Onko-Day Kanser Hastanesi

Karmod’un hastane ve sağlık yapıları kapsamında gerçekleştirdiği önemli ve kullanım amacı açısından son derece anlamlı projelerden biri de ONKO-DAY Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi. Bursa’nın Nilüfer ilçesinde inşa edilen bu önemli proje Bursa Tıp Fakültesi Onkoloji bölümünde tedavi gören kanser hastalarına büyük moral ve umut oluyor. Hastalar tedavileri süresince 1+1 planda kendilerine evlerinde hissedecek konforda hazırlanan bu özel evlerde bir yakınlarıyla birlikte kalarak hem moral depolayacaklar hem de hayata güzel bir umutla yeni baştan tutunacaklar.

 

 

 

13 ayrı bina 2 ayda teslimat

Nilüfer Belediyesi ve ONKO-DAY işbirliği ile yapımına karar verelin Rehabilitasyon Merkezinde yer alan biri 2 katlı yönetim binası olmak üzere toplam 13 adet yapıyı Karmod yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede kurulum yaparak teslim etme başarısı gösterdi. Bursa Hasta Konuk Evi ve Rehabilitasyon Merkezi diğer yerlerde açılması planlanan merkezlere güzel bir örnek oluşturdu.


 


Ev konforuyla hayata yeniden tutunuyorlar

Bu güzel merkezde yönetim binası haricinde oluşturulan 12 adet 1+1 Prefabrik Ev refakatçileriyle birlikte tedavileri süresince misafir olarak konaklayacak kanser hastalarına evlerindeki konforu yaşatıyor. Onlara yakılarıyla birlikte evlerinde hissedecekleri özel yaşam alanı sağlayarak hayata umutla, güvenle yeniden tutunmalarına önemli yardımcı ve destek oluyor. Mekanın sunduğu nezih ortamda kendilerini daha zinde hissederek adeta hayata yeni bir başlangıçla yeniden merhaba diyorlar. Prefabrik ev sistemiyle hazırlanan bu nezih mekanlarda onları ilk girişte ferah bir mekan, güzel bir oturma grubu ile şirin bir yemek masası karşılıyor. Bu güzel alanda mutfak dolabı ve mutfak tezgahı da yer alıyor. Mutfak dolabı içinde ihtiyaç duyabilecekleri tabak, tencere, çatal ve yemek kaşığı, çay ve su bardağı gibi mutfak gereçleri özenle düşünülerek hazırlanmış. Bu kısımda soldan içeri girildiğinde oldukça rahat bir yatak odası misafirleri karşılıyor. Bu odada hem hastanın hem de refakatçinin istirahat edeceği iki ayrı yatak yer alıyor. Ayrıca odada konakladıkları günler süresince kullanacakları kıyafetlerini muhafaza edebilecekleri gardorap da bulunuyor. Prefabrik ev modeliyle yapılan bu şirin ev içerisinde ayrıca içerisinde duş kabininin de bulunduğu wc banyo da yer alıyor.

 

prefabrik hastane yapıları

 

Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezinde yer alan binaların tamamı prefabrik yapı modeliyle yapılmış olup; prefabrik yapılar yapı güvenliği, teknolojik bant sisteminde hızlı üretim, kolay nakliye ve yerinde kısa sürede kurulum avantajlarına sahiptir. Uzun yıllar hizmet verecek bu tesiste iki katlı olarak projelendirilmiş ana yönetim binası bulunuyor. Kompleksteki bu binada yönetim ofisinin yanı sıra, çok amaçlı odalar, toplantı salonu, dinlenme salonu, hobi odası ve konferans salonu ile mutfak ve yemekhane yeralıyor.

 

Rehabilitasyon amaçlı sağlık tesislerine en güzel örnek

Nilüfer ilçesinin gürültüden uzak, sakin ve nezih bir mahallesinde inşa edilen bu merkez Türkiye genelinde gerek belediyeler gerekse özel müteşebbislerin planladığı sağlık tesisi projelerine en güzel örneklerden birini oluşturuyor. Üstelik uzun ömürlü, kısa sürede kullanıma hazır kurulumlu çelik yapı sistemiyle prefabrik villa konforunda hazırlanan bu yapılar fiyat olarak ta klasik mimarinin betonarme yapılarına göre oldukça ekonomik. Özellikle onkoloji bölümleri de olan yeni yapılan Şehir Hastanelerinin bulunduğu illerimizde bu tür merkezlerin sosyal sorumluluk projesi dahilinde projelendirilerek inşa edilmesi son derece işlevsel olacaktır. Şehir hastanelerimize çevre illerden gelerek uzun süreli takip gerektiren onkoloji bölümü hastaları ve diğer benzer hastalıklardan tedavi olan vatandaşlarımız için büyük kolaylık oluşturacaktır. Uzmanlığı, birikimi ve prefabrik yapı sektöründeki birikimi ile Karmod bu projelerin inşa sürecini kısa sürede tamamlayarak kullanıma hazır teslimata sunmaya daima hazırdır.

Prefabrik Hastane Çözümleri

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail