Filistin Müzesi Karmod Şantiye Yapılarıyla Kuruluyor

Filistin Müzesi Karmod Şantiye Yapılarıyla Kuruluyor
Büyük acıların yaşandığı yakın tarihe tanıklık edecek Filistin Müzesi’nin yapım aşamasında kullanılacak şantiye yapılarının üretim ve kurulumu Karmod tarafından tamamlanarak teslim edildi.

Karmod yetkililerinin verdiği bilgiye göre yönetim ofisi ve işçi yaşam üniteleri olarak hizmet verecek şantiye yapıları Filistin’in Batı Şeria bölgesinde Ramallah şehrinde kurulacak Filistin Müzesi’nin açılacağı tarih olan 2015 yılı baharına kadar kullanılacak.

Karmod’un Filistin Müzesi’ni inşa edecek CCC İnşaat (Coinsolidated Contractors Company) için ürettiği şantiye kompleksi 41 adet yeni nesil full demonte birleşimli konteyner sistemiyle kurulmuş olup toplam 620 m2’dir.

 

Müzenin Hikayesi

Kudüs’teki Refah Derneği (Welfare Association) tarafından yaptırılan Müzenin yapılış fikri 1997 yılında o tarihe kadar büyük acılar yaşayarak yerinden ve mülkünden edilmiş 750.000 Filistinli’nin geçmişin anısını yansıtacak modern bir Filistin müzesi kurulması düşüncesinden ortaya çıkmış.

 

Filistin tarihi, kültürü ve yaşam tarzı konusunda birincil ve yetkin bir kaynak olması amaçlanan Müze’nin ilk aşaması için 8 milyon $ bütçe ayrılmış olup bahar 2015’te ziyaretçilere açılması hedefleniyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail