13 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesisleri ve 70’i aşkın ülkeye yaptığı ihracatla Karmod modüler kabin üretiminde dünya lideridir. Karmod kabin İngiltere’den Yeni Zellanda’ya ABD’den Güney Afrika’ya dünyanın her kıtasında yoğun olarak kullanılan tercih edilen kabin markasıdır. Kısaca Dünyada kabin’in adı Karmod’dur. 1986 yılından bugüne yaptığı yatırımlar ve geliştirdiği modellerle kabin sektöründe Karmod izlenen marka olmuştur.  

Karmod kabin üretim teknolojisi ve kalitesi açısından benzersiz üstün özelliklere sahiptir. Karmod kabin ilkel yöntemlerle değil fabrika otomosyon bant sistemiyle üretilmektedir. Karmod modüler yaşam kabinleri duvar panellerinde otomosyon sisteminin özelliğiyle eksiksiz tam malzeme kullanımıyla üretilir. İyi izoleli yapıya sahiptir. Özel boyama sistemiyle boyandığından benzerlerinden göre kokuyapmaz özelliğiyle ayrılır. Koku yapmama özelliği içerisinde barındırdığı insan sağlığına zarar vermemesi açısından çok önemlidir. Panel üretimi ve boyama sonrası Karmod kabin fabrika montaj bandında kalite kontrol sistemiyle kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Karmod yaşam kabinleri tüm üniteleriyle kullanıma hazır nitelikte üretim yapılmaktadır. Camları, kapısı, elektirik tesisatı ve armatürleri ile her parçası fabrikada montajlanarak kullanıma hazır vaziyette müşterilere sevk edilmektedir. Kabin üretimde kullanılan elektirik tesisatından kapılara, camdan aydınlatma armatürlerine kadar her detay kalite belgeli malzemelerden kullanılarak üretim yapılmaktadır.

Karmod kabin opsiyonel olarak müşteri taleplerinde aksesuarlarla da üretim yapılabilmektedir. Arzu edildiğinde camlara güvenlik açısından panjur kepenk sistemi uygulanabilmektedir. Yine camlara içeriden güneş ışınlarını filtreleme ve kontrol altına alma amacıyla jaluzi uygulaması yapılabilmektedir. Modüler yaşam kabininin ısıtma ve soğutma ihtiyacı için yine opsiyonel olarak klima uygulaması yapılabilmektedir. Elektirik tasarrufu veya elektirik dağıtım ağına uzak bölgelerde kullanılacak modüler yaşam kabinleri için güneş enerjisi sistemi uygulaması da yapılmaktadır.

Karmod kabinin bir diğer üstün özelliği de büyük üretici kimliğiyle kısa sürede teslimat imkanına sahip olmasıdır. İster tek bir adet olsun ister 100’lerle ifade edilen adetlerde olsun yaşam kabinleri üretiminde Karmod seri olarak kısa sürede üretim ve teslimat imkanlarına sahiptir. Kendi öz sermayesiyle güçlü satınalma yönüyle oluşturduğu fiyat avantajlarını müşterilerine fırsat olarak yansıtmaktadır.

Bant sistemiyle özel üretim süreçlerinde üretilen modüler panel sistem kabinler fabrika montajlı veya demonte olarak sevk edilmektedir. Demonte kabin dünya genelinde kolay nakliye imkanları için tercih edilmektedir. Demonte sevk olan kabinler uzman Karmod süpervisörlerince sevk edildiği bölgede kurulum yapılmaktadır. Karmod kabin panel hammadde dağılımı otomosyonla yapıldığından pürüzsüz parlak görünümdedir. Aynı şekilde boya sistemide otomosyonla yapıldığından koku yapmazlığıyla benzerlerinden ayrılır.

150x150 cm ebattan 50 metrekareye kadar çok sayıda kabin üretimine sahip Karmod kabinler başta güvenlik kabini olmak üzere, büfe kabini, ofis kabini, ev kabini, sağlık merkezi kabini, muhtarlık ve kontrol noktası kabini, bilet ve jeton satış kabini, ekmek satış kabini, danışma kabini vb. alanlarda çok fonksiyonel kullanım alanine sahiptir.

Karmod kabinin kullanım alanlarından bazıları şöyledir; danışma kabini, güvenlik kabini, wc-duş kabini, büfe kabini (ekmek, gıda, market vb.), sağlık ocağı kabini, kayıt merkezi kabini, bekleme salonu kabini, ptt kabini, sağlık kabini, muhtarlık kabini, satış ofisi kabini, billet satış kabini, askeri güvenlik kabini, polis ve jandarma merkezi kabini, turist danışma merkezi kabini gibi çok farklı kullanım alanına sahiptir.

Sosyal Medya'da Karmod