş koridoru planlandı. İki katta da koridorun her iki ucuna konteyner wc duş üniteleri yerleştirildi. Yapı üzerine ekstra çatı kaplaması gerçekleştirilerek bina izolasyonu daha iyi seviyeye yükseltildi. 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail