Konteyner çeşitleri şantiyeden ofise yapı çözümleri sunuyor

Konteyner çeşitleri denildiğinde üretim ölçü ve planları, duvar paneli yapısı, kullanım alanı, demonte olup olmamasına göre isimlendirme yapılmaktadır.

Standart konteyner tamamen fabrika ortamında kullanıma hazır olarak üretilen konteyner çeşitini ifade ederken, demonte konteyner ise fabrika ön üretimi yapılarak nakliye avantajı açısından montajı kurulum yerine bırakılan konteyner çeşitini ifade etmektedir.

Yaşam konteynerlerini ölçüsü, yapısı ve kullanım özelliklerine göre şu şekilde tasnif edebiliriz.
- Ebatları dikkate alınarak yapılan adlandırmada standart konteyner ve  birleşimli konteyner olarak isimlendirilmektedir.
- Üretim Özelliğine göre demonte konteyner ve sabit konteyner olarak adlandırılmaktadır.
- Malzeme kullanımına göre sandwich panel konteyner, galvaniz sac konteyner gibi değşik adlandırılmalarla isimlendirilmektedir.
- Kullanım yerine göre yapılan konteyner isimlendirmeleri ise; şantiye konteyneri, ofis konteyneri, yönetim binası konteyneri, wc – duş konteyneri, garaj konteyneri, gsm konteyneri, jeneratör konteyneri vb. ismimlendirmeler yapılmaktadır.

Standart konteyner tipleri 3x7 ve 2.4x6 mt olarak yapılan üretimleri içermektedir. Karmod konteyner’in 3x7 ve 2.4x6 mt standart konteyner tiplerinde 50’ye yakın planda üretimi yapılmaktadır. 3x7 ve 2.4x6 mt konteyner tipleri çoğunlukla kullanıma hazır fabrika üretimine sahip olmakla beraber bunlardan 2.4x6 mt konteyner uluslararası taşıma standartları da dikkate alınarak demonte özellikte Karmod tesislerinde ön üretimleri yapılıp sevk edilmektedir.  2.4x6 mt konteyner tipleri konteyner taşımacılığıyla demonte yapısıyla kolayca taşınmaktadır. Acil durumlarda bu konteyner tipi uçak kargo ile de taşınabilir özelliktedir. 2.4x6 mt konteyner kurulum mekanına sevk sonrası uzman ekiplerce yerinde montaj yapılmaktadır.

Biraz da birleşimli konteynerden bahsedelim. Birleşimli konteyner çeşiti adındanda anlaşılacağı üzere demonte birleşimli yapıda üretilerek kurulum alanında büyük ebatlı olarak montaj yapılmaktadır. Birleşimli konteyner tipi ister tek katlı veya 3 kata kadar çok katlı olarak projelendirilip üretim yapılmaktadır. Birleşimli konteyner çalışma ofisi, yatakhane, yemekhane, dinlenme salonu, wc – duş üniteleri, seminer salonları gibi bir çok ünitenin yer aldığı şantiye konteyneri olarak kullanılabileceği gibi bunlardan biri ve bir kaçı için de kullanılabilir. Birleşimli konteyner yönetim binası veya satış ofisi niteliğinde de kullanılabilmektedir.

Galvaniz sac duvar yapısına sahip konteynerler çoğunlukla standart sabit ölçüde üretilen konteyner çözümlerinde kullanılmaktadır. Sandwich panel konteynerler ise çoğunlukla demonte konteyner çözümlerinde tercih edilmektedir. Sandwich panel iyi izolosyonu, hafif yapısı, kolay kurulumu ile tercih edilmektedir. Sandwich panel malzeme kalınlık olarak 40’lık, 50’lik, 60’lık, 70’lik gibi benzeri farklı kalınlıklar kullanılarak konteyner üretimi yapılabilmektedir.

Kullanım amaçlarına göre konteynerlere gelince. Bunlardan konteynerin en çok kullanıldığı alan şantiye konteyner tipleridir. Şantiye yaşam konteynerleri inşaat şantiyelerinde, yol – köprü yapım şantiyelerinde, baraj şantiyelerinde, maden ocağı şantiyelerinde, petrol çıkarma ve arama şantiyelerinde tercih edilmektedir. Şantiye konteynerleri 2.4x6 ve 3x7 mt standart özellikteki konteyner tiplerinden kullanılabileceği gibi içerisinde çalışma ve yönetim ofislerini, yatakhaneleri, mutfak ve yemekhaneyi, dinlenme odalarını, seminer salonlarını, tv izleme odalarını, misafir odalarını, spor odalarını, wc – duş ünitelerini kapsayan birleşimli tek katlı veya çok katlı konteyner tiplerinden de tercih edilebilmektedir.

Kullanım amacına göre özel olarak üretilen Karmod konteyner çeşitleri arasında şantiye konteynerlerinin yanı sıra ofis konteynerleri, konteyner evler, konteyner yönetim binaları, konteyner askeri tesisler, konteyner turizm tesisleri, konteyner wc – tuvalet – duş üniteleri, konteyner turizm tesisleri, garaj konteynerleri, jeneratör konteynerleri, mobil gsm konteynerleri vb. konteyner çözümlerini sayabiliriz.

Konteyner üretiminde lider markalardan Karmod’un konteyner çeşitleri arasında ihtiyacınız olan konteyneri mutlaka bulursunuz. Konteyner çeşitlerimizden standart konteynerlerde 50’ye yakın farklı planda üretimi bulunan konteyner çeşitleri vardır. Demonte konteyner çeşitleri Karmod’un üretiminde olan diger konteyner çeşitidir. Karmod’un üretimi bir diger konteyner çeşiti de birleşimli konteyner çeşitidir. Diğer konteyner çeşitlerimiz şunlardır; şantiye konteyneri, ofis ve satış ofisi konteyneri, wc – tuvalet – duş konteyneri, konteyner ev, yatakhane ve yemekhane konteyner, okul – anaokulu konteyneri vb. konteyner çeşitleridir.

Sosyal Medya'da Karmod