Emlak Konut’un Kartal dönüşüm projesi Karmod şantiye ile yükseliyor

Emlak Konut’un Kartal dönüşüm projesi Karmod şantiye ile yükseliyor

Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından DAP – Ağaoğlu ortaklığında kurulan Eltes İnşaat Kartal projesi Karmod Konteyner şantiye yapıları ile yükseliyor. Emlak Konut GYO'nun İstanbul Kartal arsası için düzenlediği ihaleyi 1 milyar 335 milyon TL hasılat taahhüdü ile alan Eltes İnşaat’ın dev projesinin şantiye yapıları Karmod tarafından çift katlı iki blok halinde kısa sürede kurulum yapılarak teslim edildi. Proje, İstanbul'un denize sıfır tek gayrimenkul projesi olma özelliğini taşıyor.

İleri konteyner teknolojisi ile üretilen Karmod konteyner şantiye yapıları, yeni nesil vidalı sandwich panel sistemle imal edilmekte olup 60 mm duvar, 120 mm çatı kalınlığı ile maksimum izolasyonda olup bir çok üstün özelliklere sahiptir. DAP Eltes için üretilen konteyner şantiye binalarımız demonte ön üretim sonrası uzman ekiplerimizce yerinde kurulumu gerçekleştirildi.

Karmod’un Ağaoğlu ve DAP İnşaat’ın ortaklığında kurulan Eltes inşaat için yapımını gerçekleştirdiği yönetim ve işçi konteyner yapı kompleksinde iki katlı iki bloktan oluşan toplam 1800 metrekare yaşam alanı yer alıyor. Her blokta 36 adet olmak üzere toplam 72 adet yaşam konteyneri sandwich panel birleşimli sistemle demonte üretim sonrası yerinde kurulum yapıldı. Karmod kalitesiyle üretilen dev projenin konteyner şantiye kompleksi içerisinde yönetici ofisleri, teknik ofisler, işçi yatakhane ve yemekhaneleri, wc duş üniteleri, dinlenme salonları gibi alanlar yer alıyor.
 
DAP – Ağaoğlu, Eltes Emlak Konut Kartal Projesi nedir? 

Toplam 64 bin 502 metrekarelik arsa alanı üzerinde okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı yapıların bulunacağı proje, önünde marina bulunan ilk karma proje olma özelliği de taşıyor. Toplam 141 bin 896 metrekare inşaat alanı bulunan projede 122 bin 271 metrekare konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekare özel sağlık tesisi, 4 bin 501 metrekare özel eğitim tesis alanı ve 3 bin 509 metrekare ise ticaret alanı yer alıyor.

Proje ile ilgili açıklama yapan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: " Kartal projemiz dünyada ses getirecek" dedi. Projemiz, Zaha Hadid'in Kartal için tasarladığı dönüşüm alanının önünde yer alıyor diyen Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi, çevresiyle birlikte 4. 5 milyon insanı barındıracak. İstanbul için yeni ve uluslararası iş ve yaşam merkezi doğmuş olacak. Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul'un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurt içi ve yurt dışına bağlanacak. Karayolu ve demiryolu bağlantıları ile konut alanlarını birbirine bağlayan kültürel alan, opera evi, park, oteller, restoranlar, yat limanı ve marina yer alacak ve bölgenin çehresi tamamen değişecek.”

 

 

 

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail