3. Havaalanının İsmi Recep Tayyip Erdoğan Oluyor

3. Havaalanının İsmi Recep Tayyip Erdoğan Oluyor
Yılda 150 milyon yolcu kapasitesiyle, tamamlandığında Atlanta Havaalanını da geçerek dünyanın en büyük havaalanı ünvanını alacak İstanbul’un 3. Havaalanının ismi de belirmeye başladı. 
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın gazetecilerle yaptığı sohbet sırasında konuyla ilgili yaptığı değerlendirme  İstanbul’un 3. Havaalanına 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verileceği iddialarını doğruladı
 
Bakan Elvan gazetecilere "12 yıldan beri Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkenin imarında, bu ülkenin kalkınmasında, çok önemli bir rol oynadı. Millet de zaten bunun cevabını verdi. Ne yapılsa azdır.” Açıklamasında bulunarak  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi havaalanına verilecek mi? Sorusunu “evet” diye cevapladı.
 
Dünyada ses getirmesi ve büyüklüğü ile Türkiye’nin dev projeleri arasında yerini alan İstanbul 3. Havaalanı Karadeniz sahilinde Yeniköy ve Akpınar köyleri arasında 5x7 km. boyutunda toplam 3 bin 500 hektarlık alanda kurulacak. Terminal binası, aktarma istasyonu, tamir tesisleri, hangarlar ile beraber hava taşımacılığı içeren 5 önemli tesisisn yer alacağı havalimanında büyük bir alışveriş tesisi, üst 3 katta 5 yıldızlı oteller, ticari ofis binaları, ticari fuar alanı bulunacak.
 
Tamamı 2018 yılında faaliyete geçecek havalimanında F kodlu dünyanın en büyük yolcu uçakları Airbus A380 ve Boeing 747-800’ün de iniş yapabilecekleri 6 pist yer alacak.
 
Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail