Prefabrik Askeri Tesisler

Hızlı kurulumlu ekonomik Askeri Tesis Yapıları

Ulusal ordularla Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü, NATO gibi uluslararası askeri birliklerin kullanımına özel uzun ömürlü, hızlı kurulumlu, ekonomik bütçeli prefabrik askeri tesis yapıları üretiyoruz. Yüksek üretim teknolojisi kullanılarak Karmod’un modern üretim tesislerinde hazırlanan prefabrik yapılar bir çok alanda olduğu gibi askeri yapılarda da hızı, pratikliği ve kalitesiyle tercih ediliyor. Özel yazılımla yapı güvenliği hesapları hassasiyetle yapılmış, otomasyon üretim sistemiyle en ince detaya kadar bu güvenlik sağlanmış olan yapılarımız Türkiye ile birlikte dünyanın çok sayıda ülkesinde konuşlanmış askeri birliklerde güvenle kullanılıyor.

Çelik konstrüksiyon ana taşıyıcılı yapılarımızın duvarda ve çatıda dış yüzeyine yapılan ekstra kaplama uygulamalarıyla binalarımız silahlı saldırı tehdidindeki bölgelerde askeri standartlarda zırhlı hale getirilebilmektedir. Yine askeri gizlilik kuralları gereği panel sistemli yapılarımızda şartname gerekleri dahilinde doğrudan kamuflajlı desen kullanımıyla üretim yapılabilmektedir.


 


Karargah binalarından Kademe binalarına çok amaçlı askeri yapı çözümleri

Uzun ömürlü, güvenli, hızlı kurulumlu yapılarımızla askeri tesislerde ofisten motor bakım kademeye, depodan hangar, revir binalarından tam teşekküllü donatılı hastane binalarına, yatakhanelerden yemekhane binalarına, karargah binalarından eğitim bina birimlerine, gazinadan kantin binalarına, garajdan mühimmat depolarına kadar çok sayıda yapı ihtiyacını karşılıyoruz. Askeri yapılarda kullanım tercihlerine göre panel sistemli yapılar, çelik konstürksiyon yapı sistemli ve yeni nesil konteyner modelimizle çok alternatifli çözüm sunuyoruz.

 

 

Kullanıma hazır taşınabilir yapı sistemi

Karmod’un askeri tesis yapıları için ürettiği binalardan biri de kullanıma hazır taşınabilir sistemli yeni nesil konteyner ürünleridir. Kullanıma hazır konsepte üretilen bu yapılar vinç yardımıyla taşıma aracına yüklenerek farklı alanlara kolaylıkla sevk edilebimekte ve defalarca güvenle kullanım imkanı sağlamaktadır. Yapı içerisinde çalışma veya yatak odası, wc duş ünitesi ve mutfak yer almaktadır. Panel sistemli bu yapılarımızın dış yüzeyinde kendinden desenli kamuflaj uygulamalı üretim alternatifi bulunmaktadır. Yeni Nesil Konteyner yapı modelimiz özellikle hareketli birliklerin (mekanize birlik) yer değiştirmelerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Yeniden sökme ve kuruluma ihtiyaç duyulmadan farklı noktalara transfer edilebilmektedir. Arzu edildiğinde civata somunlu ve geçmeli özelliğiyle sökülerek taşıma ve yeni yerinde tekrar kurulum kolaylığı da bulunmaktadır.

 

BM Barış Gücü Birliklerine Askeri Yapılar

CTP sistemli kabin ürünlerimizle BM Barış Gücü bünyesinde oluşturulan Askeri birliklere yatakhane yapıları hazırladık. Özellikle 390x1230 ebatındaki 48 metrekare bülüklükteki CTP yapılarımız BM Barış Gücü askerlerinin Kongo, Eritre, Sudan gibi ülkelerde ofis, yemekhane ve yatakhane kullanımı için tercih edildi. Yüksek yalıtımlı panel sistemiyle CTP yapılarımız kolay iklimlendirme özelliğine sahip. Klima kullanımıyla her iklimde ısıtma ve soğutma kolaylıkla yapılabilmektedir. Sıcak iklimlerde bu özelliği nedeniyle kabinlerimiz ‘seri kabin’ olarak adlandırılıyorlar. 3 metrekareden 48 metrekareye kadar çok farklı alternatif ölçüde üretilen güvenlik kabinlerimiz demonte üretim tarzının sunduğu imkanla dünyanın her bölgesine kolayca taşınabilmektedir. Kullanım yerinde yapı büyüklüğüne göre saatle ifade edilen zaman diliminde yine kolaylıkla kurulabilmektedir.

 

BR7 Zırhlı Güvenlik Yapıları

Karmod’un askeri birlikler, polis güvenlik noktaları, karakollar, elçilik ve konsolosluk binaları, yüksek güvenlik koruması gerektiren kullanım yerlerine özel üretimlerinden biri de BR7 kurşun geçirmez zırhlı güvenlik yapılarıdır. Karmod ar-ge’sinde geliştirilen ve gerekli test aşamalarını başarıyla geçerek üretime başlanan zırhlı güvenlik kulübeleri zor görev alanında hizmet vererek güvenliği sağlayan personelin risk altında en büyük güvencesi. Ürünün 3 yönünüde yer alan geniş gözetleme açısı sunan kurşun geçirmez özel camları, bu camlar üzerinde yer alan kapamalı atış mazgalı, zırhlı kapısı, kapı üzerinde yer alan kurşun geçirmez gözetleme alanı, dış aydınlatma ve alarm sistemiyle güvenlik gerektiren her detay uzmanlıkla çözümlenmiş durumdan.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail