Acil tıbbi müdahalelerin yapılabileceği gereklilikte tıbbi cihazlarla donatılmış mobil hastane yerinde sağlık hizmetlerinin verilebilmesini kolaylaştıran en pratik hastane yapısıdır. Özellikle taşradaki sağlık hizmetleri için son derece önemli olan bu yapılar seyyar hastane olarak da adlandırılmaktadır. Anadolu’da ilçe merkezleri veya kasabaların meydanlarına yerleştirilen mobil sağlık üniteleriyle genel sağlık hizmetleri en ücrada kalan köylere kadar ulaştırılarak sağlık taramalarını oldukça kolaylaştırmaktadır.Mobil sağlık yapılarında özellikle konteyner hastane modeli öne çıkmaktadır. Yeni teknolojilerle cıvatalı ve geçmeli sistemle ön üretimini gerçekleştirdiğimiz konteyner sağlık üniteleri kullanım alanına kolayca nakledilerek 1-2 saat gibi kısa sürede kurulum yapılarak hizmet vermeye hazır hale getirilebilmektedir. Bu yenilikçi hastane modeliyle çok ekonomik bütçelerle yerinde sağlık hizmetleri yaygınlaştırılarak genel toplum sağlığını korumasına yönelik tedbirlerin alınmasını kolaylaştırmaktadır. Seyyar hastane modeli savaş gibi etkenlerin yol açtığı mülteci akını, yangın, deprem, sel, heyelan, volkanik patlama benzeri doğal afetler sonrası acil ihtiyaç duyulan hastane ihtiyacının karşılanmasında da en pratik çözüm sunmaktadır.


Karmod Mobil Hastane modelimiz kullanıma hazır olarak sevk edilmekte olup büyük metrajlı hastane projelerinde demonte pratik kurulumlu olarak hazırlanmaktadır. Civata – somunlu ve geçmeli sistemin verdiği avantajlar 3 kişilik bir ekiple 100 metrekarelik hastane yapısının 1 günde kurulumu gerçekleştirilerek hizmete alınmaktadır.Acil sağlık hizmetleriyle beraber yerinde sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına özel tasarlanan Mobil Hastane yapılarımız kullanıma hazır konsepte üretilmektedir. Yapılarımız deprem, sel, yangın gibi tabi afetlerle beraber yine arzu edilmeyen savaş durumlarında Seyyar Cerrahi Hastane ünitesi olarak ta hizmet verebilmektedir. Mobil ilk yardım ünitesi yapılarımızın diğer kullanım alanlarında yer almaktadır. Mülteci kamplarında sağlık hizmetlerinin aksamaması ve olası salgınların önüne geçilmesi adına önemli işleve sahiptir.


Karmod Mobil Hastane modelimiz kullanıma hazır olarak sevk edilmekte olup büyük metrajlı hastane projelerinde demonte pratik kurulumlu olarak hazırlanmaktadır. Civata – somunlu ve geçmeli sistemin verdiği avantajlar 3 kişilik bir ekiple 100 metrekarelik hastane yapısının 1 günde kurulumu gerçekleştirilerek hizmete alınmaktadır. Örneğin, Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Sud Francilien Devlet Hastanesi bahçesine Corona virüs testi için (Covid-19) 84 metrekarelik mobil hastane kurulum yaptığımız gün hizmete hazır hale geldi.


Deprem ve yangın dayanımı yüksek hastane yapılarımız yine ısı ve ses yalıtımı üstünlüğü, mekanik ısıtma ve havalandırma sistemlerine uyumluluğu ile uluslararası standartlarda üretim yapılmaktadır. Modern tasarım ve yenilikçi yapı modeliyle mobil hastane içerisinde görev alan aile hekimi, uzman hekim, acil tıp teknisyeni gibi sağlık çalışanlarına son derece modern çalışma ortamı hazırlanmaktadır. İç plan tasarımlarında sağlık çalışanlarının yanı sıra sağlık hizmeti alanlar da düşünülmüştür. Mobil yapıdan içeri girenlerin tamamı tasarımdaki iç mekan çözümlemeleriyle kullanım ergonomisi son derece başarılı ferah bir mekan hissi yaşarlar.


Mobil Hastane binalarımızdan 21 metrekarelik standart ünitelerimiz bir tırla iki ayrı hastane olarak sevk edilmektedir. Büyük metrajlı projelendirilmiş hastane binalarımız demonte sevk edilerek yerinde kısa sürede kurulum yapılarak hizmete alınmaktadır.


Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail