Konteyner Mülteci Kampı

Mültecilerin barınmasına kalıcı çözüm Yeni Nesil Konteyner

Yeni nesil konteyner teknolojisi sunduğu kalıcı mülteci kampı mekanlarıyla mültecilerin sıcak yuva sorununa çözüm getiriyor. Savaşın yol açtığı insani dram sonrası ortaya çıkan mülteci barınma sorunlarının sağlıklı şekilde giderilmesinde yeni nesil konteynerin önemli avantajları var. Karmod konteyner yaşam üniteleri mültecilerle beraber deprem, sel ve yangın gibi doğal afetler sonrası ortaya çıkan konut açığının süratle kapatılmasında da önemli işleve sahiptir.

Yakın zamanda Suriye savaşının ortaya çıkardığı mülteci dramında Karmod yapıları Türkiye başta olmak üzere, Lübnan, Almanya, Suriye içinde barınma sorununun çözümünde hızlı konut çözümü sağladı.

Mültecilerin barınmasına kalıcı çözüm Yeni Nesil Konteyner

 

Yine 2013 Pakistan sel felaketi, 2011 Türkiye Van depremi, 2010 Haiti depremi gibi üzücü felaketlerde konteyner mülteci kampları önemli konut çözümü oldu.Karmod yeni nesilin sunduğu en önemli avantaj ergonomisi ve yapı kalitesiyle mültecilere evinde sahip olduğu konforu yaşatır.

İyi iklimlendirme özelliği ile ısıtma ve soğutmada  kolaylık sağlar. Duvar ve çatıda kullanılan sandviç panel sistemi maksimum izolasyon sunmaktadır. Pencereler çift ısıcamlı sistemle hazırlanmıştır.Aile kullanımına özel tasarlanmış maksimum genişlikte iç alana sahiptir. Tek ünite içerisinde ayrı odalar, wc, banyo ve mutfak bulunmaktadır.

Karmod 1986 yılından bugüne yapı sektöründeki uzmanlığıyla mültecilerin vatanlarını terkedmek zorunda kalarak yaşadığı sosyal travmanın oluşturduğu kırılmanın bilinciyle üretim gerçekleştirmektedir. Karmod’un mülteci yapılarındaki en önemli amacı bu kırılmayı hissettirmeyecek bir yapı kalitesini sunmaktır. Bunu sağlarken en iyi yapıyı teknolojik üretimle çok kısa sürede üreterek yerinde yine çok kısa sürede kullanıma hazır teslim etmesidir.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail