Hem Ucuz Hem Güzel

Prefabrik konutlar birinci dünya savaşı sırasında hayatımıza girmiş bir yapılardır. Savaş alanında güvenlik sağlaması amacıyla kurşun geçirmeme özelliği bulunan çeliktenüretilmiştir. Bunun yanı sıra çelik kolay şekil alabilen bir maddedir. Parçalanıp toplanması ve kurulabilir olması nedeniyle de taşıma kolaylığı mevcuttur. İlerleyen yıllarda ise kullanışlı olması sebebiyle sürekli kullanım amaçlı ev olarak da tercih edilmiştir.

Prefabrik evler özellikle Japonya gibi deprem kuşağında olan ülkeler için biçilmiş ürünlerdir. Hazır yapı modelleri olduğu için istediğiniz konut yapıyı görüp beğenip sipariş edebiliyorsunuz. Modeller tek ve çok katlı olarak tasarlanmıştır. Ayrıca normal evlere göre hem çok daha kısa sürede hem de daha uygun ekonomik fiyatlarla inşa edilmektedir.

İçeriğinde bulunan ısı ve enerji yalıtımı özelliği ile ekonomiye ayrıca bir katkı sağlıyor ve yaşamı daha kolay bir hale getiriyor. Yapılan bir prefabrik evin ortalama ömrü 40 ile 70 yıl arasında değişim gösteriyor. Tüm bunların yanı sıra estetik duruşu ile de görsel anlamda ilgi çekiyor ve tercih edilme sebeplerinin de başında geliyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail