Fekola Madeni ve Anaconda Bölgesi Şantiye Yapıları

Fekola Madeni ve Anaconda Bölgesi Şantiye Yapıları - Kenieba, Mali

 

 Kullanım Amacı:  Altın Madeni Arama İşçi Kampı
 Yapı Modeli:  Yeni Nesil Konteyner
 Yapı Adeti:  5 Blok (3 Blok 3 Katlı, 2 Blok Tek Katlı)
 Toplam Metraj:  4.056 m2
 Proje Yılı:  2021
 Tamamlanma Süresi:  115 gün

 

Yeni Nesil Konteyner yapılarımız Fekola Maden Sahasında

Yeni nesil konteyner şantiye yapılarımız Afrika kıtasının önemli altın madeni sahalarından Fekola Maden Sahasında şantiye mobilizasyon yapılarında tercih edildi. Fekola Madeni ve Anaconda Bölgesi Mali’nin güneybatısında Kenieba şehrinin 40 km güneyinde Senegal sınırında yer alıyor.

 

864 kişilik Şantiye Mobilizasyonu

Fekola altın madeni yatağı içerisinde yer alan Anaconda alanı yapılan sondaj çalışmaları sonunda 2020 yılında tespit edildi. Tespit sonrası altın çıkarma faaliyetlerine hız veren maden işletmesi şantiye mobilizasyon yapı grubunun üretim ve inşası için Karmod’la anlaşmaya vardı. Proje aşamasında şantiye işçi kampında konaklayacak personel sayısına göre bir planlama yapılarak 5 ayrı blokun konteyner şantiye modeliyle kurulumu kararlaştırıldı.

 

Proje onayı sonrası toplam 4056 m2 kapalı alana sahip 864 kişi kapasiteli mobilizasyon modern tesislerde yeni nesil konteyner modeliyle 14 gün gibi kısa sürede ön üretim gerçekleştirildi. Paket sistemle sevkiyata hazırlanan yapılar deniz yolu konteyner taşımacılığı ile Sengal’in Dakar limanına buradan da karayoluyla Mali’de bulunan maden sahasına ulaştırıldı. Yapıların lojistiğinin tamamlandığı gün bölgede hazır edilen ekiplerimizce montajına başlanan şantiye yapıları 115 gün gibi bir zaman diliminde kurulumu tamamlanarak kullanıma hazır duruma getirildi.

 

Anaconda maden alanı kamp mobilizasyonu projesi kapsamında 5 blokun inşası gerçekleştirildi. Bu yapılardan üç adeti üçer katlı şantiye konteyner yatakhane binalarından oluşuyor. Yatakhane binalarının her biri 1260 m2 kapalı alana sahip olup her binada 230x6 metrelik 78 adet konteyner ünitesi kullanıldı. Her katta 24 adet konteyner yatakhane koğuşu ile koridor sonunda sağlı sollu konumlandırılan birer ünite wc duş konteyner yapıları yerleştirildi. Wc duş konteyner üniteleri içerisinde 6’şar adet wc duş kabinleri yer alıyor. Konteyner yatakhane koğuşları 4 kişi kapasitesine göre yatak ve möbleleriyle dizayn edildi.

 

Konteyner şantiye projesinde 138 m2’lik iki bina daha yer alıyor. Bu binaların inşasında 230x12 metre büyüklüğünde 5 ünite konteyner birleşimli olarak bir araya getirilerek hazırlandı. Bu yapılardan biri konteyner yemekhane binası olarak hizmete alınırken diğer bina konteyner spor salonu olarak kullanılacak.

 

A’dan Z’ye Şantiye Mobilizasyonu Fekola Sahasında

Karmod uzmanlığıyla modern şantiye yapı üretim teknolojileri kullanılarak üretilip yerinde kısa sürede kurulum gerçekleştirilen Fekola maden sahası şantiye mobilizasyon projesi A’dan Z’ye tedariklerle anahtar teslimi uygulamayla tamamlandı. Yapıların üretim ve inşasının yanı sıra yatakhane koğuş ranzaları, yataklar, soyuma dolapları, çalışma masaları, ofis möbleleri, yemekhane mutfak ekipmanlarıyla yemek masa ve sandalyeleri, wc duş üniteleriyle ayna, sabunluk gibi aksesuarlara varana kadar her detay malzeme Karmod tarafından hazırlanarak teslim edildi

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail