Konteyner Nedir ?

Konteyner Nedir ?

Konteyner denildiğinde akla gelen modellerden biri de uluslararası yük taşımacılığında kullanılan, belirli ölçü ve standartları bulunan nakliye konteyneri akla gelmektedir. Biz burada taşımacılığın ötesinde yaşam alanı olarak yoğun kullanımı bulunan yaşam konteynerinden bahsetmek istiyoruz. Yaşam konteyneri; çok sayıda kapalı mekan ihtiyacı için kullanılan, evden ofise, inşaattan şantiyeye kadar çok farklı amaçlar için tercih edilen yapı modelidir.

 

Uzun ömürlü konteyner yapı sistemi

Konteyner yapı sektöründe 1986 yılından beri uzmanlığı ile üretim gerçekleştiren Karmod uzun ömürlü, ergonomik kullanımda, yüksek izolasyonlu, çevreye dost konteyner yapıları üretmektedir. Karmod konteyner yapının ana taşıyıcı sistemini oluşturan şase olarak isimlendirilen zemin ve çatı karkasında en ideal kalınlıkta paslanmaz galvanizli sac malzeme kullanılmaktadır. Metal aksamların tamamı civata ve somunlu sisteme sahip olup kaynak kullanımı bulunmamaktadır. Bu metallerin boyamasında otomotiv üretim teknolojisinde kullanılan özel fırınlamaya sahip boyama sistemi uygulanmaktadır. Boyama sistemi yapıya uzun yıllar yıpranmadan kullanılan pürüzsüz yüzey parlaklığı kazandırmaktadır.


 


Karmod Konteynerin duvar ve çatı sisteminde sac panelli sandviç panel sistemi kullanılmaktadır. Bu paneller duvarda 5 cm çatıda ise 12,5 kalınlıkta olup standart olarak yüksek dansiteli eps dolgo malzemesi veya opsiyonel olarak mineral yünlü yangın dayanımlı dolgu malzemesi uygulanmaktadır. Çift camlı boydan boya kilitli destek saclı pencereleri, tam kapama sağlayan sac panel sistemli özel kapısı ile yapıya hem yüksek yalıtım hem de kalite kazandırmaktadır.

Uzun yıllar kullanım özelliğine sahip kalitesi, sandviç panel yüksek izolasyonlu duvar ve sızdırmaz çatı sistemi, yapıya artı değer katan boyama teknolojisi ve çok sayıda üstünlüğüyle Karmod Konteyner; Konuttan Şantiye Mobilizasyonlarına bir çok alanda tercih ediliyor ve güvenle kullanılıyor.

 

 

Konteyner Ev

Yaşam konteynerlerinde en çok kullanılan yapı tercihlerinden biri de Konteyner Ev. Karmod Konteyner Ev uzun ömürlü üretim teknolojisi, konut beklentilerine sunduğu ergnomi ve konforla Türkiye’nin alternatif ev tercihi oldu. Karmod güvencesi ve kalitesiyle tasarlanıp üretilen konteyner evler bugün Edirne’den Karsa bir çok ilimizde güvenle kullanılıyor. Bu evlerde bir konuttan beklenen ergonomi, ısı yalıtımı, enerji tasarrufu, uzun yıllar bakım gerektirmeyen kullanım özelliği gibi çok sayıda üstünlük bir arada.

3x7 standart ölçüde 1+1 planlı modele Karmod uzmanlığı ile ilave edilen özel çatı ve verenda özellikle köy ve doğa kullanımlarına özel tasarlandı. Bu güzel ürünü sevk edildiği saatte kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik iki odası, wc ve duşu, elektrik ve su tesitatıyla armatürleri ile tüm detaylar hazır olarak kullanımınıza sunuyulor.

 

İnşaat derdine son, Eviniz 6 Saatte hazır: 42 m2 Konteyner Ev

Karmod tasarım uzmanlığı ile projelendirilip kullanıma sunulan konut modellerinden biri de Karmod 42 m2 konteyner evdir. 2+1 planda son derece kullanışlı bu şirin ev bir tırla Türkiye’nin her bölgesinde kolayca sevk ediliyor ve aynı gün Karmod ekiplerince 6 saatte kurulum yapılarak kullanınıza hazır teslim ediliyor. Aynı tırda iki ünite halinde sevk edilen ev vinç yardımı ve iki kişilik Karmod ekibiyle çatısı, yağmur suyu dereleri ve kanalları, elektrik ve su tesitasları, kapı ve pecereleriyle kullanıma hazır halde aynı gün kullanımınıza sunuluyor. Kapı girişinde yer alan verenda özellikle doğa tutkunlarına harika bir yaşam alanı sunuyor. Ana girişte amerikan salon olarak isimlendirilen alanda mutfak yönü verendaya bakacak şekilde özellikle planlandı. Planda sağda çift yönde iki ayrı yatak odası ve arada wc duş ünitesi ile ev beklentisini en iyi şekilde karşılıyor.

 

Konuttan satış ofisine, şantiye yapılarından yönetim binalarına, eğitim yapılarından sağlık binalarına farklı yaşam alanı ihtiyaçları için en iyi tercih Karmod.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail