DAP – Eltes Ortaklığındaki Dev Proje Karmod Şantiye İle Yükselecek

DAP – Eltes Ortaklığındaki Dev Proje Karmod Şantiye İle Yükselecek

Emlak Konut, Ağaoğlu Eltes, DAP Proje Ortaklığı

DAP Yapı – Eltes İnşaat ortaklığının Emlak Konut GYO'nun İstanbul Kartal arsası üzerinde gerçekleştireceği dev yapı projesinin inşaat aşamasında kullanılacak konteyner şantiye yapı kompleksi Karmod tarafından yapılıyor.

Karmod’un DAP – Eltes Proje ortaklığı için yapımını gerçekleştirdiği yönetim ve işçi konteyner yapı kompleksinde iki katlı iki bloktan oluşan toplam 1800 metrekare yaşam alanı yer alıyor. Her blokta 36 adet olmak üzere toplam 72 adet yaşam konteyneri birleştirilerek yapılan konteyner şantiye kompleksinde teknik ofisler, işçi yatakhane ve yemekhaneleri, wc duş üniteleri, dinlenme salonları gibi alanlar yer alıyor.

DAP – Eltes Emlak Konut Kartal Projesi nedir?

Emlak Konut GYO'nun İstanbul Kartal arsası için düzenlediği ihaleyi 1 milyar 335 milyon TL hasılat taahhüdü ile DAP Yapı-Eltes İnşaat proje ortaklığı kazandı. Sözleşmenin imzalandığı proje, İstanbul'un denize sıfır tek gayrimenkul projesi olma özelliğini taşıyor.
Toplam 64 bin 502 metrekarelik arsa alanı üzerinde okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı yapıların bulunacağı proje, önünde marina bulunan ilk karma proje olma özelliği de taşıyor. Toplam 141 bin 896 metrekare inşaat alanı bulunan projede 122 bin 271 metrekare konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekare özel sağlık tesisi, 4 bin 501 metrekare özel eğitim tesis alanı ve 3 bin 509 metrekare ise ticaret alanı yer alıyor.
Proje ile ilgili açıklama yapan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: "Emlak GYO çatısı altında güçlü, saygın ve benzersiz bir projeye imza atacağız. Arazi çok kıymetli; dolayısıyla ihaleye çok yoğun bir katılım oldu. Herkes beklenen fiyatların üzerine çıktı. Devletin kasasına 535 milyon lira girecek. Tahminimce toplam satış değeri 1. 5- 2 milyar liraya çıkar.”

Projemiz, Zaha Hadid'in Kartal için tasarladığı dönüşüm alanının önünde yer alıyor diyen Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi, çevresiyle birlikte 4. 5 milyon insanı barındıracak. İstanbul için yeni ve uluslararası iş ve yaşam merkezi doğmuş olacak. Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul'un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurt içi ve yurt dışına bağlanacak. Karayolu ve demiryolu bağlantıları ile konut alanlarını birbirine bağlayan kültürel alan, opera evi, park, oteller, restoranlar, yat limanı ve marina yer alacak ve bölgenin çehresi tamamen değişecek.”

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail