Çevreye Dost Prefabrik yapılar

Prefabrik yapı tam dönüştürülebilir üretim tarzıyla çevreye dost yapı grubunda yer alıyor. Klasik mimarideki betonarme yapı modelinin hantal görünümünün yanı sıra tekrar dönüştürülemez oluşu çevre bilincini önemseyen her kesimde önemli tepki alıyor. Bu olumsuz durumdan uzaklaşıp çevresel değerlerin korunmasını hedefleyen modern mimari anlayış için prefabrik yapı son derece rahatlatıcı nefes aldıran bir model. Adeta modern mimariyi elini kolunu bağlayan betonarme yapı sistemine esir olmaktan kurtarıyor.


 


Daha güvenli yapı modeli

Prefabrik yapı sistemi çelik konstrüksiyon ana taşıyıcı sistemiyle yapı güvenliği açısından değerlendirildiğinde diğer yapı modellerine göre oldukça güvenli. Yapı büyüklüğüne göre özel yazılım programda ön hazırlığı tamamlanan statik uygunluk hesaplamaları onaylanan proje ile bire bir detayda üretim yapılabilme avantajı nedeniyle yapı güvenliği açısından  son derece güvenli. Bilgisayar modellemesiyle her detayıyla aynı uyumda üretilen yapının güvenliğinde olabilecek sürprizlere asla yer bırakılmıyor. Çürümez, paslanmaz, korozyona uğramaz ana taşıyıcı sistemiyle prefabrik bina uzun yıllar güvenle kullanılır.

 

Prefabrik yapılarda Karmod uzmanlığı

1986 yılından beri yapı sektöründeki uzmanlığını üretim tesislerinde gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlarla birleştiren Karmod prefabrik yapılarda Dünyada tanınan lider markalardan. Modern tasarımları hazır yapı sektöründe uzmanlaşmış mühendisleriyle şekillendiren Karmod teknolojik bant üretim sisteminde yapılarını demonte olarak hazırlamaktadır. Üretim aşamalarında kaynaksız teknolojiyi önemseyen Karmod tüm yapılarında civata – somunlu ve geçmeli sistemde montajlanabilen yapılar hazırlamaktadır.

 

 

Konuttan Ofise, Okuldan Şantiye Yapılarına

Güvenli yapı, teknolojik hızlı üretim, demonte kolay nakliye ve yerinde hızlı kurulumu yapı üretiminde temel ilkeleri olarak belirleyen Karmod evden ofise, eğitim binalarından şantiye yapılarına bir çok alandaki bina ihtiyaçlarına yapılarıyla çözüm getiriyor.

 

‘Karmod Ev’ konseptiyle konut alanında bireysel müşterilerden toplu konut projelerine evler üretiyor. Ağırlıklı olarak tek katlı ve iki katlı modellerde ürettiği konutlarını çok sayıda farklı tasarımda müşterilerinin beğenisine sunuyor. Uzun ömürlü yapı sınıfında estetik tasarım ve yapı güvenliğinden ödün verilmeden hazırlanan evleri her iklim bölgesinde bugün güvenle kullanılıyor. Bireysel kullanımlar için ürettiği evleriyle her yıl ortalama 2000’e yakın aileyi yeni ev sahibi yapan Karmod toplu konut projelerindeki üretim hızıyla da dünyada öne çıkan projelere imza attı ve atmayı sürdürüyor. Bu projelerden öne çıkanları Irak’ta bin 884 konutluk dev projeyi 7 ay gibi rekor bir sürede üretimiş olması. Başkent Bağdat ile Kut şehirlerinde kurulumu gerçekleştirilen bu önemli proje dünyanın tek seferde gerçekleştirilmiş en büyük prefabrik toplu konut projesi olma özelliğine sahip.

 

Yine prefabrik toplu konut alanında Afrika’nın en büyük ve gözde projesini Karmod gerçekleştirdi. Kongo’da yapımı geçekleştirilen toplam bin 200 konutluk dev proje Afrika’nın en büyük prefabrik toplu konut projesi olma özelliğine sahip.

 

Prefabrik okul ve eğitim binalarıyla da Karmod eğitime hizmet sunmaya devam ediyor. Bitlis’te 10 adet okul binasını 2 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. İstanbul Sultangazi’de iki katlı 19 derslikli depreme dayanıklı çelik okulu 72 günde bitirerek eğitimin hizmetine sundu. Karmod yurtiçi eğitim bina projeleri gibi yurt dışında da önemli projeler gerçekleştiriyor. Fransa’da biri 17 derslikli 3 adet lise binası, Malta’da 4 adet okul binası, Sudan’da Çin Okulu (üniversite), Irak, Libya ve Nijerya Karmod’un okul binası kurduğu ülkeler arasında öne çıkanlar.

 

Karmod şantiye yerleşkeleri için de çok sayıda yapı grubunun üretim ve kurulumunu gerçekleştiriyor. Şantiye işçi kamplarında prefabrik ofis, prefabrik yemekhane ve yatakhane binaları, prefabrik teknik ofis ve laboratuvar binaları, iş güvenliği eğitim binaları, mühendis lojman binaları, sağlık binası gibi Karmod’un üretim gerçekleştirdiği alanlar arasında yer alıyor.

 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail