HAVAŞ’ın Bodrum Milas Havaalanı RAMP Planlama Ofisini Teslim Ettik.

HAVAŞ’ın Bodrum Milas Havaalanı RAMP Planlama Ofisini Teslim Ettik.

HAVAŞ BODRUM HAVALİMANI OFİS BİNASI

Havaalanları yer hizmetlerinde Ülkemizin lider firması HAVAŞ’ın Bodrum Milas Havaalanında RAMP planlama ofisi olarak kullanılacak prefabrik lüks yönetim ofisi binasının üretim ve kurulumu Karmod tarafından yapılarak teslim edildi.

Özel parepetli gizli çatı sistemiyle yapılan HAVAŞ Bodrum Milas RAMP lüks yönetim ofisi 168 metrekare planda yapıldı. Yapı içerisinde RAMP planlama ofisi, ekip sorumluları odaları, arşiv, dinlenme odası, mutfak ve wc yer alıyor.

 

RAMP nedir?

Havaalanı yer hizmetlerinde önemli bir unsur olan RAMP hizmetleri içerisinde şu uygulamalar yer almaktadır; Uçağın karşılanması ve park ettirilmesi, uçağın yüklenme ve boşaltılması, ısıtma, soğutma, jeneratör ve uçağı itme hizmetlerinin verilmesi. Kabin temizliği ile beraber uçağa tuvalet ve su servisinin verilmesi. Uçağın kötü hava koşullarında buzdan arındırılması ve buzlanmayı önleyici tedbirlerin alınması. Uçak ve yolcu terminali arasında yolcu ve personel taşımacılığı hizmetinin verilmesi. Palet, konteyner ve diğer birim yükleme ekipmanlarının korunması hizmeti gibi neredeyse tüm yer hizmetlerini kapsayan bir uygulamadır RAMP.

Bir bakışta HAVAŞ

İlk olarak 8 Nisan 1958 tarihinde Türk Havayolları Anonim Ortaklığı’nın öncülüğünde Usaş A.Ş. olarak kurulan firma 1987 yılında yer hizmetlerinin ayrılmasıyla HAVAŞ adını almıştır. HAVAŞ günümüzde TAV Havalimanları Holding A.Ş.’nin kuruluşu olarak hizmet sunmaktadır.

Milas – Bodrum Havalimanı

1997 yılında uluslararası hava trafiğine açılmış olan Milas-Bodrum Havalimanı Ege Bölgesinin en yoğun havaalanlarındandır. Antik Karya’nın iki önemli şehirleri olan Milas ve Bodrum arasında yer alan havaalanı Muğla ili sınırlarındadır.

İç hat ve dış hat olmak üzere iki ayrı terminalle hizmet sunan Milas – Bodrum havaalanı yılda 3 milyona yakın yolcuyu ağırlamaktadır.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail