Prefabrik Sektöründe bir ilk: KARMOD Ürünlerimiz artık CE Belgeli

Prefabrik Sektöründe bir ilk: KARMOD Ürünlerimiz artık CE Belgeli

Ürünlerimizin tamamını kapsayan Avrupa Birliği (AB) teknik mevzuatına uygunluğun ifadesi olan CE (Conformité Européenne) belgelendirme sürecini tamamlayarak Sertifika almaya hak kazandık.
3 Ayrı Sertifika'dan oluşan belgelerimiz Kabin, Konteyner ve Çelik aksamlı yapılarımızın tamamını kapsıyor. KARMOD, Türkiye'de sektöründe CE belgesi alan ilk marka olduk.
Alt yapı hazırlıklarıyla beraber 2 yıl süren uzun soluklu bir çalışma sonucunda CE belgelerinİ almaya hak kazandık. 

Kısaca CE Belgesinin anlamı:
CE işareti, Avrupa Birliğinin (AB), teknik mevzuat uyumu çerçevesinde malların serbest dolaşımının tam anlamıyla sağlanması amacıyla ürünlerin teknik yapılarına ilişkin mevzuatı daha basit ve genel hale getirmek için 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamına giren ürünlerin bu direktiflere uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini sağlık, güvenlik ve tüketicinin ve çevrenin korunması gerekliliklerine uygunluğunu gösteren ve Conformité Européenne kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir Birlik işaretidir.

Üreticinin garanti beyanı olan ve bir anlamda da ürünün pasaportu olarak da ifade edilen CE işareti, bir kalite belgesi değildir. CE işareti, üzerinde bulunduğu ürünün, insan, hayvan, bitki sağlığı ve güvenliği ile çevreye zarar vermeyeceğini garanti altına almakta olup ve Avrupa Ekonomik Alanı genelinde tek bir işaretin kullanılmasını sağlamaktadır.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail