Bakan Binali Yıldırım'dan Karmod’a Teşekkür Belgesi

Bakan Binali Yıldırım'dan Karmod’a Teşekkür Belgesi

Kızılay İstanbul Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türk Kızılay'ı Bağışçıları Madalya Töreninde Kızılay'a yaptığı bağışlar nedeniyle Karmod Gümüş Madalya ile ödüllendirildi.

 

11 Ocak 2013 Cuma akşamı Üsküdar Kız Kulesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen ödül töreninde Karmod adına madalyayı Karmod CEO’su Mehmet Çankaya, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın elinden aldı.

 

Kızılay bağışçılarına verilen ödüllerin önemine işaret eden Yıldırım, "Onları ödüllendirdikçe, onların bağış yapma arzuları daha fazla artacak ve bu kervan daha da kararlı bir şekilde yürümeye devam edecek. Bu hayır kurumlarında menfaat yok, ihale yok, para-pul yok. Burada huzur var. Burada yardım etmenin verdiği bahtiyarlık var" dedi.

 

Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da, Kızılay olarak kendilerine emanet her kuruşun ve her bağışın takibini büyük bir hassasiyetle yaptıklarını belirterek, "Gerek yurt içinde gerek yurt dışında Türk Kızılay’ı büyük operasyonlar yapmaktadır. Somali kampanyasında 100 milyon liralık bağış, 50 milyon liralık ayni yardım topladık. İlaç, gıda, giyecek yardımlarını gemilerle Somali'ye götürdük. Açlıktan ölen çocuklara mama olarak götürdük. 267 bin kişilik çadır kent kurduk. Her gün 10 bin kişiye sıcak sıcak yemek dağıtıyoruz. Somali'de kentsel dönüşüm yapıyoruz" bilgisini verdi.

 

Kızılay kampanyaları ve diğer çalışmaları için bağışta bulunan 99 kuruluş ve firmanın temsilcilerin ödüllendirildi. Gece de, Karmod’la beraber birçok dernekte ödüllere layık görüldü. Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği, Deniz Feneri Derneği, TASEV Endüstri Meslek Lisesi, TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği, Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı, Arçelik, Beşiktaş Futbol Takımı, Darüsselam Vakfı, Soyak Yapı, Türk Hizmet ve Eğitim Vakfı, Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin de aralarında bulunduğu kuruluşlar ödüle layık görüldü.

 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail