Prefabrik Daire

Aynı çatı altında birden fazla ailenin bağımsız kullanımı için oluşturulmuş ayrı yaşam alanlarının her birine daire adı verilmektedir. Prefabrik yapı modeliyle de katlı veya yatay mimaride ayrı yaşam alanları aynı çatı aldında oluşturulabildiğinden bu ayrı yaşam alanları da Prefabrik Daire olarak isimlendirilmektedir. Konut anlamında kullanılan daireler salonla beraber oda sayısına göre 1+1, 2+1, 3+1 veya kaç odalıysa ona göre salon artı daire sayısıyla ifade edilir.

 

Simpleks daire nedir?

Kent yaşamının karmaşasında son yıllarda gündeme gelen yeni daire modellerinden biri de Simpleks Daire. Özellikle tek katlı evlerde bahçe katıyla birlikte kullanılan daire tipi Simpleks Daire olarak isimlendirilmektedir. Tanımlaması yeni sayılabilecek bu daire tipi müstakil konutlar sunan prefabrik ev modelinde en iyi uygulanabilen bir daire tipidir. Prefabrik evler genellikle tek katlı ve iki katlı planlarda hazırlandığından plan içerisinde bahçenin de katılarak şekillendirilmesi oldukça kolaydır. Konut tasarım mimarları açısından bakıldığında simpleks daire tarzı özellikle prefabrik yapı modelinde tasarımlarını kolaylaştırmakta ve zevkle çalıştıkları villa tasarımlarıyla uzmanlıklarını ortaya çıkarabilmektedirler. Bahçeli ev ev konseptiyle 1+1 konutlarda bile oldukça geniş ve ferah mekan sunumları hazırlamalarına yardımcı olmaktadır.


 


Müstakil hazır ev pandemi dönemlerinin de gözdesi

Yakın zamana kadar özellikle kent yaşamının yoğun gürültülü, stresli ortamından uzaklaşmak isteyenlerin tercihi durumundaki müstakil hazır evlere bir ilgide pandemi döneminde geldi.

 

Aralık 2019’da Çin'in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan'da ortaya çıkan COVID-19 veya koronavirüs pandemisi Mart 2020 itibariyle tüm dünyayı etkisi altına aldı. Yakın temasla insandan insana geçen, yayılımı oldukça hızlı bu virüs tüm dünyada korku saldı. Korona virüs özellikle 65 üzeri insanlarla kronik hastalarla ölümcül etkisiyle öne çıktı. Herhangi bir kronik hastalığı olmayan ancak hastalığa yakalananlarda virüsün telafisi mümkün olmayan kalıcı yan etkiler bıraktığı da gözlemlendi.

 

 

 

İşte bu korktucu pandemiyle beraber insanların kalalbalıklardan uzak, doğayla iç içe alanlarda alternatif ikinci bir ev edinme ihtiyacı ortaya çıktı. Bu nedenle üretim tarzıyla güvenli, uzun ömürlü ve hızlı kurluma sahip prefabrik hazır evler bir anda ilgi odağı haline geldi. Çok sayıda insan bu modelle ev sahibi oldu, olmaya devam ediyor. Etkileyici tasarımlar, teknolojik hatta güvenli ön üretim, kullanım yerinde kısa sürede hızlı ve kolay kurulum, cazip fiyatlar prefabrik evin pandemi döneminde de müstakil daire olarak tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden.

 

Karmod’un tasarım uzmanlarınca hazırlanan bir birinden çekici müstakil ev modelleri ve planları sizin konfor beklentilerinizi de karşılayacağına emin olabilirsiniz. 1+1 plandan 5+1 daire planına varan çeşitlilikte çok sayıda alternatife sahip son derece kullanışlı ev modelleri güveniniz ve sağlığınız için hazırlandı. Modern tasarımlar Karmod’un teknolojik bandında ön üretimli olarak kısa sürede hazırlanarak montaja hazır hale getiriliyor. Evi oluşturan duvar panelleri, statik hesaplamaları yapılarak test edilmiş hafif çelik taşıyıcı kolonlar, metal çatı makasları ve örtü malzemesi, iç panel kapıları, ana giriş çelik kapılar, pvc çift camlı boydan boya kilitlemeli pencereleri, duvar ve çatı kaplama malzemeleri, elektrik ve su tesisat malzemeleriyle aksesuarları gibi evi oluşturan tüm detaylar hazırlanarak kurulum sahasına sevk edilmektedir. Karmod kurulum uzmanlarınca evin büyüklüğüne göre 2 ila 10 gün sürede montajlanan ev kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bir birinden güzel estetik görünümlü modelleriyle prefabrik villa olarak da bilinen hazır evler prefabrik ev fiyatları açısından da son derece cazip. Şimdi siz de Karmod uzmanlığıyla ikinci bir eve sahip olarak kendinizi ve sevdiklerinizi her şartta güven altına alın.
Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail