Sultangazi Nadide Ahmet Tütüncüoğlu İlk ve Ortaokulu, İstanbul – Türkiye

Sultangazi Nadide Ahmet Tütüncüoğlu İlk ve Ortaokulu – Sultangazi, İstanbul, Türkiye

 

 Kullanım Amacı:  İlk ve Ortaokul Binası
 Yapı Modeli:  Çelik Sistem
 Yapı Adeti:  1 Blok, 2 Katlı
 Toplam Metraj:  1.960 m2
 Proje Yılı:  2019
 Tamamlanma Süresi:  72 gün
 

 

Türkiye’nin son Deprem Yönetmeliği’ne göre inşaa edilen ilk Çelik Okulu’nu 72 günde tamamladık

 

Karmod olarak deprem dayanımı yüksek çelik okul binasını 72 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak teslim ettik. 19 derslikli okul Türkiye’nin son Deprem Yönetmeliği’ne göre inşa edilen ilk Çelik Okulu olma özelliğine sahip oldu.

 

İstanbul’un Sultangazi ilçesi Yayla Mahallesinde inşa edilen bu okulda öğrenci ve öğretmenler deprem güvenliği yüksek bir binada eğitim görme coşkusunu yaşamaya başladılar. Yüksek yapı güvenliğine sahip okul binası Karmod uzmanlığıyla çelik konstrüksiyon sistemiyle projelendirildi. İyi organizasyonuyla yeni nesil yapı teknolojileri kullanılarak modern tesislerde ön üretimi gerçekleştirilen bin 960 metrekare büyüklükteki okul binası kurulum yapılmak üzere okul projesinin gerçekleştirileceği sahaya sevk edildi. Teknik ofis ve saha kurulum ekiplerimizin koordinasyonuyla 19 derslikli çelik okul binası 72 gün gibi rekor bir sürede iki katlı olarak kullanıma hazır inşa edildi.

 

İstanbul Valiliği’nce Nadide Ahmet Tütüncüoğlu adı verilen bina ilk ve ortaokul olarak hizmet veriyor. Okulun yapım serüveni kısaca şöyle; Hamit Süreyya Eremsel Okulu bahçesinde yer alan ek binanın kullanılamayacak derecede hasar görmesiyle riskli bina kategorisine alınarak Sultangazi Kaymakamlığı’nca yıkım kararı alınmış. Yeni öğretim yılı başında riskli binanın yıkılması sonucunda acil okul ihtiyacı belirdi. Sultangazi Belediyesi’nin öncülüğünde Karmod’a yeni okul binasının yapım işi tevdi edildi. Eğitim çelik yapı sistemli binalardaki uzmanlığıyla üretim ve kurulum planlaması yapan Karmod okulu henüz ilk dönemin yarısı tamamlanmadan teslim etti. Bu büyüklükte güvenli bir binanın kısa sürede tamamlanabilmiş olması özellikle çocukları başka okullarda eğitim görmekte olan velilerce sevinçle karşılandı.

 

Son yayınlanan Deprem Yönetmeliği’ne göre Çelik konstrüksiyon sistemle inşa edilen bina adeta çelik sistemle ağ gibi örüldü ve yüksek güvenlikli bir okulun ortaya çıkması sağlandı. 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail