Prefabrik Kamp Saha Binaları

Prefabrik Kamp Saha Binaları

Zor saha şartlarına özel prefabrik kamp binalarıyla Karmod uzmanlığı yanınızda.   Enerjiden madenciliğe, yol yapımdan havalimanı inşaatına bir çok alanda ihtiyaç duyulan prefabrik işçi kampı saha binaları kurulum hızı, zor saha şartlarındaki kullanım ergonomisi ve tamamladığı proje deneyimleriyle Karmod kamp yapıları çok farklı. Uzmanlığıyla projeniz için gerekli işçi kampı binalarınızı Karmod hazırlasın siz işinize odaklanın.

 

A’dan Z’ye İşçi Kampı Binaları

Karmod hızla yarışan büyük projelerin prefabrik ofisler ve prefabrik işçi kampı yapısı ihtiyaçlarına sunduğu bina çözümleriyle projelerin zamanında tamamlanmasına önemli katkı sağlıyor. Karmod uzmanlığıyla projenin büyüklüğüne göre çok alternatifli kamp yapı çözümleri sunuyor. Şantiyede görev alacak yönetici, teknik personel ve işçilerin toplam sayısı başta olmak üzere proje aşamalarında oluşabilecek olası ilave personel istihdamlarına göre alternatifli yapı çözümleri sizin de projenize kolaylık sağlayacak. Yapı gruplarıyla beraber şantiye sahasında planlanmamış ihtiyaçlar da Karmod’un çözümleri arasında yer alıyor. Bu açıdan bakıldığında şantiye projelerine kurulumdan kullanıma A’dan Z’ye teşrifatıyla binalar hazırlanıyor. Örneğin şantiye ortamlarında gerekli olan şantiye ranzası, soyunma dolabı, klima gibi detaylarda projeye özel terarik Karmod tarafından sağlanıyor.


 


Şantiye Yapı Uzmanı Yanınızda

Şantiye projelerinde ihtiyaç duyulan yönetim binası, teknik ofisler, özel laboratuvarlar, yatakhane ve yemekhane binaları, mutfak, çamaşırhane, wc duş alanları, özel dinlenme alanları, ar-ge odası, eğitim ve toplantı salonları, sağlık tesisi ve revir, insan kaynakları ofisi, ibadethane gibi çok sayıda yapı uluslararası standartlar ve işçi çalışma güvenliğine uygunluk kriterlerinde Karmod tarafından kurulumla hazırlanıyor.

 

Dev Doğalgaz Projesinin Şantiye Yapılarına Çözüm Ortağı olduk

Karmod’un şantiye yapı uzmanlığı ile dev projelerin tercihi oldu. Dünyanın şu ana kadar tesbit edilebilmiş en büyük doğalgaz rezervine sahip Şahdeniz 2 projesinin şantiye yapılarını kurduk. Azerbaycan’da Başkent Bakü’nün Hazar Denizi yakınındaki bu doğalgaz alanının önemi Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) üzerinden tüm Avrupa’ya enerji sağlıyor olması. Bu devasa büyüklükteki projenin prefabrik şantiye binaları Karmod tarafından hazırlandı. BP’nin iyletmecizi olduğu konsorsiyumla yürütülen bu dev proje ile 30 Haziran 2018 tarihi itibariyle Türkiye’ye gaz teslimatına başlandı. Güney Gaz Koridoru'nun başlangıç noktası olan ve Hazar denizindeki Azerbaycan doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak Şahdeniz 2 sahası yıllık 16 milyar metreküp üretim kapasitesine sahip. Havzadaki doğalgaz üretiminin 26 milyar metreküpe ulaşması hedefleniyor. Güney Gaz Koridoru Azerbaycan’dan başlayarak Gürcistan üzerinden Türkiye’ye uzanıyor. Bu önemli hatla Türkiye üzerinden Hazar doğalgazı Avrupa’ya ulaştırılmış olacak.

 

Karmod’un üretimi konteyner ve prefabrik yapı modelinin kullanıldığı projede Şahdeniz 2 projesinin tüm aşamalarında uzun yıllar kullanılacak prefabrik şantiye binaları kuruldu. Projenin yapı grubunda prefabrik ofisler, prefabrik yemekhane yapılarıyla beraber konteyner işçi koğuşları, lavoratuvar, sağlık tesisi, eğitim yapıları gibi çok sayıda yapı kısa sürede hazırlandı.

 

Kamp Saha Binalarının planlanmasında nelere dikkat edilmeli?

Kamp sahalarında yapı kurulumunun planlaması proje kadar önemlidir. İhtiyaç duyulan yapılar uzmanlıkla planlanarak inşa edilmelidir ki ileride planlama hatasından kaynaklı muhtemel proje geçcikmelerinin önüne geçilmeli. Bu durumları kısaca tanımlarsak;

  1. Şantiye binaları için proje çalışma sahasını engellemeyecek şekilde bir planlamanın yapılması
  2. Başlangıç aşamasında çalışacak personelle ileri de ulaşılması muhtemel maksimum işçi sayısının tesbit edilmesi
  3. İhtiyaç duyulan yapılar ve büyüklüklerinin tesbit edilmesi
  4. Çalışanlara zindelik veren dinlenme alanlarının hazırlanması

Temel olarak dört başlıkta özetlediğimiz bu maddelerin detaylı olarak planlanması gerekmektedir. Gelişi güzel, anlık ihtiyaçla kargaşa ile karar verilen şantiye yapı kurulumu projenin ilerleyen zamanlarında önemli sorunlara neden olabilir. Örneğin bir maden ocağına kurulacak şantiye yapılarının ileride işlem görecek rezerv alanının çok yakınına veya üzerine yerleştirilmemesi gerekmektedir. Böyle bir plansızlık mevcut yapı grubunun projenin ivme aldığı bir dönemde taşınmasına veya yeniden bir kurulum ihtiyacına yol açabilir.

 

Yönetici, teknik eleman, işçi sayısının tesbiti ihtiyaç duyulan yapı grupları açısından son derece önemli. Şehir merkezlerinden uzakta, gürültülü bir ortamda gün boyu yoğun çalışan personelin bir sonraki güne dingin olarak hazırlanmasında zindelik de oldukça önemli tabiki.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail