Karmod Toplu Konutlar Komor Adaları’nda

Karmod Toplu Konutlar Komor Adaları’nda

Demonte hazır konut sektörünün güçlü markası Karmod, Birleşmiş Milletler (BM) projesi dâhilinde Komor Adaları’nda sosyal konut kurdu.

 

BM İnsani Yerleşimleri Programı kapsamında üretimleri Türkiye’de Karmod modern tesislerinde gerçekleştirilen konutların kurulumu Komor Adaları içerisinde yer alan Anjouan Adası’nda gerçekleştirildi. Karmod’un Yeni Nesil Konteyner teknolojisiyle üretilen sosyal konutların her bir ünitesi 42 metrekare kullanım alanına sahip.

 

Demonte özellikle dünyanın her ülkesine konteyner taşımacılığı ile kolayca sevk edilebilen Karmod evleri yerinde çok kısa sürede kurulum yapılabiliyor. Evler Komor Adaları, Madagaskar’la beraber bölge ülkeleri olan Tanzanya, Kenya, Cibuti, Eritre, Somali, Sudan gibi ülkelerde de hızlı kurulumu ve uzun ömürlü yapısıyla tercih ediliyor.

 

Afrika kıtasının doğusunda, Madagaskar’ın kuzey batısında yer alan Komor Adaları ismini Arapça “Kamer” (ay) kelimesinden alıyor. Fransızların bölgeye hâkim olmasıyla zamanla bu isim  "Komor (Comores)" olarak telaffuz edilmeye başlanmış ve resmiyette de bu isim kullanılmıştır.

 

Sandviç panel izolasyonlu sistemiyle Karmod prefabrik konutları sıcak iklimin yaşandığı Hint Okyanusunda bulunan Komor Adaları’nda kolay iklimlendirme imkânı sunuyor. 1986’dan bugüne 30 yılı aşkın sürede 100’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirme başarısı gösteren Karmod’un üretimleri konutla beraber, ofis, hastane, okul, askeri tesis, sosyal tesis yapılarıyla beraber işçi şantiye kamp binaları gibi çok farklı amaçlar için kullanılmaktadır. 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail