Prefabrik evler Irak

Irak’ın konut açığının kapatılmasında en hızlı çözüm prefabrik konut

Kısa vadede çözüm üretilmesi gereken en önemli sorun ise 1 milyon olan konut açığı. Prefabrik yapıların dünyadaki lider markalarından Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz, ülkenin konut açığına kalıcı ve hızlı çözüm sunmaya hazır olduklarını vurguladı. Ülkenin yanı başında Türkiye’de ürettikleri hazır konutların sevkiyat açısından da önemli avantaj sunacağını belirten Durmaz, 2013 yılında Bağdat ve Kut şehirlerinde 10 bin kişinin yaşadığı  bin 884 konutu 7 ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarına vurgu yaptı.

Irak’ın konut açığının kapatılmasında en hızlı çözüm prefabrik konut

Uzun dönemdir yaşanan istikrarsızlıklar sonrası önemli konut açığı ortaya çıkan Irak’ın konut sorununun giderilmesine en hızlı çözümü prefabrik konutlar oluşturuyor.

33 milyonu aşkın nüfusa sahip ülkede 1 milyon gibi önemli ölçüde konut açığı bulunuyor. Eski Petrol Bakanı Thamer Ghabban 2030 yılında 55 milyon nüfusa ulaşacak Irak’ta en önemli ihtiyacın konut ve enerji olduğunu vurguluyor.

Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu: “Prefabrik konutlar modern üretim teknolojisiyle çok kısa sürelerde demonte kuruluma hazır vaziyette ön üretim yapılıyor. Uluslararası nakliye standartlarında kolayca istenilen bölgeye sevk edilen konutlarımız bir kaç gün gibi çok kısa zaman diliminde yerinde kurulum yapılarak kullanıma hazır teslimat yapılıyor.”

“Konutlarımız dış duvarda 10 cm, iç duvarda 6 cm duvar kalınlığı, pvc çift ısı camlı pencereleriyle klasik konutlara göre daha yüksek izolasyona sahip. Hazır evlerimiz duvardan çatıya, pencereden kapıya, elektrikten su tesisat sistemlerine kadar üretilip yerinde montaj yapılıyor.”

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail