Afrika Kamerun’da Yüksek eğitim Okul Binası Projesi

ENAM Ulusal İdareci Yönetim Okulu, Yaunde – Kamerun

 

 Kullanım Amacı:  Kamu İdarecileri Yüksek Okulu Ek Binası
 Yapı Modeli:  Yeni Nesil Konteyner
 Yapı Adeti:  2 Katlı 1 Blok
 Toplam Metraj:  508 m2
 Proje Yılı:  2020
 Tamamlanma Süresi:  25 gün

 

Kamerun Kamu İdarecileri Yüksek Okulu Binası

Ortabatı Afrika ülkelerinden Kamerun’da kamu idarecilerine yönelik eğitim veren ENAM Kamu İdarecileri Yüksek Okulu için ek hizmet binasının inşasını tamamlayarak teslim ettik. Başkent Yaunde’de inşa edilen 10 dersliğin bulunduğu bina yeni nesil konteyner modeliyle üretildi.

 

Uzun ömürlü yapı modeli ve modern görünümüyle öne çıkan Karmod yeni nesil konteyner özellikle kısa sürede hizmete alınabilen hızlı kurulum avantajıyla okul yapılarında tercih görüyor. Almanya, Fransa, Malta, Libya, Nijerya, Cibuti konteyner okul modelini en çok tercih eden ülkeler arasında yer alıyor.

 

ENAM Kamerun’un en köklü okullarından

1959 yılında kurulan ENAM (Ecole Nationale D'Administration Et De Magistratur) ülkenin en köklü okullarından. Kamerun Yaunde okul projesinin öne çıkan özelliği okulun ülkenin üst düzey idari yöneticilerine eğitim veriyor olması. Kamuya bağlı tüzel kişilikle faaliyet gösteren okul üst düzey idareci adaylarının hizmet oryantasyonlarını gerçekleştirerek yönetim becerilerini üst seviyeye yükseltmelerine katkı sağlıyor.

 

Okulda tüm öğrencilere verilen temel eğitimler arasında genel idarecilik, hukuk ve ekonomi dersleri yer alıyor. Temel eğitimi idarecilik seviyelerine göre hazırlanmış özel uzmanlık kursları izliyor. Sosyal koruma yönetimi ve sosyal güvenlik dersleri okulun verdiği diğer dersler arasında.

 

ENAM aynı zamanda Kongo, Orta Afrika Cumhuriyeti, Gabon, Çad başta olmak üzere bazı komşu ülkelerin Bakanlık çalışanlarına da eğitim veriyor.

 

10 derslikli konteyner okul 25 günde hizmete alındı

ENAM okul projesi iki katlı olarak projelendirilerek flatpack konteyner modeliyle hazırlandı. Proje kapsamında 34 adet 230x600 konteyner ünitesi Karmod’un modern tesislerinde kısa sürede imal edilerek kurulum için deniz yolu konteyner taşımacılığı ile Kamerun’un Douala şehri limanına buradan da karayoluyla kurulum yeri olan başkent Yaunde’ye sevk edildi.

 

İki kişilik Karmod süpervizör ekibi denetiminde kurulumuna başlanan 508 m2 konteyner okul binası sadece yerel iş gücü desteği alınarak 25 gün gibi kısa bir zaman diliminde tamamlanarak okul yönetiminin kullanımına sunuldu.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail