Nijerya Konteyner

Karmod Yeni Nesil Konteyner, Nijerya’da güneş enerjisi depolamada kullanılıyor

Karmod Yeni Nesil Konteyner şimdi de Nijerya’da güneş enerjisi depolaması için görevde. Ülkenin merkezi elektrik dağıtım şirketinin Lagos şehrinde oluşturduğu güneş enerjisi depolama santralinde güneş panelleri Karmod Yeni Nesil üzerine monte edilerek enerji depolamaya başladı.

Konteyner üzerindeki güneş panellerinin topladığı enerji ünite içerisine yerleştirilen özel bataryalarda depolanarak merkezi dağıtım şebekesine aktarılacak.

Üstün özelliklere sahip Karmod Yeni Nesil Konteyner, Lagos Enerji Dağıtım şirketinin teknik talepleri doğrultusunda özel donanımla hazırlandı. Demonte olarak hazırlanan üniteler deniz yolu taşımacılığı ile Nijerya’ya ulaştırıldı. Vidalı ve geçmeli üniteler yerinde kısa sürede kurulum yapılarak firmaya teslim edildi. Proje kapsamında 230x595 cm büyüklükte 72 adet konteynerin üretimi ve kurulumu gerçekleştirildi.

Karmod olarak “yeşil enerji” eksenli bir projede ürünlerimizin tercih edilmesinden mutluluk duyduk. Karmod Yeni Nesil Konteyner 230x595 cm standart demonte ile beraber 300x700’den 300x1200 cm büyüklüğe kadar tam demonte dökme yük özelliğinde sevk edilebiliyor. Benzerlerine göre 14 ila 22 metrekareye varan ölçülerde daha büyük genişlikte kapalı mekanlar sunuyor.

Konteyner yapılarımız bir çok alanda alternatif kullanıma sahip. İnşaat, havaalanı, yol yapım projeleriyle, madencilik, petrol ve doğalgaz şantiyelerinde işçi kampı olarak kullanılıyor. Yönetim ofisi, hastane, okulla beraber acil yerleşim ünitesi ve toplu konut çözümü olarak ta yaygın kullanıma sahip.

Sosyal Medya'da Karmod