Sultangazi Nadide Ahmet Tütüncüoğlu İlk ve Ortaokulu, İstanbul – Türkiye

Sultangazi Nadide Ahmet Tütüncüoğlu İlk ve Ortaokulu, İstanbul – Türkiye

Kullanım Amacı: İlk ve Ortaokul Binası
Yapı Adeti: 2 Katlı
Yapı Modeli: Çelik Sistem
Toplam Metraj: 1.960 m2 
Kapasite: 19 Derslik ve Diğer Okul Donanımı
Proje Yılı: 2019
Tamamlanma Süresi: 72 Gün.

Türkiye’nin son Deprem Yönetmeliği’ne göre inşaa edilen ilk Çelik Okulu’nu 72 günde tamamladık

Karmod olarak deprem dayanımı yüksek çelik okul binasını 72 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak teslim ettik. 19 derslikli okul Türkiye’nin son Deprem Yönetmeliği’ne göre inşa edilen ilk Çelik Okulu olma özelliğine sahip oldu.

İstanbul’un Sultangazi ilçesi Yayla Mahallesinde inşa edilen bu okulda öğrenci ve öğretmenler deprem güvenliği yüksek bir binada eğitim görme coşkusunu yaşamaya başladılar. Karmod’un tecrübe ve iyi organizasyonuyla modern tesislerde ön üretimi gerçekleştirilen bin 960 metrekare büyüklükteki okul binası kurulum aşamasında onun üzerinde ekibin mükemmel koordinasyonuyla 72 gün gibi rekor bir sürede iki katlı olarak kullanıma hazır inşaa edildi.

İstanbul Valiliği’nce Nadide Ahmet Tütüncüoğlu adı verilen bina ilk ve ortaokul olarak hizmet veriyor. Okulun yapım serüveni kısaca şöyle; Hamit Süreyya Eremsel Okulu bahçesinde yer alan ek binanın kullanılamayacak derecede hasar görmesiyle riskli bina katagorisinde Sultangazi Kaymakamlığı’nca yıkım kararı alınmış. Yeni öğretim yılı başında riskli binanın yıkılması sonucunda acil okul ihtiyacı belirdi. Sultangazi Belediyesi’nin öncülüğünde Karmod’a yeni okul binasının yapım işi tevdi edildi. Eğitim binalarındaki tecrübesiyle üretim ve kurulum planlaması yapan Karmod okulu henüz ilk dönemin yarısı tamamlanmadan teslim etti. Bu büyüklükte güvenli bir binanın kısa sürede tamamlanabilmiş olması özellikle çocukları başka okullarda eğitim görmekte olan velilerce sevinçle karşılandı. 

Son yayınlanan Deprem Yönetmeliği’ne göre Çelik sistemle inşaa edilen bina adeta çelik sistemle ağ gibi örgülenerek yüksek güvenlikli bir okulun ortaya çıkması sağlandı. 

 

 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail