Filistin Ekonomik Konut

Ekonomik sosyal konutlarımız Filistin’e çözüm oldu

Filistin’in Batı Şeria bölgesindeki tarihi şehri Nablus’ta prefabrik sosyal konutlar kurduk. İnşasında kullanılan tüm malzemeleri Türkiye’den giden evlerimiz inşaat malzeme tedarikinin güçlükle yapılabildiği Filistin’in konut açığı sorununun giderilmesinde kolaylaştırıcı çözüm oldu. Yeni nesil prefabrik ev teknolojisiyle modern üretim tesislerinde demonte olarak hazırlanan evlerimiz kurulum yapılacağı bölgeye uluslararası nakliye standartlarında sevk edilebiliyor.

 

 

Kaynaksız imalat ve cıvatalı geçmeli sistemin verdiği kolaylıkla kullanım yerinde başka inşaat malzemelerine ihtiyaç duymadan kısa sürede kurulum yapılarak oturulacak halde getirilebiliyor.

 

Prefabrik hazır evlerimizin yalıtımlı duvar blokları, yine yalıtımlı çatı altı ve üzeri kaplamaları, ana giriş çelik kapısı, ısıcamlı pvc pencereleri, panel sistem oda kapıları, iç ve dış boya malzemeleri tamamen Türkiye’de üretilerek paketli olarak ihraç ediliyor. Yine evin elektrik tesisatında kullanılan kablolar, anahtar ve prizler, sigortalar, aydınlatma armatürleri, klemens bağlantı ekipmanlarına varan kadar, sıhhi ve atık su tesisat malzemeleri, lavabo ve tuvalet taşları, musluklarına kadar Türkiye’den gönderiyoruz. Bu nedenle evlerimiz gönderildiği bölgede konut projesine göre hazırlanmış malzemeleriyle kısa sürede kurulum yapılabiliyor. Evlerimizin en büyük avantajlarından biri de kurulumunun uzman ekiplerimizce gerçekleştirilmesi nedeniyle başka ustalara gereksinim duyulmamasıdır.

 

Ayrıca hazır evlerimiz yüksek yalıtım içeren hazır duvar bloklarıyla klasik betonarme binalardaki gibi kum, çakıl, tuğla, gaz beton (ytong) inşaat süreçlerini uzatan süreçlere sahip malzemelere ihtiyaç duymaz.

 

Yukarıda vurguladığımız avantajlarıyla sosyal konutlarımız malzeme tedariklerinin yüksek fiyatlarla zorlukla yapılabildiği Filistin için ev yapımını son derece kolaylaştırıyor. Vidalı demonte paketli sistemle ülkeye gönderilen yapılarımız ne çimentoya ne de kuma hiçbir malzemeye ihtiyaç duyulmadan ortalama dört gün gibi kısa bir sürede kurulum yapılabiliyor.

 

Filistin’in Nablus şehrinde gerçekleştirilen bu sosyal konut projesi için tek katlı prefabrik ev modelinde biri 73 diğeri ise 88 metrekare büyüklükte iki planda üretim gerçekleştirdik. 2+1 kullanım planındaki 73 metrekare ev ortalama bir aile için oldukça konforlu kullanıma sahip. Diğer modelimiz ise 3+1 plan yerleşimine sahip olup L plan tercihiyle orta alanda hoş bir avlu konsepti için son derece ideal.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail